Dzisiaj jest: 18 Października 2017 Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita Do końca roku pozostało 75 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

1387 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Kościoły doczekają się potrzebnych prac remontowych, o których mówiło się już od pewnego czasu. Rada Gminy Czerwińsk nad Wisłą podczas obrad ostatniej sesji jednogłośnie podjęła decyzję w związku z pomocą finansową dla dwóch parafii położonych na jej terenie.

Jeszcze przed głosowaniem podkreślono, że obie parafie spełniają wszystkie zapisy i kryteria uchwały, aby otrzymać dofinansowanie celem poprawy infrastruktury. Łącznie przeznaczono 20 tys. zł. Równo, po 10 tys. zł trafi do parafii pw. św. Bartłomieja w Grodźcu, a także do parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radzikowie.

Według dotychczasowych zapewnień, przekazane dotacje mają pomóc w renowacjach obiektów, a przede wszystkim w remoncie dachów. Oba kościoły mają piękną historię, co podkreślała rada. Oba też właśnie z uwagi na swoją historię wpisane zostały przed laty do krajowego rejestru zabytków.

(RED/ma zdjęciu czołówkowym kościół par. pw. św. Jana Chrzciciela w Radzikowie)

Może Cię także zainteresować