piątek 18 sierpień

Nagłe, masowe padnięcia bydła w Skarżynie. Przyczyna wciąż nie jest znana. Lekarz weterynarii i lokalne władze apelują o zachowanie spokoju

in Wokół Płońska

by Redakcja

W sobotni poranek w gospodarstwie hodowlanym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii. Jak słyszymy, z przebadania na miejscu jeszcze żywych krów wynikało, że nie wystąpiły typowe objawy choroby zakaźnej. W krótkim czasie nastąpiły jednak kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
TEMAT TYGODNIA: W sobotni poranek w gospodarstwie rolnym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii.  W krótkim czasie nastąpiły kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można szacować na setki tysięcy złotych. Na miejsce zdarzenia przybyła policja. Teren jest zamknięty. Działa sztab kryzysowy. Więcej w materiale redakcji PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pamiętnego '81, wówczas jeszcze ledwie kilku wędkarzy, postanowiło zorganizować pierwsze zebranie celem założenia koła wędkarskiego PZW w Czerwińsku. Pomysł chwycił niczym ryba przynętę. W kolejnym roku wybierano już Zarząd. W minioną sobotę w domu weselnym ,,Siódme Niebo” świętowano jubileusz 35-lecia istnienia Koła nr 55 ,,Certa” w Czerwińsku nad Wisłą.

Jak to się wszystko zaczęło, pytamy Stanisława Gliszczyńskiego, prezesa czerwińskiego Koła, który od początku piastuje tę funkcję. - Należeliśmy do PZW-SUM w Wyszogrodzie. Były trudności z opłatami składek, a na odcinku Wisły w gminie Czerwińsk kwitło kłusownictwo sieciowe i sznurowe. Coś wreszcie musieliśmy z tym zrobić – wspomina pan Stanisław, który ponownie został wybrany na prezesa w kadencji 2017-2020.

Dziś ,,Certa” liczy około 250 członków. - Nasze Koło w Czerwińsku po przejściu do Okręgu Mazowieckiego PZW bardzo dużo zyskało – dodaje Stanisław Gliszczyński (na zdjęciu po lewej - red.). - Dba się o czystość brzegów rzeki, jest większe zabezpieczenie przed kłusownikami. Wisła na naszym odcinku jest systematycznie zarybiana przez Okręg. Organizujemy zawody wędkarskie i przeprowadzamy egzaminy na kartę wędkarską tu na miejscu – wymienia prezes.

Do czerwińskiego Koła należą całe klany rodzinne, które od wielu lat oddają się przyjemności wędkowania. - To jest po prostu pasja. Łapiemy i wypuszczamy ryby z powrotem do wody. Mamy z tego satysfakcję - dodaje pan Stanisław.

Podczas jubileuszowego spotkania zasłużonym wędkarzom wręczono odznaczenia Okręgu Maz. PZW. Był też czas na poczęstunek i snucie planów na kolejne lata działalności lokalnego Koła wędkarskiego. (DT)

Może Cię także zainteresować