Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

środa 06 grudnia

Życzenia spełniły się w Mikołajki!

in Puls Miasta

by Redakcja

Już po raz trzeci płońscy motomikołaje zadbali o to, aby 6 grudnia był miło wspominany przez wychowanków domu dziecka. Główny organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji ,,Moto-Płońsk powiedzenie ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obraca w czyn i spełnia dziecięce marzenia. Nie inaczej było i tego wieczoru. Mimo że aura poskąpiła białego puchu dając w zamian wiatr i deszcz,…

384 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Podczas ostatniej sesji rady gminy Baboszewo radni zdecydowali o wprowadzeniu dodatkowych, pozyskanych funduszy unijnych na cele edukacyjne do szkół podstawowych.

W przypadku gminy Baboszewo program realizowany będzie w podstawówkach w Polesiu, Sarbiewie i Baboszewie. Łącznie dofinansowanie wyniesie blisko 1,9 mln zł. W projekcie nie będzie brała udziału tylko Szkoła Podstawowa w Mystkowie.

Do tegorocznego budżetu wliczono ponad 773 tys. zł na realizacje projektu. Za rok będzie to suma ponad 650 tys. zł, a za dwa lata blisko 440 tys. zł. W ramach programu realizowane będą m. in: dodatkowe zajęcia z matematyki, informatyki, czy jęz. angielskiego, a także zakupione zostaną pomoce dydaktyczne.

W trakcie sesji zdecydowano również o zabezpieczeniu pieniędzy w wysokości 11 tys. zł na aktualne utrzymanie przydomowych oczyszczalni ścieków. Koszty mają się zmniejszyć, kiedy gmina przekaże wybudowane w pierwszym etapie oczyszczalnie mieszkańcom. (RED)

Komentarze  

#1 +4 Domiconi
Napewno będzie to fikcja brak będzie uczniów do realizacji programu
2017-09-17 12:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować