Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Mieszkańcy zdecydowali. Druga edycja budżetu obywatelskiego w Raciążu dobiegła do końca. W tym roku chętni mogli oddać swój głos na dwa projekty: malowanie elewacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz budowę lamp hybrydowych na ulicy Rzeźnianej.

Łącznie udział w dwutygodniowym głosowaniu udział wzięło 176 osób. Liczba nie powalająca na kolana, ale władze miasta liczą, że w następnych latach budżet obywatelski będzie cieszył się większym zainteresowaniem.

Ostatecznie po podliczeniu głosów, 141 osób było za za malowaniem elewacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Raciążu. Na budowę lamp hybrydowych postawiło natomiast 35 mieszkańców.

Wiadomo już, że oba projekty zostaną zrealizowane, choć jeszcze w trakcie głosowania nie był to pewne. Wiadomo również, że w przypadku OSP elewacja zostanie wykonana w ramach projektu na termomodernizację, na który miasto otrzymało dofinansowanie. Lampy hybrydowe przy Rzeźnianej również zostaną wybudowane, jednak realizacja tego projektu zostanie odłożona w czasie. (RED)

Może Cię także zainteresować