Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

721 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W ostatnich tygodniach informujemy o zmianach nazw ulic związanych z wprowadzoną w życie ustawą o zakazie propagowania komunizmu. Na niecodzienne rozwiązanie zdecydowano się w Raciążu, gdzie ulicę 19 Stycznia zmieniono na ...19 Stycznia. Tak, tak to nie pomyłka.

Do tej pory zgodnie z uzasadnieniem uchwały Miejskiej Rady Narodowej z 10 sierpnia 1959 roku, 19 Stycznia był nazwą upamiętniająca wkroczenie wojsk radzieckich do miasta. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Raciążu rada zaproponowała nową nazwę ulicy w celu upamiętnienia powołania Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w dniu 19 stycznia 1999 roku.

W uzasadnieniu do uchwały stwierdzono też, że nadanie nazwy ulicy jest wyrazem szacunku i uznania dla działalności tejże instytucji.

Co ciekawe, wcześniej w sprawie zmiany nazewnictwa prawo głosu mieli również mieszkańcy Raciąża. Do wyboru były dwie nazwy zaproponowane przez samorząd: Strażacka i Jeziorany. Można było także zaproponować własną nazwę. Mieszkańcy zdecydowanie większą ilością głosów wybrali nazwę ,,Strażacka", ale ostatecznie to głosowanie nie miało wpływu na decyzje radnych.

Najbardziej zadowoleni mogą być zatem sami mieszkańcy ulicy 19 Stycznia oraz adresaci przesyłek pocztowych, którzy nie będą musieli przyzwyczajać się do nowe nazwy ulicy. (RED)

Może Cię także zainteresować