Dzisiaj jest: 25 Listopada 2017 Imieniny: Katarzyna, Erazm, Klemens Do końca roku pozostało 37 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2729 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W iście ekspresowym tempie Rada Gminy Płońsk zakończyła ostatnie obrady sesyjne. Kilkanaście punktów zostało omówionych i przegłosowanych w ...18 minut. Pośród nich kilka chwil poświęcono też uchwale dotyczącej zmiany nazewnictwa dwóch ulic. Ustawa o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej zobowiązuje samorządy do zmiany obowiązujących nazw w ciągu 12 miesięcy od wejścia w życie nowych regulacji.

Do historii przechodzi jedna z najbardziej rozpoznawalnych ulic z jaką można kojarzyć poprzedni ustrój. Chodzi o ulicę Edwarda Gierka w miejscowości Strachówko, która krzyżuje się z ulicą ...Jana Pawła II. Skojarzenie tych dwóch nazw obok siebie może wywoływać lekki uśmiech na twarzy.

Zanim jednak rada podjęła decyzję, wśród mieszkańców odbyły się konsultacje społeczne. - Doszło do dwóch spotkań. Padło kilka propozycji i ostatecznie wybrano ,,Środkową" - mówi Aleksander Jarosławski, wójt gminy Płońsk i dodaje: - Decyzja o powstaniu ulicy Edwarda Gierka zapadła na życzenie mieszkańców, którzy argumentowali, że za czasów Gierka rolnicy żyli na wysokim poziomie w porównaniu do innych grup zawodowych. Mówiłem, że za jakiś czas najprawdopodobniej będzie trzeba zmieniać to nazewnictwo, ale się uparli.

Rada poszła za głosem mieszkańców niewielkiej wioski i przyjęła nową nazwę - Środkową. Zmieniono również nazwę ulicy 19 stycznia, która ciągnie się jeszcze z miasta Płońska i wchodzi w teren gminy. Teraz będzie ulicą Pułtuską. (RED)

Komentarze  

#1 0 Eleonora
Dlaczego nazwy ulic w okolicach Płońska mają nadawane nazwy takie same jak w Płońsku?
Kłopoty pojawiają się kiedy nadawcy przesyłek pocztowych wpisują tylko nazwę ulicy a kod pocztowy jest
taki sam dla okolic i Płońska. W ten sposób w mojej skrzynce na listy znajduję listy, przesyłki, awiza dedykowane nie dla mojej rodziny tylko osób mieszkających w Brodach, Bońkach, Skarżynie. Staram się je zwracać na pocztę lub samemu adresatowi ale trwa to już kilka lat i zaczyna złościć.
2017-08-22 07:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować