niedziela 24 wrzesień

Dragon-17 wzywa płońskich Strzelców

in Wokół Płońska

by Redakcja

W niedzielę rano 12-osobowa drużyna płońskich Strzelców wyruszyła na manewry polskiej armii – Dragon-17. 17 tys. żołnierzy z Polski i kilkunastu krajów NATO oraz blisko 3,5 tys. jednostek sprzętu i uzbrojenia stawi się w największych w tym roku ćwiczeniach taktycznych Sił Zbrojnych RP, które przebiegać będą na kilku poligonach. Zameldują się na nich również członkowie Jednostki Strzeleckiej 1006…

332 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Podsumowanie akcji EDWARD: Czwartkowe działania EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach) zakończyły się powodzeniem - informuje Komenda Powiatowa Policji w Płońsku. - Wizja "zero" została zrealizowana. Tego dnia na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Zaistniały jedynie dwie niewielkie kolizje - przyznaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy naszej policji.  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Rada Gminy Płońsk zdecydowała o zmianach w budżecie i przeniosła cześć zgromadzonych funduszy na inne cele, a tych w najbliższym czasie nie będzie brakować. Przegłosowane zmiany dotyczą przede wszystkim renowacji i poprawy infrastruktury drogowej, a także mieszkań i świetlic wiejskich.

Najwięcej, bo 300 tys. zł zostanie przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg gminnych wymagających połatania i wyrównania. Wiadomo też, że 80 tys. zł trafi na budowę drogi w miejscowości Skrzynki.

Wsparcie otrzyma również oświata, ponieważ na utrzymanie dzieci w przedszkolach przeznaczono kwotą równą 300 tys. zł. Renowacje przejdą świetlice wiejskie w Ćwiklinie i Arcelinie, gdzie zakupione zostanie wyposażenie wewnętrzne. Łącznie będzie to koszt około 10 tys. zł. W Arcelinie ma również powstać płyta boiska z nawodnieniem.

W Skarżynie i Arcelinie za kwotę 28 tys. zł dokończone mają zostać remonty mieszkań, a w szkole w Siedlinie za 50 tys. zł sfinansowana będzie adaptacja poddasza na pomieszczenia użytkowe. (RED)

Komentarze  

#1 -3 Gaga
Wybory coraz bliżej?
2017-08-11 13:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +2 johny
Cokolwiek zrobią, to zaraz, że wybory blisko. Dla was to chyba nie wolno nic robić.
2017-08-13 14:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.2 +1 x
Przecież cały czas coś robią... Chyba nie bardzo się orientujesz.
2017-08-18 11:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować