Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

739 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W ułamku sekundy drzewa i gałęzie łamały się niczym zapałki, a pozrywane elementy dachów lądowały kilkaset metrów od zdewastowanych zabudowań. Wójt Witold Pająk poniedziałkowe, poranne zdarzenia nazywa gminną tragedią. Trwa szacowanie strat, które wyrządził niszczycielski żywioł w Dzierzążni.

Było kilka minut po godzinie ósmej. Bardzo silny wiatr i towarzysząca mu ściana deszczu sparaliżowały okolicę, w której znajduje się m.in. Zespół Szkół w Dzierzążni. - Wszystko trwało dosłownie chwilę, nadciągnęły czarne chmury i wiatrzysko zaatakowało ze zdwojoną siłą niczym przy trąbie powietrznej – mówili nam okoliczni mieszkańcy.

W kilku gospodarstwach z budynków pozrywało dachy, zarówno te pokrywające domy mieszkalne, jak i te w obiektach użytku rolniczego. Huragan nie oszczędził również siedziby tamtejszej szkoły. Uszkodził dach znad szkolnej biblioteki. Siła żywiołu była tak ogromna, że elementy konstrukcji dachowej porwało hen, na kilkaset metrów od zniszczonych zabudowań. Dookoła było pełno blachy, eternitu i drewnianych desek. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Strażacy ochotnicy z Dzierzążni, Podmarszczyna i Kucic usuwali skutki nawałnicy. Zabezpieczyli zerwane dachy folią i wypompowywali wodę z zalanych pomieszczeń.

Silne podmuchy wiatru zerwały poza tym linie wysokiego napięcia. Ekipa pogotowia energetycznego przez kilka godzin w związku z awarią miała pełne ręce roboty. Bardziej zniecierpliwieni mieszkańcy Dzierzążni co i raz dopytywali, kiedy z powrotem będą mieli już prąd.

- Stała się tragedia. To tak jakby przeszedł tajfun – ocenia poniedziałkowe zdarzenia Witold Pająk, wójt gminy Dzierzążnia. - To było straszne, ludzie musieli się chować, aby nie ucierpieć – dodaje z przejęciem. - Wystąpimy do wojewody o powołanie komisji, która oszacuje straty. Trzeba pomóc poszkodowanym ludziom, na ile to możliwe.

Żywioł uderzył punktowo, nie obejmując swym zasięgiem, szczęście w nieszczęściu, większego terenu. Nadszedł od zachodu i siał największe spustoszenie po obydwu stronach krajowej ,,dziesiątki” na odcinku do kilometra. (DT)

Może Cię także zainteresować