Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

środa 06 grudnia

Życzenia spełniły się w Mikołajki!

in Puls Miasta

by Redakcja

Już po raz trzeci płońscy motomikołaje zadbali o to, aby 6 grudnia był miło wspominany przez wychowanków domu dziecka. Główny organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji ,,Moto-Płońsk powiedzenie ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obraca w czyn i spełnia dziecięce marzenia. Nie inaczej było i tego wieczoru. Mimo że aura poskąpiła białego puchu dając w zamian wiatr i deszcz,…

384 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Mieszkańcy zdecydowali. Druga edycja budżetu obywatelskiego w Raciążu dobiegła do końca. W tym roku chętni mogli oddać swój głos na dwa projekty: malowanie elewacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz budowę lamp hybrydowych na ulicy Rzeźnianej.

Łącznie udział w dwutygodniowym głosowaniu udział wzięło 176 osób. Liczba nie powalająca na kolana, ale władze miasta liczą, że w następnych latach budżet obywatelski będzie cieszył się większym zainteresowaniem.

Ostatecznie po podliczeniu głosów, 141 osób było za za malowaniem elewacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążu. Na budowę lamp hybrydowych postawiło natomiast 35 mieszkańców.

Wiadomo już, że oba projekty zostaną zrealizowane, choć jeszcze w trakcie głosowania nie był to pewne. Wiadomo również, że w przypadku OSP elewacja zostanie wykonana w ramach projektu na termomodernizację, na który miasto otrzymało dofinansowanie. Lampy hybrydowe przy Rzeźnianej również zostaną wybudowane, jednak realizacja tego projektu zostanie odłożona w czasie. (RED)

Może Cię także zainteresować