Dzisiaj jest: 18 Października 2017 Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita Do końca roku pozostało 75 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

1387 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Podczas ostatniej sesji rady gminy Baboszewo radni zdecydowali o wprowadzeniu dodatkowych, pozyskanych funduszy unijnych na cele edukacyjne do szkół podstawowych.

W przypadku gminy Baboszewo program realizowany będzie w podstawówkach w Polesiu, Sarbiewie i Baboszewie. Łącznie dofinansowanie wyniesie blisko 1,9 mln zł. W projekcie nie będzie brała udziału tylko Szkoła Podstawowa w Mystkowie.

Do tegorocznego budżetu wliczono ponad 773 tys. zł na realizacje projektu. Za rok będzie to suma ponad 650 tys. zł, a za dwa lata blisko 440 tys. zł. W ramach programu realizowane będą m. in: dodatkowe zajęcia z matematyki, informatyki, czy jęz. angielskiego, a także zakupione zostaną pomoce dydaktyczne.

W trakcie sesji zdecydowano również o zabezpieczeniu pieniędzy w wysokości 11 tys. zł na aktualne utrzymanie przydomowych oczyszczalni ścieków. Koszty mają się zmniejszyć, kiedy gmina przekaże wybudowane w pierwszym etapie oczyszczalnie mieszkańcom. (RED)

Komentarze  

#1 +4 Domiconi
Napewno będzie to fikcja brak będzie uczniów do realizacji programu
2017-09-17 12:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować