poniedziałek 18 wrzesień

Wiekowy jubileusz pierwszej szkoły średniej w Płońsku [FOTORELACJA]

in Puls Miasta

by Redakcja

1917-2017 – to cezura czasowa płońskiej szkoły, Gimnazjum i Liceum przy ulicy Płockiej. Jubileusz 100-lecia istnienia placówki miał nader doniosły przebieg. Skłaniał do refleksji i przypominał młodzieży o szacunku do wspomnień. Dźwięk szkolnego dzwonka przywołał je z niesłychaną siłą na nowo. W czwartek I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza świętowało uroczystość Dnia Patrona. Dzień później odbyła się jubileuszowa…

324 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Plus tygodnia - Na pomoc gminie Czersk: Radni miejscy zgodnie zdecydowali o przekazaniu dotacji w kwocie 10 tys. zł dotkniętej kataklizmem gminie Czersk (woj. pomorskie). Pieniądze przeznaczone zostaną na naprawę infrastruktury uszkodzonej podczas sierpniowej nawałnicy. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Trwają już przy sobie ponad 50 a nawet 60 lat. W gminie Czerwińsk nad Wisłą trzy pary obchodziły jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego.

Państwo Barbara i Jan Ambroziakowie są razem od pół wieku, Janina i Stefan Juźwikowie świętują 56-lecie małżeństwa, a Wanda i Feliks Pokorscy na ślubnym kobiercem stanęli 60 lat temu. Wszyscy nie kryli swojej radości, ale też wzruszenia tym szczególnym wydarzeniem.

Jubilaci odebrali gratulacje oraz pamiątkowe medale od wójta gminy Marcina Gortata oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Elżbiety Wojnarowskiej. Na uroczystości nie zabrakło najbliższej rodziny świętujących par.

Państwo Wanda i Feliks Pokorscy z Woli mają dwoje dzieci: Grażynę i Janusza, czworo wnucząt oraz dwoje prawnucząt. Państwo Janina i Stefan Juźwikowie z Czerwińska nad Wisłą (ma zdjęciu powyżej) doczekali się trzech synów: Andrzeja, Bogdana i Mariusza oraz czworga wnucząt. Państwo Barbara i Jan Ambroziakowie z Osieka (na zdjęciu poniżej) mają dwoje dzieci Zofię i Andrzeja, czworo wnucząt oraz prawnuka.

Redakcja PwS życzy szanownym jubilatom kolejnych rocznic małżeńskich, niech upływają w zdrowiu! (RED)

Może Cię także zainteresować