Dzisiaj jest: 21 Stycznia 2018 Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław Do końca roku pozostało 345 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1654 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W iście ekspresowym tempie Rada Gminy Płońsk zakończyła ostatnie obrady sesyjne. Kilkanaście punktów zostało omówionych i przegłosowanych w ...18 minut. Pośród nich kilka chwil poświęcono też uchwale dotyczącej zmiany nazewnictwa dwóch ulic. Ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej zobowiązuje samorządy do zmiany obowiązujących nazw w ciągu 12 miesięcy od wejścia w życie nowych regulacji.

Do historii przechodzi jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic z jaką można kojarzyć poprzedni ustrój. Chodzi o ulicę Edwarda Gierka w miejscowości Strachówko, która krzyżuje się z ulicą ...Jana Pawła II. Skojarzenie tych dwóch nazw obok siebie może wywoływać lekki uśmiech na twarzy.

Zanim jednak rada podjęła decyzję, wśród mieszkańców odbyły się konsultacje społeczne. - Doszło do dwóch spotkań. Padło kilka propozycji i ostatecznie wybrano ,,Środkową" - mówi Aleksander Jarosławski, wójt gminy Płońsk i dodaje: - Decyzja o powstaniu ulicy Edwarda Gierka zapadła na życzenie mieszkańców, którzy argumentowali, że za czasów Gierka rolnicy żyli na wysokim poziomie w porównaniu do innych grup zawodowych. Mówiłem, że za jakiś czas najprawdopodobniej będzie trzeba zmieniać to nazewnictwo, ale się uparli.

Rada poszła za głosem mieszkańców niewielkiej wioski i przyjęła nową nazwę - Środkową. Zmieniono również nazwę ulicy 19 stycznia, która ciągnie się jeszcze z miasta Płońska i wchodzi w teren gminy. Teraz będzie ulicą Pułtuską. (RED)

Komentarze  

#1 0 Eleonora
Dlaczego nazwy ulic w okolicach Płońska mają nadawane nazwy takie same jak w Płońsku?
Kłopoty pojawiają się kiedy nadawcy przesyłek pocztowych wpisują tylko nazwę ulicy a kod pocztowy jest
taki sam dla okolic i Płońska. W ten sposób w mojej skrzynce na listy znajduję listy, przesyłki, awiza dedykowane nie dla mojej rodziny tylko osób mieszkających w Brodach, Bońkach, Skarżynie. Staram się je zwracać na pocztę lub samemu adresatowi ale trwa to już kilka lat i zaczyna złościć.
2017-08-22 07:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować