Dzisiaj jest: 18 Października 2017 Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita Do końca roku pozostało 75 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

1387 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Stacja Uzdatniania Wody w Szczytnie została wybudowana w roku 1988. Kilka dni temu gminne władze w towarzystwie marszałka województwa mazowieckiego już oficjalnie otworzyły świeżo wyremontowany obiekt SUW-u.

Ukończona inwestycja, polegająca na rozbudowie i modernizacji stacji uzdatniania wody wraz z budową nowej studni głębinowej, miała na celu poprawę jakości i zwiększenie ilości dostarczanej wody dla połowy terenu gminy Załuski.

Jak wiadomo, w ostatnich latach, w czasie miesięcy letnich, występujące duże spadki ciśnienia wody w sieci powodowały, że w części gminy obsługiwanej przez stację Szczytno, miały miejsce całkowite braki wody w kranach. Budowa nowej studni i dwóch zbiorników na wodę o łącznej pojemności 343,6m3 pozwoli na wyeliminowanie sytuacji związanych z deficytem wody pitnej dostarczanej do okolicznych mieszkańców.

- To była bardzo ważna inwestycja, by nie powiedzieć, że priorytetowa, bo oczekiwana przez lokalne społeczeństwo. Tajemnicą poliszynela jest bowiem, że zmagaliśmy się z niedoborem wody, a co za tym idzie spadkiem ciśnienia w kranach odbiorców - przyznaje Romuald Woźniak, wójt gminy Załuski. - Tak naprawdę inwestycja mogła powstać przynajmniej trzy lata temu, ale nie powstała, bo nie udało się wówczas osiągnąć pewnego porozumienia z radą gminy Załuski. Decyzja, która podjęli radni poprzedniej kadencji, co pokazało życie, nie była słuszna. To już jednak niechlubna i ciągle niezbyt mile wspominana przeze mnie historia. Najważniejsze, że tym razem udało się zrobić coś wspólnie dla wspólnego dobra - dodaje wójt.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1.922.410,76 zł. Na realizację inwestycji uzyskano dofinansowanie w formie pożyczki z WFOŚ i GW w Warszawie w kwocie 1.660.889,87 zł. Z budżetu gminy zabezpieczono na ten cel 261.520,89 zł. (za info UG Załuski dodał DT)

Może Cię także zainteresować