piątek 18 sierpień

Nagłe, masowe padnięcia bydła w Skarżynie. Przyczyna wciąż nie jest znana. Lekarz weterynarii i lokalne władze apelują o zachowanie spokoju

in Wokół Płońska

by Redakcja

W sobotni poranek w gospodarstwie hodowlanym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii. Jak słyszymy, z przebadania na miejscu jeszcze żywych krów wynikało, że nie wystąpiły typowe objawy choroby zakaźnej. W krótkim czasie nastąpiły jednak kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
TEMAT TYGODNIA: W sobotni poranek w gospodarstwie rolnym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii.  W krótkim czasie nastąpiły kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można szacować na setki tysięcy złotych. Na miejsce zdarzenia przybyła policja. Teren jest zamknięty. Działa sztab kryzysowy. Więcej w materiale redakcji PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Druga połowa roku to czas kiedy na drogach naszego powiatu obserwujemy dużo więcej ciężkiego sprzętu służącego naprawie miejskich lub gminnych dróg. Kierowców taka sytuacja na pewno cieszy.

Z ostatnich informacji wiemy, że w gminie Sochocin zakończono prace związane z przebudową drogi gminnej w miejscowości Gutarzewo. W wyniku robót powstała nowa nawierzchnia asfaltowa o długości 800 m. Całkowity koszt wyniósł ponad 229 tys. zł brutto, ale ponad 60 proc. udało się sfinansować z funduszy zewnętrznych.

Zakończono też prace związane z przebudową drogi na trasie Kuchary Żydowskie - Jędrzejewo. Roboty przebiegły bez większych opóźnień, a ich koszt wyniósł gminę 165 tys. zł.

Poprawa drogi planowana jest też na odcinku od Kępy do Wierzbówca. W tym przypadku ogłoszono już przetarg. Rozstrzygnięty jest natomiast przetarg na modernizację trasy Ślepowrony - Niewikla o długości ponad kilometra. Robotami zajmie się firma z Ciechanowa, a zgłoszona oferta wyniosła blisko 197 tys. zł.

W samym Sochocinie rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Kwiatowej i Sucharskiego. W miejscu starej nawierzchni pojawi się nowy asfalt. (RED)

Może Cię także zainteresować