piątek 18 sierpień

Nagłe, masowe padnięcia bydła w Skarżynie. Przyczyna wciąż nie jest znana. Lekarz weterynarii i lokalne władze apelują o zachowanie spokoju

in Wokół Płońska

by Redakcja

W sobotni poranek w gospodarstwie hodowlanym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii. Jak słyszymy, z przebadania na miejscu jeszcze żywych krów wynikało, że nie wystąpiły typowe objawy choroby zakaźnej. W krótkim czasie nastąpiły jednak kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
TEMAT TYGODNIA: W sobotni poranek w gospodarstwie rolnym na terenie Skarżyna w jednej z obór znaleziono około 40 sztuk padłego bydła. Zaalarmowano powiatowego lekarza weterynarii.  W krótkim czasie nastąpiły kolejne upadki. Dziś już mówi się nawet o 200 martwych zwierzętach. Straty można szacować na setki tysięcy złotych. Na miejsce zdarzenia przybyła policja. Teren jest zamknięty. Działa sztab kryzysowy. Więcej w materiale redakcji PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

- To duży sukces naszego powiatu. Te wszystkie inwestycje będą służyły przyszłym pokoleniom. Nie tylko poprawią komfort życia, ale nasz powiat stanie się lepszym miejscem do inwestowania – stwierdza starosta Andrzej Stolpa. 1 sierpnia marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podpisał z władzami powiatu umowy na unijne dofinansowanie realizacji siedmiu przedsięwzięć drogowych.

W ramach programu Regionalnych Inwestycji Terytorialnych powiat płoński otrzyma prawie 17 mln złotych. Przebudowanych będzie około 46 km dróg powiatowych. Inwestycje warte są łącznie blisko 42 mln zł. Prawie 11 mln wyniesie wsparcie samorządów, na terenie których będą one realizowane, tj.: miejskiego – Płońska oraz gminnych: gminy Płońsk, Baboszewa, Dzierzążni, Jońca, Sochocina i Załusk.

Przebudowana zostanie ulica Płocka i Warszawska, odcinek Baboszewo – Dzierzążnia – Kucice, Szpondowo – Strachowo – Poczernin, Wierzbica Szlachecka – Starczewo – Arcelin, Szymaki – Smardzewo – Sochocin Kolonia oraz Wrońska – Omięciny – Joniec.

Władze wojewódzkie i powiatowe dziękowały również autorom wniosków aplikacyjnych i naczelnikom Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Płońsku. Cała grupa projektów znalazła się w puli biorącej fundusze europejskie - podkreślano (foto: DT)

Starosta dziękował gminom za współrealizację zadania oraz marszałkowi Adamowi Struzikowi, bez którego ingerencji, jak podkreślał, funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na drogi powiatowe by nie było.

- To jeden z najbardziej spektakularnych o wartości ponad 40 mln zł – mówił marszałek Struzik. - I to nie jest jedyna wartość tego projektu, z którą mamy do czynienia. Wartością samą w sobie jest to, że zaangażowaliście poważne środki finansowe jak na gminy – zwracał się do wójtów i wiceburmistrz Płońska. - Te siedem projektów modernizacyjnych przyczyni się do rozwoju gospodarczego i społecznego powiatu płońskiego – dodawał Adam Struzik.

Symboliczne wbicie łopaty miało miejsce u zbiegu ulic Mazowieckiej i Płockiej. Umowy z wykonawcami inwestycji podpisano w maju tego roku. Początek robót budowlanych nastąpi w sierpniu br. Termin wykonania prac określono na 30 czerwca 2018. (DT)

Komentarze  

#1 +3 Jeremi
I o to chodzi. Duży plus dla władz powiatu. A wiadomo, rządzących należy oceniać po owocach pracy - i tak mają mój głos w nadchodzących wyborach. PS. ciekawe co na to lokalna, prawa, opozycja... ciekawe czy ty razem też będą głosy krytyki
2017-08-03 19:30 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 0 Robert
Trzeba przyznać, że ta inwestycja jest wręcz przełomową dla naszego regionu. Taki zastrzyk finansowy i infrastrukturalny z pewnością przełoży się na poziom życia lokalnej społeczności oraz miejmy nadzieję, że przyciągnie inwestorów. Brawo samorządowcy!!!
2017-08-03 20:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 0 ANNA
Głosy krytyki? Za co? Nareszcie wzięli się do roboty i przed wyborami ruszą roboty.Dla nas - mieszkańców ważne, że wreszcie plany zmieniły się w rzeczywistość.Tak miało być i nareszcie będzie.
2017-08-07 11:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować