Dzisiaj jest: 21 Stycznia 2018 Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław Do końca roku pozostało 345 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1654 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Mówi się, że przyroda jest piękna póki nie tknie jej ludzka ręka. Patrząc na niewielki las w Ludwikowie w gminie Joniec, trudno nie oprzeć się takiemu wrażeniu. W poprzednim tygodniu przypadkowi przechodnie natrafili tam na stertę części samochodowych porozrzucanych na gminnej drodze. Były to m.in.: kawałki deski rozdzielczej, opony, fragmenty tapicerki, czy kołpaki. Postępowanie w sprawie zaśmiecania leśnej działki prowadzi płońska policja.

Jednak tego typu zdarzenia nie są łatwe do udowodnienia, a sprawcy często unikają odpowiedzialności.

- Zgłoszenie o tak dużym zanieczyszczeniu lasu otrzymaliśmy w miniony czwartek. Na miejscu byli policjanci z posterunku w Nowym Mieście. Poszukujemy sprawców tego wykroczenia, mamy kilka tropów. Faktem jest, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja w naszym powiecie, ponieważ z podobną mieliśmy do czynienia również w gminie Dzierzążnia - powiedział podinspektor Robert Olewniczak z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Najprawdopodobniej sprawcy w nocy wjechali niewielką ścieżką w głąb lasu, a odpadów pozbyli się w miejscu, którego nie sposób dostrzec przechadzając się wzdłuż lasu. Nieopodal stoi tam figurka Matki Bożej.

Zastany widok musi bulwersować. Oprócz samochodowych resztek, wokół nie brakowało innych śmieci: butelek, płyt CD, czy też elementów od lodówek, czy telewizorów.

Gmina Joniec zwraca się o pomoc do mieszkańców, którzy mieliby jakiekolwiek informacje w sprawie tego karygodnego występku. (RED)

Komentarze  

#1 +1 Jataman
Deska pochodzi prawdopodobnie od Opla Astry 1 cabrio, może to będzie jakiś trop dla Policji.
2017-09-11 09:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować