Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

978 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Stacja Uzdatniania Wody w Szczytnie została wybudowana w roku 1988. Kilka dni temu gminne władze w towarzystwie marszałka województwa mazowieckiego już oficjalnie otworzyły świeżo wyremontowany obiekt SUW-u.

Ukończona inwestycja, polegająca na rozbudowie i modernizacji stacji uzdatniania wody wraz z budową nowej studni głębinowej, miała na celu poprawę jakości i zwiększenie ilości dostarczanej wody dla połowy terenu gminy Załuski.

Jak wiadomo, w ostatnich latach, w czasie miesięcy letnich, występujące duże spadki ciśnienia wody w sieci powodowały, że w części gminy obsługiwanej przez stację Szczytno, miały miejsce całkowite braki wody w kranach. Budowa nowej studni i dwóch zbiorników na wodę o łącznej pojemności 343,6m3 pozwoli na wyeliminowanie sytuacji związanych z deficytem wody pitnej dostarczanej do okolicznych mieszkańców.

- To była bardzo ważna inwestycja, by nie powiedzieć, że priorytetowa, bo oczekiwana przez lokalne społeczeństwo. Tajemnicą poliszynela jest bowiem, że zmagaliśmy się z niedoborem wody, a co za tym idzie spadkiem ciśnienia w kranach odbiorców - przyznaje Romuald Woźniak, wójt gminy Załuski. - Tak naprawdę inwestycja mogła powstać przynajmniej trzy lata temu, ale nie powstała, bo nie udało się wówczas osiągnąć pewnego porozumienia z radą gminy Załuski. Decyzja, która podjęli radni poprzedniej kadencji, co pokazało życie, nie była słuszna. To już jednak niechlubna i ciągle niezbyt mile wspominana przeze mnie historia. Najważniejsze, że tym razem udało się zrobić coś wspólnie dla wspólnego dobra - dodaje wójt.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1.922.410,76 zł. Na realizację inwestycji uzyskano dofinansowanie w formie pożyczki z WFOŚ i GW w Warszawie w kwocie 1.660.889,87 zł. Z budżetu gminy zabezpieczono na ten cel 261.520,89 zł. (za info UG Załuski dodał DT)

Może Cię także zainteresować