Dzisiaj jest: 21 Stycznia 2018 Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław Do końca roku pozostało 345 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1651 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Rada Gminy Płońsk zdecydowała o zmianach w budżecie i przeniosła cześć zgromadzonych funduszy na inne cele, a tych w najbliższym czasie nie będzie brakować. Przegłosowane zmiany dotyczą przede wszystkim renowacji i poprawy infrastruktury drogowej, a także mieszkań i świetlic wiejskich.

Najwięcej, bo 300 tys. zł zostanie przeznaczonych na bieżące utrzymanie dróg gminnych wymagających połatania i wyrównania. Wiadomo też, że 80 tys. zł trafi na budowę drogi w miejscowości Skrzynki.

Wsparcie otrzyma również oświata, ponieważ na utrzymanie dzieci w przedszkolach przeznaczono kwotą równą 300 tys. zł. Renowacje przejdą świetlice wiejskie w Ćwiklinie i Arcelinie, gdzie zakupione zostanie wyposażenie wewnętrzne. Łącznie będzie to koszt około 10 tys. zł. W Arcelinie ma również powstać płyta boiska z nawodnieniem.

W Skarżynie i Arcelinie za kwotę 28 tys. zł dokończone mają zostać remonty mieszkań, a w szkole w Siedlinie za 50 tys. zł sfinansowana będzie adaptacja poddasza na pomieszczenia użytkowe. (RED)

Komentarze  

#1 -3 Gaga
Wybory coraz bliżej?
2017-08-11 13:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +2 johny
Cokolwiek zrobią, to zaraz, że wybory blisko. Dla was to chyba nie wolno nic robić.
2017-08-13 14:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.2 +1 x
Przecież cały czas coś robią... Chyba nie bardzo się orientujesz.
2017-08-18 11:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować