Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017 Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens Do końca roku pozostało 37 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2729 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Mówi się, że przyroda jest piękna póki nie tknie jej ludzka ręka. Patrząc na niewielki las w Ludwikowie w gminie Joniec, trudno nie oprzeć się takiemu wrażeniu. W poprzednim tygodniu przypadkowi przechodnie natrafili tam na stertę części samochodowych porozrzucanych na gminnej drodze. Były to m.in.: kawałki deski rozdzielczej, opony, fragmenty tapicerki, czy kołpaki. Postępowanie w sprawie zaśmiecania leśnej działki prowadzi płońska policja.

Jednak tego typu zdarzenia nie są łatwe do udowodnienia, a sprawcy często unikają odpowiedzialności.

- Zgłoszenie o tak dużym zanieczyszczeniu lasu otrzymaliśmy w miniony czwartek. Na miejscu byli policjanci z posterunku w Nowym Mieście. Poszukujemy sprawców tego wykroczenia, mamy kilka tropów. Faktem jest, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja w naszym powiecie, ponieważ z podobną mieliśmy do czynienia również w gminie Dzierzążnia - powiedział podinspektor Robert Olewniczak z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Najprawdopodobniej sprawcy w nocy wjechali niewielką ścieżką w głąb lasu, a odpadów pozbyli się w miejscu, którego nie sposób dostrzec przechadzając się wzdłuż lasu. Nieopodal stoi tam figurka Matki Bożej.

Zastany widok musi bulwersować. Oprócz samochodowych resztek, wokół nie brakowało innych śmieci: butelek, płyt CD, czy też elementów od lodówek, czy telewizorów.

Gmina Joniec zwraca się o pomoc do mieszkańców, którzy mieliby jakiekolwiek informacje w sprawie tego karygodnego występku. (RED)

Komentarze  

#1 +1 Jataman
Deska pochodzi prawdopodobnie od Opla Astry 1 cabrio, może to będzie jakiś trop dla Policji.
2017-09-11 09:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować