Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

739 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

- To duży sukces naszego powiatu. Te wszystkie inwestycje będą służyły przyszłym pokoleniom. Nie tylko poprawią komfort życia, ale nasz powiat stanie się lepszym miejscem do inwestowania – stwierdza starosta Andrzej Stolpa. 1 sierpnia marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik podpisał z władzami powiatu umowy na unijne dofinansowanie realizacji siedmiu przedsięwzięć drogowych.

W ramach programu Regionalnych Inwestycji Terytorialnych powiat płoński otrzyma prawie 17 mln złotych. Przebudowanych będzie około 46 km dróg powiatowych. Inwestycje warte są łącznie blisko 42 mln zł. Prawie 11 mln wyniesie wsparcie samorządów, na terenie których będą one realizowane, tj.: miejskiego – Płońska oraz gminnych: gminy Płońsk, Baboszewa, Dzierzążni, Jońca, Sochocina i Załusk.

Przebudowana zostanie ulica Płocka i Warszawska, odcinek Baboszewo – Dzierzążnia – Kucice, Szpondowo – Strachowo – Poczernin, Wierzbica Szlachecka – Starczewo – Arcelin, Szymaki – Smardzewo – Sochocin Kolonia oraz Wrońska – Omięciny – Joniec.

Władze wojewódzkie i powiatowe dziękowały również autorom wniosków aplikacyjnych i naczelnikom Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Zamówień Publicznych Starostwa Powiatowego w Płońsku. Cała grupa projektów znalazła się w puli biorącej fundusze europejskie - podkreślano (foto: DT)

Starosta dziękował gminom za współrealizację zadania oraz marszałkowi Adamowi Struzikowi, bez którego ingerencji, jak podkreślał, funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na drogi powiatowe by nie było.

- To jeden z najbardziej spektakularnych o wartości ponad 40 mln zł – mówił marszałek Struzik. - I to nie jest jedyna wartość tego projektu, z którą mamy do czynienia. Wartością samą w sobie jest to, że zaangażowaliście poważne środki finansowe jak na gminy – zwracał się do wójtów i wiceburmistrz Płońska. - Te siedem projektów modernizacyjnych przyczyni się do rozwoju gospodarczego i społecznego powiatu płońskiego – dodawał Adam Struzik.

Symboliczne wbicie łopaty miało miejsce u zbiegu ulic Mazowieckiej i Płockiej. Umowy z wykonawcami inwestycji podpisano w maju tego roku. Początek robót budowlanych nastąpi w sierpniu br. Termin wykonania prac określono na 30 czerwca 2018. (DT)

Komentarze  

#1 -1 Jeremi
I o to chodzi. Duży plus dla władz powiatu. A wiadomo, rządzących należy oceniać po owocach pracy - i tak mają mój głos w nadchodzących wyborach. PS. ciekawe co na to lokalna, prawa, opozycja... ciekawe czy ty razem też będą głosy krytyki
2017-08-03 19:30 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 -4 Robert
Trzeba przyznać, że ta inwestycja jest wręcz przełomową dla naszego regionu. Taki zastrzyk finansowy i infrastrukturalny z pewnością przełoży się na poziom życia lokalnej społeczności oraz miejmy nadzieję, że przyciągnie inwestorów. Brawo samorządowcy!!!
2017-08-03 20:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +4 ANNA
Głosy krytyki? Za co? Nareszcie wzięli się do roboty i przed wyborami ruszą roboty.Dla nas - mieszkańców ważne, że wreszcie plany zmieniły się w rzeczywistość.Tak miało być i nareszcie będzie.
2017-08-07 11:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować