Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017 Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens Do końca roku pozostało 37 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2729 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Jeszcze rok temu Szkoła Podstawowa w Gościminie Wielkim w gminie Nowe Miasto, dziś zaoczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. Historia tej zmiany jest jednak dużo bardziej zawiła niż na pozór się wydaje.

Niewielka podstawówka zdaniem organu prowadzącego, czyli gminy, miała być wygaszona już w poprzednim roku. Rada podjęła uchwałę najpierw o zamiarze wygaszenia placówki a następnie o jej zamknięciu. Ta decyzja argumentowana była przede wszystkim względami ekonomicznymi. Mała liczba uczniów w szkole oraz niekorzystna prognoza na kolejne lata, wskazująca, że potencjalnych uczniów będzie jeszcze mniej. To powodowałoby, że koszty utrzymania byłyby wysokie. Tym samym gmina zaproponowała, aby przenieść uczniów z Gościmina Wielkiego do Szkoły Podstawowej w Nowym Mieście.

I pewnie wszystko poszłoby jak z płatka, gdyby nie sprzeciw rodziców dzieci uczących się w niewielkiej miejscowości. Ci nie zgodzili się z decyzją rady i wójta, a do swoich racji zdołali przekonać również Mazowieckiego Kuratora Oświaty, który wydal negatywną opinie w odniesieniu do podjętej wcześniej uchwały rady gminy Nowe Miasto. To sprawiło, że wójt odwołał się do samej Minister Edukacji Narodowej. Tu jednak sytuacja się powtórzyła. MEN w piśmie wyraźnie dało do zrozumienia, że prowadzenie Szkoły Podstawowej w Gościminie Wielkim jest wykonaniem obowiązkowego zadania Gminy Nowe Miasto związanym z zaspokajaniem zbiorowych potrzeb wspólnoty. Szkoła w roku szkolnym 2016/17 pozostała w niezmienionym kształcie.

W tym roku rada gminy powtórzyła procedurę. Protestów nie było, zatem 31 sierpnia szkoła podstawowa przeszła do historii. 1 września powołano do życia weekendowe liceum ogólnokształcące dla dorosłych prowadzone przez Lokalne Centrum Edukacji z Nowego Miasta. (RED)

Może Cię także zainteresować