Dzisiaj jest: 23 Lipca 2018 Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary Do końca roku pozostało 162 dni.

piątek 13 lipca

Ten budynek grozi zawaleniem a mieszka tam człowiek!

in Puls Miasta

by Redakcja

Kamienica przy dawnej ulicy 19 Stycznia, w tym przypadku z numerem 27, odstrasza już z daleka. Powybijane szyby w oknach, pokaźnych rozmiarów dziury w dachu, wyrwane kominy, obskrobana elewacja i zwisające cegły, stąd nie dziwi tabliczka na drzwiach wejściowych ostrzegająca, że budynek grozi zawaleniem i zakazuje się przebywania w nim. Okazuje się, co szokujące, że z kamienicy nie…

1465 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Powiatowe przewozy pasażerskie utrzymane: 25 czerwca w starostwie doszło do podpisania umowy dotyczącej świadczenia usług transportowych na terenie powiatu płońskiego. Powiat ostatecznie podpisał umowę z firmą HM TRANS S.C. z Płońska, opiewającą na 900 tys. zł brutto i obowiązującą od 1 lipca br. do 30 czerwca 2019 roku. Listę aktualnych linii komunikacyjnych, które będą obsługiwane przez nowego przewoźnika, znajdziecie w materiale na PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły

- Razem możemy iść do przodu. Ta kaplica to jeszcze nie koniec. To dopiero przystanek na drodze, na którą wspólnie weszliśmy... – zwracał się do swych parafian podczas uroczystego objęcia funkcji proboszcza ks. Tomasz Markowicz, dziękując za dotychczasową otwartość, życzliwość i wsparcie finansowe.

16 dnia lipca w nowej Parafii pw. św. Ojca Pio odbył się ingres ks. proboszcza Tomasza Markowicza oraz ceremonia poświęcenia nowo powstałej kaplicy, tymczasowego miejsca kultu, do czasu wzniesienia nowej świątyni.

Symboliczne klucze do kaplicy przekazał ks. Markowiczowi, w obecności licznych parafian, zaproszonych gości oraz duchowieństwa, ks. Piotr Grzywaczewski, kanclerz Kurii Diecezji Płockiej.

Proboszcz Parafii pw. św. Ojca Pio wracał pamięcią do dnia 25 czerwca, kiedy to miała miejsce pierwsza msza polowa w nowej wspólnocie. - Nie mieliśmy wówczas ścian, ławek, ołtarza i tabernakulum, ale mieliśmy siebie. Nie przypuszczałem, że Pan Bóg da tak wiele. Jest już ołtarz, tabernakulum, są nawet ławki, konfesjonały i stacje drogi krzyżowej. Ale przede wszystkim jest On, nasz Bóg – zwracał się do wiernych ks. Tomasz Markowicz, przypominając o czasie powstania parafii pw. św. Michała Archanioła i św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. - Znów Bóg dał zasiew, na razie kiełkuje, na razie widoczna jest tylko część. Od 16 czerwca, kiedy odczytano dekret biskupa o powołaniu trzeciej parafii, ja i wy podjęliśmy wielkie zobowiązanie – idziemy razem, aby uczyć się Boga, aby odnowić w sobie wiarę, aby ją ożywić i pogłębić.

Z niedzielnej Mszy św. w kaplicy Parafii pw. św. Ojca Pio. Od lewej: ks. Piotr Grzywaczewski, kanclerz Kurii Diecezji Płockiej. ks. proboszcz Tomasz Markowicz i ks. dziekan Zbigniew Sajewski (foto: Szymon Kirczuk)  

Proboszcz dziękował za te wszystkie dary, które znalazły się przy ołtarzu, tj.: krzyż od pielgrzymów podróżujących do San Giovanni Rotondo, czy też tabernakulum i ornat – podarunki od, jak zaznaczał, dobrych przyjaciół.

