PŁOŃSK W SIECI NEWS
Bezpłatne badania mammograficzne: W dniach od 17 do 23 lipca mammobusy odwiedzą na Mazowszu dziesięć powiatów, w tym powiat płoński. Organizatorzy zapraszają panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię w ramach „Programu profilaktyki raka piersi”. Mammobus będzie w Płońsku 21 lipca i zaparkuje przy ul. Kopernika 3. Badania wykonywane będą w godzinach 8.00-15.00. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W Sochocinie znika ulica 30-lecia PRL i ul. 40-lecia PRL. Zmiany wynikają z ustawy dekomunizacyjnej, która zobowiązuje samorządy do usunięcia z przestrzeni publicznej nomenklatury upamiętniającej osoby, organizacje, czy wydarzenia propagujące miniony ustrój.

Podczas sesji Rady Gminy Sochocin, która odbyła się w miniony piątek, radni podjęli uchwałę dotyczącą zmiany nazwy ul. 30-lecia PRL i 40-lecia PRL.

Decyzja poprzedzona była konsultacjami społecznymi, w których udział wzięło kilkudziesięciu mieszkańców. Uchwalono, iż ul. 30-lecia PRL nosić będzie nazwę Miłej, a 40-lecia PRL - Ogrodowej. (za info UG w Sochocinie dodał DT)

Może Cię także zainteresować