Dzisiaj jest: 22 Października 2017 Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna Do końca roku pozostało 71 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

2012 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Mieszkańcy zdecydowali. Druga edycja budżetu obywatelskiego w Raciążu dobiegła do końca. W tym roku chętni mogli oddać swój głos na dwa projekty: malowanie elewacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz budowę lamp hybrydowych na ulicy Rzeźnianej.

Łącznie udział w dwutygodniowym głosowaniu udział wzięło 176 osób. Liczba nie powalająca na kolana, ale władze miasta liczą, że w następnych latach budżet obywatelski będzie cieszył się większym zainteresowaniem.

Ostatecznie po podliczeniu głosów, 141 osób było za za malowaniem elewacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążu. Na budowę lamp hybrydowych postawiło natomiast 35 mieszkańców.

Wiadomo już, że oba projekty zostaną zrealizowane, choć jeszcze w trakcie głosowania nie był to pewne. Wiadomo również, że w przypadku OSP elewacja zostanie wykonana w ramach projektu na termomodernizację, na który miasto otrzymało dofinansowanie. Lampy hybrydowe przy Rzeźnianej również zostaną wybudowane, jednak realizacja tego projektu zostanie odłożona w czasie. (RED)

Może Cię także zainteresować