poniedziałek 18 wrzesień

Wiekowy jubileusz pierwszej szkoły średniej w Płońsku [FOTORELACJA]

in Puls Miasta

by Redakcja

1917-2017 – to cezura czasowa płońskiej szkoły, Gimnazjum i Liceum przy ulicy Płockiej. Jubileusz 100-lecia istnienia placówki miał nader doniosły przebieg. Skłaniał do refleksji i przypominał młodzieży o szacunku do wspomnień. Dźwięk szkolnego dzwonka przywołał je z niesłychaną siłą na nowo. W czwartek I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza świętowało uroczystość Dnia Patrona. Dzień później odbyła się jubileuszowa…

324 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Plus tygodnia - Na pomoc gminie Czersk: Radni miejscy zgodnie zdecydowali o przekazaniu dotacji w kwocie 10 tys. zł dotkniętej kataklizmem gminie Czersk (woj. pomorskie). Pieniądze przeznaczone zostaną na naprawę infrastruktury uszkodzonej podczas sierpniowej nawałnicy. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Mówi się, że przyroda jest piękna póki nie tknie jej ludzka ręka. Patrząc na niewielki las w Ludwikowie w gminie Joniec, trudno nie oprzeć się takiemu wrażeniu. W poprzednim tygodniu przypadkowi przechodnie natrafili tam na stertę części samochodowych porozrzucanych na gminnej drodze. Były to m.in.: kawałki deski rozdzielczej, opony, fragmenty tapicerki, czy kołpaki. Postępowanie w sprawie zaśmiecania leśnej działki prowadzi płońska policja.

Jednak tego typu zdarzenia nie są łatwe do udowodnienia, a sprawcy często unikają odpowiedzialności.

- Zgłoszenie o tak dużym zanieczyszczeniu lasu otrzymaliśmy w miniony czwartek. Na miejscu byli policjanci z posterunku w Nowym Mieście. Poszukujemy sprawców tego wykroczenia, mamy kilka tropów. Faktem jest, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja w naszym powiecie, ponieważ z podobną mieliśmy do czynienia również w gminie Dzierzążnia - powiedział podinspektor Robert Olewniczak z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Najprawdopodobniej sprawcy w nocy wjechali niewielką ścieżką w głąb lasu, a odpadów pozbyli się w miejscu, którego nie sposób dostrzec przechadzając się wzdłuż lasu. Nieopodal stoi tam figurka Matki Bożej.

Zastany widok musi bulwersować. Oprócz samochodowych resztek, wokół nie brakowało innych śmieci: butelek, płyt CD, czy też elementów od lodówek, czy telewizorów.

Gmina Joniec zwraca się o pomoc do mieszkańców, którzy mieliby jakiekolwiek informacje w sprawie tego karygodnego występku. (RED)

Komentarze  

#1 +1 Jataman
Deska pochodzi prawdopodobnie od Opla Astry 1 cabrio, może to będzie jakiś trop dla Policji.
2017-09-11 09:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować