Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

środa 06 grudnia

Życzenia spełniły się w Mikołajki!

in Puls Miasta

by Redakcja

Już po raz trzeci płońscy motomikołaje zadbali o to, aby 6 grudnia był miło wspominany przez wychowanków domu dziecka. Główny organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji ,,Moto-Płońsk powiedzenie ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obraca w czyn i spełnia dziecięce marzenia. Nie inaczej było i tego wieczoru. Mimo że aura poskąpiła białego puchu dając w zamian wiatr i deszcz,…

384 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

- To duży sukces naszego powiatu. Te wszystkie inwestycje będą służyły przyszłym pokoleniom. Nie tylko poprawią komfort życia, ale nasz powiat stanie się lepszym miejscem do inwestowania – stwierdza starosta Andrzej Stolpa. 1 sierpnia marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podpisał z władzami powiatu umowy na unijne dofinansowanie realizacji siedmiu przedsięwzięć drogowych.

W ramach programu Regionalnych Inwestycji Terytorialnych powiat płoński otrzyma prawie 17 mln złotych. Przebudowanych będzie około 46 km dróg powiatowych. Inwestycje warte są łącznie blisko 42 mln zł. Prawie 11 mln wyniesie wsparcie samorządów, na terenie których będą one realizowane, tj.: miejskiego – Płońska oraz gminnych: gminy Płońsk, Baboszewa, Dzierzążni, Jońca, Sochocina i Załusk.

Przebudowana zostanie ulica Płocka i Warszawska, odcinek Baboszewo – Dzierzążnia – Kucice, Szpondowo – Strachowo – Poczernin, Wierzbica Szlachecka – Starczewo – Arcelin, Szymaki – Smardzewo – Sochocin Kolonia oraz Wrońska – Omięciny – Joniec.

Władze wojewódzkie i powiatowe dziękowały również autorom wniosków aplikacyjnych i naczelnikom Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Płońsku. Cała grupa projektów znalazła się w puli biorącej fundusze europejskie - podkreślano (foto: DT)

Starosta dziękował gminom za współrealizację zadania oraz marszałkowi Adamowi Struzikowi, bez którego ingerencji, jak podkreślał, funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na drogi powiatowe by nie było.

- To jeden z najbardziej spektakularnych o wartości ponad 40 mln zł – mówił marszałek Struzik. - I to nie jest jedyna wartość tego projektu, z którą mamy do czynienia. Wartością samą w sobie jest to, że zaangażowaliście poważne środki finansowe jak na gminy – zwracał się do wójtów i wiceburmistrz Płońska. - Te siedem projektów modernizacyjnych przyczyni się do rozwoju gospodarczego i społecznego powiatu płońskiego – dodawał Adam Struzik.

Symboliczne wbicie łopaty miało miejsce u zbiegu ulic Mazowieckiej i Płockiej. Umowy z wykonawcami inwestycji podpisano w maju tego roku. Początek robót budowlanych nastąpi w sierpniu br. Termin wykonania prac określono na 30 czerwca 2018. (DT)

Komentarze  

#1 -1 Jeremi
I o to chodzi. Duży plus dla władz powiatu. A wiadomo, rządzących należy oceniać po owocach pracy - i tak mają mój głos w nadchodzących wyborach. PS. ciekawe co na to lokalna, prawa, opozycja... ciekawe czy ty razem też będą głosy krytyki
2017-08-03 19:30 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 -4 Robert
Trzeba przyznać, że ta inwestycja jest wręcz przełomową dla naszego regionu. Taki zastrzyk finansowy i infrastrukturalny z pewnością przełoży się na poziom życia lokalnej społeczności oraz miejmy nadzieję, że przyciągnie inwestorów. Brawo samorządowcy!!!
2017-08-03 20:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +4 ANNA
Głosy krytyki? Za co? Nareszcie wzięli się do roboty i przed wyborami ruszą roboty.Dla nas - mieszkańców ważne, że wreszcie plany zmieniły się w rzeczywistość.Tak miało być i nareszcie będzie.
2017-08-07 11:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować