Dzisiaj jest: 21 Stycznia 2018 Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław Do końca roku pozostało 345 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1654 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Jeszcze rok temu Szkoła Podstawowa w Gościminie Wielkim w gminie Nowe Miasto, dziś zaoczne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych. Historia tej zmiany jest jednak dużo bardziej zawiła niż na pozór się wydaje.

Niewielka podstawówka zdaniem organu prowadzącego, czyli gminy, miała być wygaszona już w poprzednim roku. Rada podjęła uchwałę najpierw o zamiarze wygaszenia placówki a następnie o jej zamknięciu. Ta decyzja argumentowana była przede wszystkim względami ekonomicznymi. Mała liczba uczniów w szkole oraz niekorzystna prognoza na kolejne lata, wskazująca, że potencjalnych uczniów będzie jeszcze mniej. To powodowałoby, że koszty utrzymania byłyby wysokie. Tym samym gmina zaproponowała, aby przenieść uczniów z Gościmina Wielkiego do Szkoły Podstawowej w Nowym Mieście.

I pewnie wszystko poszłoby jak z płatka, gdyby nie sprzeciw rodziców dzieci uczących się w niewielkiej miejscowości. Ci nie zgodzili się z decyzją rady i wójta, a do swoich racji zdołali przekonać również Mazowieckiego Kuratora Oświaty, który wydal negatywną opinie w odniesieniu do podjętej wcześniej uchwały rady gminy Nowe Miasto. To sprawiło, że wójt odwołał się do samej Minister Edukacji Narodowej. Tu jednak sytuacja się powtórzyła. MEN w piśmie wyraźnie dało do zrozumienia, że prowadzenie Szkoły Podstawowej w Gościminie Wielkim jest wykonaniem obowiązkowego zadania Gminy Nowe Miasto związanym z zaspokajaniem zbiorowych potrzeb wspólnoty. Szkoła w roku szkolnym 2016/17 pozostała w niezmienionym kształcie.

W tym roku rada gminy powtórzyła procedurę. Protestów nie było, zatem 31 sierpnia szkoła podstawowa przeszła do historii. 1 września powołano do życia weekendowe liceum ogólnokształcące dla dorosłych prowadzone przez Lokalne Centrum Edukacji z Nowego Miasta. (RED)

Może Cię także zainteresować