poniedziałek 18 wrzesień

Wiekowy jubileusz pierwszej szkoły średniej w Płońsku [FOTORELACJA]

in Puls Miasta

by Redakcja

1917-2017 – to cezura czasowa płońskiej szkoły, Gimnazjum i Liceum przy ulicy Płockiej. Jubileusz 100-lecia istnienia placówki miał nader doniosły przebieg. Skłaniał do refleksji i przypominał młodzieży o szacunku do wspomnień. Dźwięk szkolnego dzwonka przywołał je z niesłychaną siłą na nowo. W czwartek I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza świętowało uroczystość Dnia Patrona. Dzień później odbyła się jubileuszowa…

330 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Plus tygodnia - Na pomoc gminie Czersk: Radni miejscy zgodnie zdecydowali o przekazaniu dotacji w kwocie 10 tys. zł dotkniętej kataklizmem gminie Czersk (woj. pomorskie). Pieniądze przeznaczone zostaną na naprawę infrastruktury uszkodzonej podczas sierpniowej nawałnicy. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W iście ekspresowym tempie Rada Gminy Płońsk zakończyła ostatnie obrady sesyjne. Kilkanaście punktów zostało omówionych i przegłosowanych w ...18 minut. Pośród nich kilka chwil poświęcono też uchwale dotyczącej zmiany nazewnictwa dwóch ulic. Ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej zobowiązuje samorządy do zmiany obowiązujących nazw w ciągu 12 miesięcy od wejścia w życie nowych regulacji.

Do historii przechodzi jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic z jaką można kojarzyć poprzedni ustrój. Chodzi o ulicę Edwarda Gierka w miejscowości Strachówko, która krzyżuje się z ulicą ...Jana Pawła II. Skojarzenie tych dwóch nazw obok siebie może wywoływać lekki uśmiech na twarzy.

Zanim jednak rada podjęła decyzję, wśród mieszkańców odbyły się konsultacje społeczne. - Doszło do dwóch spotkań. Padło kilka propozycji i ostatecznie wybrano ,,Środkową" - mówi Aleksander Jarosławski, wójt gminy Płońsk i dodaje: - Decyzja o powstaniu ulicy Edwarda Gierka zapadła na życzenie mieszkańców, którzy argumentowali, że za czasów Gierka rolnicy żyli na wysokim poziomie w porównaniu do innych grup zawodowych. Mówiłem, że za jakiś czas najprawdopodobniej będzie trzeba zmieniać to nazewnictwo, ale się uparli.

Rada poszła za głosem mieszkańców niewielkiej wioski i przyjęła nową nazwę - Środkową. Zmieniono również nazwę ulicy 19 stycznia, która ciągnie się jeszcze z miasta Płońska i wchodzi w teren gminy. Teraz będzie ulicą Pułtuską. (RED)

Komentarze  

#1 0 Eleonora
Dlaczego nazwy ulic w okolicach Płońska mają nadawane nazwy takie same jak w Płońsku?
Kłopoty pojawiają się kiedy nadawcy przesyłek pocztowych wpisują tylko nazwę ulicy a kod pocztowy jest
taki sam dla okolic i Płońska. W ten sposób w mojej skrzynce na listy znajduję listy, przesyłki, awiza dedykowane nie dla mojej rodziny tylko osób mieszkających w Brodach, Bońkach, Skarżynie. Staram się je zwracać na pocztę lub samemu adresatowi ale trwa to już kilka lat i zaczyna złościć.
2017-08-22 07:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować