Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

978 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Kościoły doczekają się potrzebnych prac remontowych, o których mówiło się już od pewnego czasu. Rada Gminy Czerwińsk nad Wisłą podczas obrad ostatniej sesji jednogłośnie podjęła decyzję w związku z pomocą finansową dla dwóch parafii położonych na jej terenie.

Jeszcze przed głosowaniem podkreślono, że obie parafie spełniają wszystkie zapisy i kryteria uchwały, aby otrzymać dofinansowanie celem poprawy infrastruktury. Łącznie przeznaczono 20 tys. zł. Równo, po 10 tys. zł trafi do parafii pw. św. Bartłomieja w Grodźcu, a także do parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radzikowie.

Według dotychczasowych zapewnień, przekazane dotacje mają pomóc w renowacjach obiektów, a przede wszystkim w remoncie dachów. Oba kościoły mają piękną historię, co podkreślała rada. Oba też właśnie z uwagi na swoją historię wpisane zostały przed laty do krajowego rejestru zabytków.

(RED/ma zdjęciu czołówkowym kościół par. pw. św. Jana Chrzciciela w Radzikowie)

Może Cię także zainteresować