PŁOŃSK W SIECI NEWS
Bezpłatne badania mammograficzne: W dniach od 17 do 23 lipca mammobusy odwiedzą na Mazowszu dziesięć powiatów, w tym powiat płoński. Organizatorzy zapraszają panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”. Mammobus będzie w Płońsku 21 lipca i zaparkuje przy ul. Kopernika 3. Badania wykonywane będą w godzinach 8.00-15.00. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

- Razem możemy iść do przodu. Ta kaplica to jeszcze nie koniec. To dopiero przystanek na drodze, na którą wspólnie weszliśmy... – zwracał się do swych parafian podczas uroczystego objęcia funkcji proboszcza ks. Tomasz Markowicz, dziękując za dotychczasową otwartość, życzliwość i wsparcie finansowe.

16 dnia lipca w nowej Parafii pw. św. Ojca Pio odbył się ingres ks. proboszcza Tomasza Markowicza oraz ceremonia poświęcenia nowo powstałej kaplicy, tymczasowego miejsca kultu, do czasu wzniesienia nowej świątyni.

Symboliczne klucze do kaplicy przekazał ks. Markowiczowi, w obecności licznych parafian, zaproszonych gości oraz duchowieństwa, ks. Piotr Grzywaczewski, kanclerz Kurii Diecezji Płockiej.

Proboszcz Parafii pw. św. Ojca Pio wracał pamięcią do dnia 25 czerwca, kiedy to miała miejsce pierwsza msza polowa w nowej wspólnocie. - Nie mieliśmy wówczas ścian, ławek, ołtarza i tabernakulum, ale mieliśmy siebie. Nie przypuszczałem, że Pan Bóg da tak wiele. Jest już ołtarz, tabernakulum, są nawet ławki, konfesjonały i stacje drogi krzyżowej. Ale przede wszystkim jest On, nasz Bóg – zwracał się do wiernych ks. Tomasz Markowicz, przypominając o czasie powstania parafii pw. św. Michała Archanioła i św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. - Znów Bóg dał zasiew, na razie kiełkuje, na razie widoczna jest tylko część. Od 16 czerwca, kiedy odczytano dekret biskupa o powołaniu trzeciej parafii, ja i wy podjęliśmy wielkie zobowiązanie – idziemy razem, aby uczyć się Boga, aby odnowić w sobie wiarę, aby ją ożywić i pogłębić.

Z niedzielnej Mszy św. w kaplicy Parafii pw. św. Ojca Pio. Od lewej: ks. Piotr Grzywaczewski, kanclerz Kurii Diecezji Płockiej. ks. proboszcz Tomasz Markowicz i ks. dziekan Zbigniew Sajewski (foto: Szymon Kirczuk)  

Proboszcz dziękował za te wszystkie dary, które znalazły się przy ołtarzu, tj.: krzyż od pielgrzymów podróżujących do San Giovanni Rotondo, czy też tabernakulum i ornat – podarunki od, jak zaznaczał, dobrych przyjaciół.

Ks. Tomasz Markowicz zwracał się również w stronę Ojca Pio, patrona i przewodnika parafii. Przypominał, iż do stygmatyka z Pietrelciny napływały listy, morze listów, na które święty zawsze odpowiadał. - Wiedział, co komu powiedzieć, napisać, przekazać. Dziś staję przed wami jako wasz proboszcz. Mam kopertę, w środku jest list, który zawiera się w zaledwie trzech słowach, które są dla mnie drogowskazem na progu uczenia się jak być proboszczem, dobrym proboszczem, świętym proboszczem. Prawda, pokora, pobożność – niech to będzie kierunek naszego wspólnego wędrowania, które rozpoczęła się 16 czerwca. Pomóżcie, abyśmy jako wspólnota parafialna odkryli wartość tych słów, abyśmy swoim życiem wypełnili ich treść – wskazywał proboszcz Tomasz Markowicz.

Duchowny okazywał wdzięczność wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się i zjednoczyli w trudzie powstawania nowej parafii. - 25 czerwca mieliśmy pierwszą ,,randkę”, teraz będziemy widywać się częściej. Dziękuję za wasze wielkie serca – stwierdzał z uśmiechem ks. Markowicz, przytaczając na koniec słowa św. Ojca Pio: ,,Za widoczną ręką człowieka jest ukryta dłoń Boga”. My wszyscy od dziś jesteśmy w dobrych rękach naszego Boga. Razem możemy iść do przodu. Ta kaplica to jeszcze nie koniec. To dopiero przystanek na drodze, na którą wspólnie weszliśmy – dodawał z optymizmem proboszcz Parafii pw. św. Ojca Pio. (DT)

Poniżej więcej zdjęć z niedzielnego wydarzenia autorstwa Szymona Kirczuka.

Komentarze  

#1 -4 Piotr
Czyli teraz zaczyna się darcie kasy na ⛪ no i plebanię oczywiście.
2017-07-17 20:19 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +4 Kris
Po co jątrzysz ? Nie pasuje, nie poczuwasz się - nie dawaj. I tyle. Mocno "polaczkowe" to Twoje marudzenie.
2017-07-18 06:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1.1 +4 jak zwykle
Jak zwykle ci, co nie chodzą do kościoła najwięcej pyszczą. Nikt od ciebie siłą nic nie weźmie, więc po co mielesz jęzorem.
2017-07-18 06:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1.1.1 -5 boruta
Ci co nie chodzą do kościoła finansują kler bez własnej zgody. Dlatego protestują.
2017-07-18 08:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1.1.1.1 +4 Kris
Wytłumacz mi więc w jaki sposób budowa tego konkretnego nowego kościoła będzie finansowana przez Ciebie, bez Twojej zgody ?
2017-07-18 12:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +5 M
Powstało Wielkie dzieło Boże, to szatan sie wścieka. Widać to po komentarzach. Ci, co są daleko od Boga są żli,że Bóg tam zamieszkał. Denerwuje ich obecność Boga i wylewają kubeł pomyj na każdego, kto przyczynia się do budowania królestwa Bożego.
2017-07-18 06:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +2 M
w parafii św. Ojca Pio codziennie jest adoracja Najświetszego Sakramentu po mszy św. o godz.18 . Jest to wspaniały dar, że codziennie można spotkać Żywego Ćhrystusa wychodzącego do człowieka.
2017-07-21 12:49 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować