Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

170 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W ostatnich tygodniach informujemy o zmianach nazw ulic związanych z wprowadzoną w życie ustawą o zakazie propagowania komunizmu. Na niecodzienne rozwiązanie zdecydowano się w Raciążu, gdzie ulicę 19 Stycznia zmieniono na ...19 Stycznia. Tak, tak to nie pomyłka.

Do tej pory zgodnie z uzasadnieniem uchwały Miejskiej Rady Narodowej z 10 sierpnia 1959 roku, 19 Stycznia był nazwą upamiętniająca wkroczenie wojsk radzieckich do miasta. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Raciążu rada zaproponowała nową nazwę ulicy w celu upamiętnienia powołania Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w dniu 19 stycznia 1999 roku.

W uzasadnieniu do uchwały stwierdzono też, że nadanie nazwy ulicy jest wyrazem szacunku i uznania dla działalności tejże instytucji.

Co ciekawe, wcześniej w sprawie zmiany nazewnictwa prawo głosu mieli również mieszkańcy Raciąża. Do wyboru były dwie nazwy zaproponowane przez samorząd: Strażacka i Jeziorany. Można było także zaproponować własną nazwę. Mieszkańcy zdecydowanie większą ilością głosów wybrali nazwę ,,Strażacka", ale ostatecznie to głosowanie nie miało wpływu na decyzje radnych.

Najbardziej zadowoleni mogą być zatem sami mieszkańcy ulicy 19 Stycznia oraz adresaci przesyłek pocztowych, którzy nie będą musieli przyzwyczajać się do nowe nazwy ulicy. (RED)

Może Cię także zainteresować