Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

978 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W wieku 88 lat w miniony wtorek zmarł druh Ryszard Gwiazda, jeden z założycieli i wieloletni, najstarszy członek Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Chociszewie.

Pan Ryszard mieszkał w Chociszewie. Był rolnikiem. W orkiestrze spędził ponad 50 lat. Odznaczany Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. - Był perełką naszej orkiestry - mówi o zmarłym koledze Jarosław Krzemiński, prezes OSP w Chociszewie.

Ryszard Gwiazda do 86 roku życia aktywnie brał udział w próbach i koncertach miejscowej orkiestry. - To był uczynny i uczciwy człowiek. Zawsze koleżeński, pogodny i towarzyski. Kawalarz i gawędziarz - wspomina pana Ryszarda prezes OSP. - Straciliśmy przyjaciela strażaków ochotników. Będzie nam go brakowało... - dodaje ze smutkiem Jarosław Krzemiński.

Pogrzeb Ryszarda Gwiazdy odbędzie się w najbliższy piątek (godz. 11) w rodzinnym Chociszewie. (DT)

Może Cię także zainteresować