poniedziałek 18 wrzesień

Wiekowy jubileusz pierwszej szkoły średniej w Płońsku [FOTORELACJA]

in Puls Miasta

by Redakcja

1917-2017 – to cezura czasowa płońskiej szkoły, Gimnazjum i Liceum przy ulicy Płockiej. Jubileusz 100-lecia istnienia placówki miał nader doniosły przebieg. Skłaniał do refleksji i przypominał młodzieży o szacunku do wspomnień. Dźwięk szkolnego dzwonka przywołał je z niesłychaną siłą na nowo. W czwartek I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza świętowało uroczystość Dnia Patrona. Dzień później odbyła się jubileuszowa…

324 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Plus tygodnia - Na pomoc gminie Czersk: Radni miejscy zgodnie zdecydowali o przekazaniu dotacji w kwocie 10 tys. zł dotkniętej kataklizmem gminie Czersk (woj. pomorskie). Pieniądze przeznaczone zostaną na naprawę infrastruktury uszkodzonej podczas sierpniowej nawałnicy. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Drogowe zmiany w miejscowości Strachowo w gminie Płońsk, gdzie na jednym z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w powiecie płońskim powstanie rondo.

Skrzyżowanie jest szczególnie znanym kierowcom jeżdżącym ,,50-tką", ponieważ pozwala zdecydowanie skrócić trasę do krajowej 7 i na odwrót. Prace dotyczące ronda powinny ruszyć jeszcze w tym roku, co oznacza, że ruch na tym odcinku drogi będzie mocno ograniczony.

- Budowa ronda została zaakceptowana przez urząd marszałkowski, więc formalnie prace mogą się już zacząć. Oprócz wykonania samego ronda, powstanie również przejście pozwalające bezpiecznie dojść do przystanku autobusowego oraz mini ekrany, których zadaniem będzie wyciszenie hałasu jadących samochodów - powiedział Aleksander Jarosławski, wójt gminy Płońsk. Koszt inwestycji ma wynieść około miliona złotych.

W gminie Płońsk rozważana była jeszcze budowa ronda w Szpondowie, ale pomysł upadł, gdy negatywną decyzję co do ewentualnych prac wyraziła GDDKiA odpowiedzialną za krajową ,,50-tkę". (RED)

Może Cię także zainteresować