Dzisiaj jest: 23 Października 2017 Imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała Do końca roku pozostało 70 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

2106 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W ostatnich tygodniach informujemy o zmianach nazw ulic związanych z wprowadzoną w życie ustawą o zakazie propagowania komunizmu. Na niecodzienne rozwiązanie zdecydowano się w Raciążu, gdzie ulicę 19 Stycznia zmieniono na ...19 Stycznia. Tak, tak to nie pomyłka.

Do tej pory zgodnie z uzasadnieniem uchwały Miejskiej Rady Narodowej z 10 sierpnia 1959 roku, 19 Stycznia był nazwą upamiętniająca wkroczenie wojsk radzieckich do miasta. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Raciążu rada zaproponowała nową nazwę ulicy w celu upamiętnienia powołania Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w dniu 19 stycznia 1999 roku.

W uzasadnieniu do uchwały stwierdzono też, że nadanie nazwy ulicy jest wyrazem szacunku i uznania dla działalności tejże instytucji.

Co ciekawe, wcześniej w sprawie zmiany nazewnictwa prawo głosu mieli również mieszkańcy Raciąża. Do wyboru były dwie nazwy zaproponowane przez samorząd: Strażacka i Jeziorany. Można było także zaproponować własną nazwę. Mieszkańcy zdecydowanie większą ilością głosów wybrali nazwę ,,Strażacka", ale ostatecznie to głosowanie nie miało wpływu na decyzje radnych.

Najbardziej zadowoleni mogą być zatem sami mieszkańcy ulicy 19 Stycznia oraz adresaci przesyłek pocztowych, którzy nie będą musieli przyzwyczajać się do nowe nazwy ulicy. (RED)

Może Cię także zainteresować