Ks. Tomasz Markowicz zwracał się również w stronę Ojca Pio, patrona i przewodnika parafii. Przypominał, iż do stygmatyka z Pietrelciny napływały listy, morze listów, na które święty zawsze odpowiadał. - Wiedział, co komu powiedzieć, napisać, przekazać. Dziś staję przed wami jako wasz proboszcz. Mam kopertę, w środku jest list, który zawiera się w zaledwie trzech słowach, które są dla mnie drogowskazem na progu uczenia się jak być proboszczem, dobrym proboszczem, świętym proboszczem. Prawda, pokora, pobożność – niech to będzie kierunek naszego wspólnego wędrowania, które rozpoczęła się 16 czerwca. Pomóżcie, abyśmy jako wspólnota parafialna odkryli wartość tych słów, abyśmy swoim życiem wypełnili ich treść – wskazywał proboszcz Tomasz Markowicz.

Duchowny okazywał wdzięczność wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się i zjednoczyli w trudzie powstawania nowej parafii. - 25 czerwca mieliśmy pierwszą ,,randkę”, teraz będziemy widywać się częściej. Dziękuję za wasze wielkie serca – stwierdzał z uśmiechem ks. Markowicz, przytaczając na koniec słowa św. Ojca Pio: ,,Za widoczną ręką człowieka jest ukryta dłoń Boga”. My wszyscy od dziś jesteśmy w dobrych rękach naszego Boga. Razem możemy iść do przodu. Ta kaplica to jeszcze nie koniec. To dopiero przystanek na drodze, na którą wspólnie weszliśmy – dodawał z optymizmem proboszcz Parafii pw. św. Ojca Pio. (DT)

Poniżej więcej zdjęć z niedzielnego wydarzenia autorstwa Szymona Kirczuka.

Komentarze  

#1 -4 Piotr
Czyli teraz zaczyna się darcie kasy na ⛪ no i plebanię oczywiście.
2017-07-17 20:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +5 Kris
Po co jątrzysz ? Nie pasuje, nie poczuwasz się - nie dawaj. I tyle. Mocno "polaczkowe" to Twoje marudzenie.
2017-07-18 06:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1.1 +5 jak zwykle
Jak zwykle ci, co nie chodzą do kościoła najwięcej pyszczą. Nikt od ciebie siłą nic nie weźmie, więc po co mielesz jęzorem.
2017-07-18 06:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1.1.1 -5 boruta
Ci co nie chodzą do kościoła finansują kler bez własnej zgody. Dlatego protestują.
2017-07-18 08:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1.1.1.1 +5 Kris
Wytłumacz mi więc w jaki sposób budowa tego konkretnego nowego kościoła będzie finansowana przez Ciebie, bez Twojej zgody ?
2017-07-18 12:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +6 M
Powstało Wielkie dzieło Boże, to szatan sie wścieka. Widać to po komentarzach. Ci, co są daleko od Boga są żli,że Bóg tam zamieszkał. Denerwuje ich obecność Boga i wylewają kubeł pomyj na każdego, kto przyczynia się do budowania królestwa Bożego.
2017-07-18 06:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 +1 zakonnik
Bóg mieszka wszędzie,nie tylko w kościołach,lub w kościele.
2017-07-25 12:34 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1.1 -2 M
Marny z ciebie zakonnik hahaha. Chyba że zakonnik szatana. 55
2017-07-25 16:34 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +3 M
w parafii św. Ojca Pio codziennie jest adoracja Najświetszego Sakramentu po mszy św. o godz.18 . Jest to wspaniały dar, że codziennie można spotkać Żywego Ćhrystusa wychodzącego do człowieka.
2017-07-21 12:49 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 -2 kmiot
to idź i go spotkaj,przytępie wsiowy...żal mi tak ciemnych ludzi,mamionych przez szamanów róznego rodzaju...
I pomyśleć,że mamy XXI wiek...
2017-07-25 12:33 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1.1 0 M
XXI wiek a ludzie bardziej tępi i głupi niż w średniowieczu. Smutne to bardzo.
2017-07-26 03:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 -1 zlewa i polewa
Hahahaha,Jehowców na te M trzeba by napuścić :D
2017-07-25 12:33 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 0 M
Mam bliskich sąsiadów Jehowych więc jestem w temacie.
2017-07-26 04:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce