Dzisiaj jest: 22 Października 2017 Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna Do końca roku pozostało 71 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

2011 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pamiętnego '81, wówczas jeszcze ledwie kilku wędkarzy, postanowiło zorganizować pierwsze zebranie celem założenia koła wędkarskiego PZW w Czerwińsku. Pomysł chwycił niczym ryba przynętę. W kolejnym roku wybierano już Zarząd. W minioną sobotę w domu weselnym ,,Siódme Niebo” świętowano jubileusz 35-lecia istnienia Koła nr 55 ,,Certa” w Czerwińsku nad Wisłą.

Jak to się wszystko zaczęło, pytamy Stanisława Gliszczyńskiego, prezesa czerwińskiego Koła, który od początku piastuje tę funkcję. - Należeliśmy do PZW-SUM w Wyszogrodzie. Były trudności z opłatami składek, a na odcinku Wisły w gminie Czerwińsk kwitło kłusownictwo sieciowe i sznurowe. Coś wreszcie musieliśmy z tym zrobić – wspomina pan Stanisław, który ponownie został wybrany na prezesa w kadencji 2017-2020.

Dziś ,,Certa” liczy około 250 członków. - Nasze Koło w Czerwińsku po przejściu do Okręgu Mazowieckiego PZW bardzo dużo zyskało – dodaje Stanisław Gliszczyński (na zdjęciu po lewej - red.). - Dba się o czystość brzegów rzeki, jest większe zabezpieczenie przed kłusownikami. Wisła na naszym odcinku jest systematycznie zarybiana przez Okręg. Organizujemy zawody wędkarskie i przeprowadzamy egzaminy na kartę wędkarską tu na miejscu – wymienia prezes.

Do czerwińskiego Koła należą całe klany rodzinne, które od wielu lat oddają się przyjemności wędkowania. - To jest po prostu pasja. Łapiemy i wypuszczamy ryby z powrotem do wody. Mamy z tego satysfakcję - dodaje pan Stanisław.

Podczas jubileuszowego spotkania zasłużonym wędkarzom wręczono odznaczenia Okręgu Maz. PZW. Był też czas na poczęstunek i snucie planów na kolejne lata działalności lokalnego Koła wędkarskiego. (DT)

Może Cię także zainteresować