Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

793 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Burmistrz Raciąża podpisał umowę na realizację projektu w ramach programu dotyczącego dziedzictwa kulturowego. Wartość wykonanych prac wyniesie ponad 3,2 mln zł, z czego dofinansowanie zewnętrzne to suma ok. 2,3 mln zł.

Projekt ma pomóc w realizacji wcześniejszego planu termomodernizacji budynków miejskich. Według zapisów umowy, prace dotyczyć będą: zamontowania paneli fotowoltaicznych w budynkach przy ul. Parkowej 14 oraz ul. Kilińskiego 21, utworzenia studia radiowego i studia nagrań, zagospodarowania budynku biblioteki na cele kulturalne, gdzie mają powstać oprócz biblioteki także: Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Raciąża i okolic, pracownia dziennikarsko-fotograficzna i pracownia ceramiczna.

Roboty odbywać się będą również przy budynku MCKSiR, gdzie ma powstać plac muzyczny z wbudowanymi zewnętrznymi instrumentami, a także miejsce na zajęcia plenerowe kulturalno–edukacyjne i do organizacji koncertów oraz innych wydarzeń o charakterze kulturalnym, m.in.: wystaw, warsztatów, przeglądów, czy konkursów. Przy budynku, gdzie dawniej mieściła się poczta, powstanie plenerowa czytelnia i plac do wystaw plenerowych. Biblioteka jak i MCKSiR zostaną doposażone w sprzęt tele-informatyczny, sprzęt nagłośnieniowo-oświetleniowy i meble.

Przy budynkach nie zabraknie też dodatkowej zieleni, wokół której zamontowane zostaną ławki, kosze, czy gabloty. Zakupione zostanie także specjalistyczne wyposażenie, tj.: mapy brajlowskie, lupy elektroniczne, urządzenia lektorskie czy systemy powiększająco–udźwiękawiające. (RED)

Komentarze  

#1 0 muzyczny
Studio radiowe... A w rynku na slupach glosniki hahaha
Juz nie maja na co kasy wydawac ! Radia sie zachciewa
2017-09-14 16:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 0 Adam
A co ci przeszkadza radio, właśnie bardzo dobrze ze bedzie a nie , słuchać nie musisz
2017-09-14 16:35 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować