Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1554 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W Sochocinie, najprawdopodobniej w przyszłym roku, pojawi się park linowy. Oprócz zakupu, montażu i instalacji sprzętu pozwalającego na stworzenie parku, część funduszy przeznaczona będzie na szkolenie i pracę dwóch instruktorów czuwających nad bezpieczeństwem.

Wniosek o dofinansowanie w kwocie ok. 130 tys. zł przeszedł pozytywnie ocenę Lokalnej Grupy Działania Przyjazne Mazowsze i aktualnie jest oceniany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wartość projektu liczona jest na nieco ponad 200 tys. zł.

Park linowy według planów miałby stanąć obok gminnego stadionu, w terenie leśnym. W skład parku mają wchodzić następujące trasy: „Maluch” dla dzieci młodszych, trasa „Zielona” dla dzieci starszych i młodzieży plus trasa szkoleniowa. Trasa „Maluch” składać się ma z 13 przeszkód z asekuracją z siatek. Jej łączna długość to 90 metrów. Trasa „Zielona” to 19 przeszkód z asekuracją własną alpinistyczną. W sumie 114 m. Trasa szkoleniowa naziemna powstanie z trzech lin rozciągniętych pomiędzy drzewami. 

Prace przy parku miałyby się zakończyć w następnym roku, jednak na razie nie ma ostatecznego terminu. Prawdopodobnie na początku 2018 r. poznamy wykonawcę, który zajmie się stworzeniem tego miejsca rozrywki. (DRED)

Komentarze  

#1 0 ANNA
Szkoda,że nie w Plońsku
2017-08-16 09:48 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować