Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

środa 06 grudnia

Życzenia spełniły się w Mikołajki!

in Puls Miasta

by Redakcja

Już po raz trzeci płońscy motomikołaje zadbali o to, aby 6 grudnia był miło wspominany przez wychowanków domu dziecka. Główny organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji ,,Moto-Płońsk powiedzenie ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obraca w czyn i spełnia dziecięce marzenia. Nie inaczej było i tego wieczoru. Mimo że aura poskąpiła białego puchu dając w zamian wiatr i deszcz,…

384 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Stacja Uzdatniania Wody w Szczytnie została wybudowana w roku 1988. Kilka dni temu gminne władze w towarzystwie marszałka województwa mazowieckiego już oficjalnie otworzyły świeżo wyremontowany obiekt SUW-u.

Ukończona inwestycja, polegająca na rozbudowie i modernizacji stacji uzdatniania wody wraz z budową nowej studni głębinowej, miała na celu poprawę jakości i zwiększenie ilości dostarczanej wody dla połowy terenu gminy Załuski.

Jak wiadomo, w ostatnich latach, w czasie miesięcy letnich, występujące duże spadki ciśnienia wody w sieci powodowały, że w części gminy obsługiwanej przez stację Szczytno, miały miejsce całkowite braki wody w kranach. Budowa nowej studni i dwóch zbiorników na wodę o łącznej pojemności 343,6m3 pozwoli na wyeliminowanie sytuacji związanych z deficytem wody pitnej dostarczanej do okolicznych mieszkańców.

- To była bardzo ważna inwestycja, by nie powiedzieć, że priorytetowa, bo oczekiwana przez lokalne społeczeństwo. Tajemnicą poliszynela jest bowiem, że zmagaliśmy się z niedoborem wody, a co za tym idzie spadkiem ciśnienia w kranach odbiorców - przyznaje Romuald Woźniak, wójt gminy Załuski. - Tak naprawdę inwestycja mogła powstać przynajmniej trzy lata temu, ale nie powstała, bo nie udało się wówczas osiągnąć pewnego porozumienia z radą gminy Załuski. Decyzja, która podjęli radni poprzedniej kadencji, co pokazało życie, nie była słuszna. To już jednak niechlubna i ciągle niezbyt mile wspominana przeze mnie historia. Najważniejsze, że tym razem udało się zrobić coś wspólnie dla wspólnego dobra - dodaje wójt.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1.922.410,76 zł. Na realizację inwestycji uzyskano dofinansowanie w formie pożyczki z WFOŚ i GW w Warszawie w kwocie 1.660.889,87 zł. Z budżetu gminy zabezpieczono na ten cel 261.520,89 zł. (za info UG Załuski dodał DT)

Może Cię także zainteresować