Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

978 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Podczas ostatniej sesji rady gminy Baboszewo radni zdecydowali o wprowadzeniu dodatkowych, pozyskanych funduszy unijnych na cele edukacyjne do szkół podstawowych.

W przypadku gminy Baboszewo program realizowany będzie w podstawówkach w Polesiu, Sarbiewie i Baboszewie. Łącznie dofinansowanie wyniesie blisko 1,9 mln zł. W projekcie nie będzie brała udziału tylko Szkoła Podstawowa w Mystkowie.

Do tegorocznego budżetu wliczono ponad 773 tys. zł na realizacje projektu. Za rok będzie to suma ponad 650 tys. zł, a za dwa lata blisko 440 tys. zł. W ramach programu realizowane będą m. in: dodatkowe zajęcia z matematyki, informatyki, czy jęz. angielskiego, a także zakupione zostaną pomoce dydaktyczne.

W trakcie sesji zdecydowano również o zabezpieczeniu pieniędzy w wysokości 11 tys. zł na aktualne utrzymanie przydomowych oczyszczalni ścieków. Koszty mają się zmniejszyć, kiedy gmina przekaże wybudowane w pierwszym etapie oczyszczalnie mieszkańcom. (RED)

Komentarze  

#1 +4 Domiconi
Napewno będzie to fikcja brak będzie uczniów do realizacji programu
2017-09-17 12:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować