Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

792 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Dobre wieści dla gminy Sochocin. Otrzymała ona bowiem dofinansowanie na realizację projektu pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Sochocin wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kondrajec”. Pozyskana kwota dotacji to aż ponad 5 milionów złotych.

Inwestycja obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości 7 km w następujących odcinkach: ul. Płońska, Ciechanowska, Wojska Polskiego, Zakościelna, Kościelna, Żeromskiego, Wolności, Pułaskiego, Akacjowa, Polna, Kościuszki, Sosnowa.

Ponadto w ramach projektu zaplanowano modernizację oczyszczalni ścieków w Kondrajcu. Planowana sieć kanalizacyjna będzie stanowić przedłużenie istniejącej sieci w miejscowości Sochocin. Do nowej sieci będzie mogło się przyłączyć 466 osób.

Całkowite koszty przedsięwzięcia wyniosą 9 861 708,51 zł, z czego 5 029 931,24 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności. Udział Gminy Sochocin równa się kwocie 4 831 777,27 zł.

- To ogromny sukces, bowiem unijne fundusze pozwolą na realizację najważniejszych inwestycji. Nasz wniosek o dofinansowanie na ponad 5 mln zł na budowę kolejnych odcinków kanalizacji został pozytywnie oceniony pod względem merytorycznym - komentuje Andrzej Romatowski, wójt sochocińskiej gminy. - Wniosek zajął drugie miejsce spośród dziesięciu pozytywnie ocenionych, a inwestycja dotyczy obszaru tzw. aglomeracji. To potężne przedsięwzięcie, ponieważ projekt szacowany jest na kwotę blisko 10 mln zł. Kompleksowo rozwiąże to problem gospodarki ściekowej oraz uciążliwości związanych z funkcjonowaniem obecnej oczyszczalni ścieków w Kondrajcu - ocenia wójt.

(za info UG Sochocin, DT)

Może Cię także zainteresować