Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017 Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens Do końca roku pozostało 37 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2729 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W piątek, 8 września odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu. Jednym z ważniejszych punktów było przekazanie przez powiat płoński pomocy finansowej dla zniszczonej przez sierpniowe nawałnice gminy Brusy położonej w powiecie chojnickim.

Radni powiatowi jednogłośnie podjęli uchwałę o przekazaniu pomocy. Kwota wsparcia wynosi 12 tysięcy 500 złotych i jest o 2,5 tysiąca wyższa od planowanej pierwotnie. Nadwyżka miała być przeznaczona na pomoc gminie Płońsk w organizacji dożynek. Jednak radni – jak wspominał Leonard Milewski – postanowili przeznaczyć te pieniądze na pomoc poszkodowanej przez kataklizm gminie z województwa pomorskiego. Brawo radni!

Gmina Brusy jest jedną z tych pomorskich miejscowości, które po letnich nawałnicach ucierpiały najbardziej. Mieszkańcy tejże gminy nadal potrzebują wielostronnej pomocy. Władze powiatu chojnickiego oraz miejscowi strażacy wciąż proszą o wsparcie w postaci między innymi sprzętu AGD, pościeli, środków higieny osobistej, łańcuchów do pił spalinowych czy agregatów prądotwórczych. (RED)

Może Cię także zainteresować