niedziela 24 wrzesień

Dragon-17 wzywa płońskich Strzelców

in Wokół Płońska

by Redakcja

W niedzielę rano 12-osobowa drużyna płońskich Strzelców wyruszyła na manewry polskiej armii – Dragon-17. 17 tys. żołnierzy z Polski i kilkunastu krajów NATO oraz blisko 3,5 tys. jednostek sprzętu i uzbrojenia stawi się w największych w tym roku ćwiczeniach taktycznych Sił Zbrojnych RP, które przebiegać będą na kilku poligonach. Zameldują się na nich również członkowie Jednostki Strzeleckiej 1006…

332 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Podsumowanie akcji EDWARD: Czwartkowe działania EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach) zakończyły się powodzeniem - informuje Komenda Powiatowa Policji w Płońsku. - Wizja "zero" została zrealizowana. Tego dnia na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Zaistniały jedynie dwie niewielkie kolizje - przyznaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy naszej policji.  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W Sochocinie znika ulica 30-lecia PRL i ul. 40-lecia PRL. Zmiany wynikają z ustawy dekomunizacyjnej, która zobowiązuje samorządy do usunięcia z przestrzeni publicznej nomenklatury upamiętniającej osoby, organizacje, czy wydarzenia propagujące miniony ustrój.

Podczas sesji Rady Gminy Sochocin, która odbyła się w miniony piątek, radni podjęli uchwałę dotyczącą zmiany nazwy ul. 30-lecia PRL i 40-lecia PRL.

Decyzja poprzedzona była konsultacjami społecznymi, w których udział wzięło kilkudziesięciu mieszkańców. Uchwalono, iż ul. 30-lecia PRL nosić będzie nazwę Miłej, a 40-lecia PRL - Ogrodowej. (za info UG w Sochocinie dodał DT)

Może Cię także zainteresować