Dzisiaj jest: 16 Grudnia 2017 Imieniny: Albina, Zdzisław Do końca roku pozostało 16 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

269 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Powiatowy budżet na 2018 rok uchwalony: Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Płońskiego radni większością głosów przyjęli plan finansowy na 2018 rok. Koalicja PSL była za, nikt nie głosował przeciwko, a wstrzymało się od głosu sześcioro radnych. Wkrótce materiał z budżetowej sesji. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pamiętnego '81, wówczas jeszcze ledwie kilku wędkarzy, postanowiło zorganizować pierwsze zebranie celem założenia koła wędkarskiego PZW w Czerwińsku. Pomysł chwycił niczym ryba przynętę. W kolejnym roku wybierano już Zarząd. W minioną sobotę w domu weselnym ,,Siódme Niebo” świętowano jubileusz 35-lecia istnienia Koła nr 55 ,,Certa” w Czerwińsku nad Wisłą.

Jak to się wszystko zaczęło, pytamy Stanisława Gliszczyńskiego, prezesa czerwińskiego Koła, który od początku piastuje tę funkcję. - Należeliśmy do PZW-SUM w Wyszogrodzie. Były trudności z opłatami składek, a na odcinku Wisły w gminie Czerwińsk kwitło kłusownictwo sieciowe i sznurowe. Coś wreszcie musieliśmy z tym zrobić – wspomina pan Stanisław, który ponownie został wybrany na prezesa w kadencji 2017-2020.

Dziś ,,Certa” liczy około 250 członków. - Nasze Koło w Czerwińsku po przejściu do Okręgu Mazowieckiego PZW bardzo dużo zyskało – dodaje Stanisław Gliszczyński (na zdjęciu po lewej - red.). - Dba się o czystość brzegów rzeki, jest większe zabezpieczenie przed kłusownikami. Wisła na naszym odcinku jest systematycznie zarybiana przez Okręg. Organizujemy zawody wędkarskie i przeprowadzamy egzaminy na kartę wędkarską tu na miejscu – wymienia prezes.

Do czerwińskiego Koła należą całe klany rodzinne, które od wielu lat oddają się przyjemności wędkowania. - To jest po prostu pasja. Łapiemy i wypuszczamy ryby z powrotem do wody. Mamy z tego satysfakcję - dodaje pan Stanisław.

Podczas jubileuszowego spotkania zasłużonym wędkarzom wręczono odznaczenia Okręgu Maz. PZW. Był też czas na poczęstunek i snucie planów na kolejne lata działalności lokalnego Koła wędkarskiego. (DT)

Może Cię także zainteresować