Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

środa 06 grudnia

Życzenia spełniły się w Mikołajki!

in Puls Miasta

by Redakcja

Już po raz trzeci płońscy motomikołaje zadbali o to, aby 6 grudnia był miło wspominany przez wychowanków domu dziecka. Główny organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji ,,Moto-Płońsk powiedzenie ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obraca w czyn i spełnia dziecięce marzenia. Nie inaczej było i tego wieczoru. Mimo że aura poskąpiła białego puchu dając w zamian wiatr i deszcz,…

384 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Kościoły doczekają się potrzebnych prac remontowych, o których mówiło się już od pewnego czasu. Rada Gminy Czerwińsk nad Wisłą podczas obrad ostatniej sesji jednogłośnie podjęła decyzję w związku z pomocą finansową dla dwóch parafii położonych na jej terenie.

Jeszcze przed głosowaniem podkreślono, że obie parafie spełniają wszystkie zapisy i kryteria uchwały, aby otrzymać dofinansowanie celem poprawy infrastruktury. Łącznie przeznaczono 20 tys. zł. Równo, po 10 tys. zł trafi do parafii pw. św. Bartłomieja w Grodźcu, a także do parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radzikowie.

Według dotychczasowych zapewnień, przekazane dotacje mają pomóc w renowacjach obiektów, a przede wszystkim w remoncie dachów. Oba kościoły mają piękną historię, co podkreślała rada. Oba też właśnie z uwagi na swoją historię wpisane zostały przed laty do krajowego rejestru zabytków.

(RED/ma zdjęciu czołówkowym kościół par. pw. św. Jana Chrzciciela w Radzikowie)

Może Cię także zainteresować