Dzisiaj jest: 21 Stycznia 2018 Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław Do końca roku pozostało 345 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1654 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W piątek, 8 września odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu. Jednym z ważniejszych punktów było przekazanie przez powiat płoński pomocy finansowej dla zniszczonej przez sierpniowe nawałnice gminy Brusy położonej w powiecie chojnickim.

Radni powiatowi jednogłośnie podjęli uchwałę o przekazaniu pomocy. Kwota wsparcia wynosi 12 tysięcy 500 złotych i jest o 2,5 tysiąca wyższa od planowanej pierwotnie. Nadwyżka miała być przeznaczona na pomoc gminie Płońsk w organizacji dożynek. Jednak radni – jak wspominał Leonard Milewski – postanowili przeznaczyć te pieniądze na pomoc poszkodowanej przez kataklizm gminie z województwa pomorskiego. Brawo radni!

Gmina Brusy jest jedną z tych pomorskich miejscowości, które po letnich nawałnicach ucierpiały najbardziej. Mieszkańcy tejże gminy nadal potrzebują wielostronnej pomocy. Władze powiatu chojnickiego oraz miejscowi strażacy wciąż proszą o wsparcie w postaci między innymi sprzętu AGD, pościeli, środków higieny osobistej, łańcuchów do pił spalinowych czy agregatów prądotwórczych. (RED)

Może Cię także zainteresować