PŁOŃSK W SIECI NEWS
Bezpłatne badania mammograficzne: W dniach od 17 do 23 lipca mammobusy odwiedzą na Mazowszu dziesięć powiatów, w tym powiat płoński. Organizatorzy zapraszają panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”. Mammobus będzie w Płońsku 21 lipca i zaparkuje przy ul. Kopernika 3. Badania wykonywane będą w godzinach 8.00-15.00. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W wieku 88 lat w miniony wtorek zmarł druh Ryszard Gwiazda, jeden z założycieli i wieloletni, najstarszy członek Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Chociszewie.

Pan Ryszard mieszkał w Chociszewie. Był rolnikiem. W orkiestrze spędził ponad 50 lat. Odznaczany Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. - Był perełką naszej orkiestry - mówi o zmarłym koledze Jarosław Krzemiński, prezes OSP w Chociszewie.

Ryszard Gwiazda do 86 roku życia aktywnie brał udział w próbach i koncertach miejscowej orkiestry. - To był uczynny i uczciwy człowiek. Zawsze koleżeński, pogodny i towarzyski. Kawalarz i gawędziarz - wspomina pana Ryszarda prezes OSP. - Straciliśmy przyjaciela strażaków ochotników. Będzie nam go brakowało... - dodaje ze smutkiem Jarosław Krzemiński.

Pogrzeb Ryszarda Gwiazdy odbędzie się w najbliższy piątek (godz. 11) w rodzinnym Chociszewie. (DT)

Może Cię także zainteresować