poniedziałek 18 wrzesień

Wiekowy jubileusz pierwszej szkoły średniej w Płońsku [FOTORELACJA]

in Puls Miasta

by Redakcja

1917-2017 – to cezura czasowa płońskiej szkoły, Gimnazjum i Liceum przy ulicy Płockiej. Jubileusz 100-lecia istnienia placówki miał nader doniosły przebieg. Skłaniał do refleksji i przypominał młodzieży o szacunku do wspomnień. Dźwięk szkolnego dzwonka przywołał je z niesłychaną siłą na nowo. W czwartek I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza świętowało uroczystość Dnia Patrona. Dzień później odbyła się jubileuszowa…

330 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Plus tygodnia - Na pomoc gminie Czersk: Radni miejscy zgodnie zdecydowali o przekazaniu dotacji w kwocie 10 tys. zł dotkniętej kataklizmem gminie Czersk (woj. pomorskie). Pieniądze przeznaczone zostaną na naprawę infrastruktury uszkodzonej podczas sierpniowej nawałnicy. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W piątek, 8 września odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu. Jednym z ważniejszych punktów było przekazanie przez powiat płoński pomocy finansowej dla zniszczonej przez sierpniowe nawałnice gminy Brusy położonej w powiecie chojnickim.

Radni powiatowi jednogłośnie podjęli uchwałę o przekazaniu pomocy. Kwota wsparcia wynosi 12 tysięcy 500 złotych i jest o 2,5 tysiąca wyższa od planowanej pierwotnie. Nadwyżka miała być przeznaczona na pomoc gminie Płońsk w organizacji dożynek. Jednak radni – jak wspominał Leonard Milewski – postanowili przeznaczyć te pieniądze na pomoc poszkodowanej przez kataklizm gminie z województwa pomorskiego. Brawo radni!

Gmina Brusy jest jedną z tych pomorskich miejscowości, które po letnich nawałnicach ucierpiały najbardziej. Mieszkańcy tejże gminy nadal potrzebują wielostronnej pomocy. Władze powiatu chojnickiego oraz miejscowi strażacy wciąż proszą o wsparcie w postaci między innymi sprzętu AGD, pościeli, środków higieny osobistej, łańcuchów do pił spalinowych czy agregatów prądotwórczych. (RED)

Może Cię także zainteresować