Dzisiaj jest: 22 Października 2017 Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna Do końca roku pozostało 71 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

2012 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W ułamku sekundy drzewa i gałęzie łamały się niczym zapałki, a pozrywane elementy dachów lądowały kilkaset metrów od zdewastowanych zabudowań. Wójt Witold Pająk poniedziałkowe, poranne zdarzenia nazywa gminną tragedią. Trwa szacowanie strat, które wyrządził niszczycielski żywioł w Dzierzążni.

Było kilka minut po godzinie ósmej. Bardzo silny wiatr i towarzysząca mu ściana deszczu sparaliżowały okolicę, w której znajduje się m.in. Zespół Szkół w Dzierzążni. - Wszystko trwało dosłownie chwilę, nadciągnęły czarne chmury i wiatrzysko zaatakowało ze zdwojoną siłą niczym przy trąbie powietrznej – mówili nam okoliczni mieszkańcy.

W kilku gospodarstwach z budynków pozrywało dachy, zarówno te pokrywające domy mieszkalne, jak i te w obiektach użytku rolniczego. Huragan nie oszczędził również siedziby tamtejszej szkoły. Uszkodził dach znad szkolnej biblioteki. Siła żywiołu była tak ogromna, że elementy konstrukcji dachowej porwało hen, na kilkaset metrów od zniszczonych zabudowań. Dookoła było pełno blachy, eternitu i drewnianych desek. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Strażacy ochotnicy z Dzierzążni, Podmarszczyna i Kucic usuwali skutki nawałnicy. Zabezpieczyli zerwane dachy folią i wypompowywali wodę z zalanych pomieszczeń.

Silne podmuchy wiatru zerwały poza tym linie wysokiego napięcia. Ekipa pogotowia energetycznego przez kilka godzin w związku z awarią miała pełne ręce roboty. Bardziej zniecierpliwieni mieszkańcy Dzierzążni co i raz dopytywali, kiedy z powrotem będą mieli już prąd.

- Stała się tragedia. To tak jakby przeszedł tajfun – ocenia poniedziałkowe zdarzenia Witold Pająk, wójt gminy Dzierzążnia. - To było straszne, ludzie musieli się chować, aby nie ucierpieć – dodaje z przejęciem. - Wystąpimy do wojewody o powołanie komisji, która oszacuje straty. Trzeba pomóc poszkodowanym ludziom, na ile to możliwe.

Żywioł uderzył punktowo, nie obejmując swym zasięgiem, szczęście w nieszczęściu, większego terenu. Nadszedł od zachodu i siał największe spustoszenie po obydwu stronach krajowej ,,dziesiątki” na odcinku do kilometra. (DT)

Może Cię także zainteresować