Dzisiaj jest: 23 Listopada 2017 Imieniny: Adela, Felicyta, Klemens Do końca roku pozostało 39 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2680 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Dobre wieści dla gminy Sochocin. Otrzymała ona bowiem dofinansowanie na realizację projektu pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Sochocin wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kondrajec”. Pozyskana kwota dotacji to aż ponad 5 milionów złotych.

Inwestycja obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości 7 km w następujących odcinkach: ul. Płońska, Ciechanowska, Wojska Polskiego, Zakościelna, Kościelna, Żeromskiego, Wolności, Pułaskiego, Akacjowa, Polna, Kościuszki, Sosnowa.

Ponadto w ramach projektu zaplanowano modernizację oczyszczalni ścieków w Kondrajcu. Planowana sieć kanalizacyjna będzie stanowić przedłużenie istniejącej sieci w miejscowości Sochocin. Do nowej sieci będzie mogło się przyłączyć 466 osób.

Całkowite koszty przedsięwzięcia wyniosą 9 861 708,51 zł, z czego 5 029 931,24 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Spójności. Udział Gminy Sochocin równa się kwocie 4 831 777,27 zł.

- To ogromny sukces, bowiem unijne fundusze pozwolą na realizację najważniejszych inwestycji. Nasz wniosek o dofinansowanie na ponad 5 mln zł na budowę kolejnych odcinków kanalizacji został pozytywnie oceniony pod względem merytorycznym - komentuje Andrzej Romatowski, wójt sochocińskiej gminy. - Wniosek zajął drugie miejsce spośród dziesięciu pozytywnie ocenionych, a inwestycja dotyczy obszaru tzw. aglomeracji. To potężne przedsięwzięcie, ponieważ projekt szacowany jest na kwotę blisko 10 mln zł. Kompleksowo rozwiąże to problem gospodarki ściekowej oraz uciążliwości związanych z funkcjonowaniem obecnej oczyszczalni ścieków w Kondrajcu - ocenia wójt.

(za info UG Sochocin, DT)

Może Cię także zainteresować