Dzisiaj jest: 22 Października 2017 Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna Do końca roku pozostało 71 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

2012 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Nowy sezon turystyczny i wypoczynkowy w Nowym Mieście rusza na dobre. Z początkiem wakacji nowomiejski zalew zyskał kolejną atrakcję. Wykonane z drewna sosnowego molo ma 60 metrów długości i cztery szerokości. Wyposażone jest w innowacyjne oświetlenie, które robi wrażenie w porze wieczorowo-nocnej. 

Wizytówką kurortu w Sopocie jest słynne już molo, od dziś również i Nowe Miasto może poszczycić się podobnym obiektem rekreacyjnym. - Słyszeliśmy, że nasze jest nawet ładniejsze - przyznawał pół żartem, pół serio wójt gminy.

- To molo na miarę naszych możliwości - oceniał podczas momentu przecinania symbolicznej wstęgi Marek Caliński, przewodniczący tamtejszej rady gminy. - To bez wątpienia ogromna atrakcja, która sprawi, iż jeszcze więcej osób będzie odwiedzało naszą gminę - dodawał wójt Sławomir Zalewski.

Inwestycję zrealizowano z funduszy własnych gminy. Kosztowała 480 tys. zł. Budowę powierzono firmie z Gdańska.

A co z amfiteatrem na około 650 miejsc, który miał stanąć na nowomiejskiej plaży? Jak mówi wójt Zalewski, gmina oczekuje na nabór na środki zewnętrzne, które pozwolą dofinansować to kosztowne zadanie. (DT)   

Komentarze  

#1 +3 Małgorzata
A w Płońsku zabetonowali Rutki!!! Wstyd Panie Pietrasik!!!
2017-06-26 06:17 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 0 ANNA
Nowe Miasto wkrótce Raciąż,a Płońsk? Miejsca parkingowe na Rutkach, tor i w tle kolorowe fontanny, które smętnie tryskają same dla siebie i ryb. Taki piękny teren rekreacyjny miał być, a wyszło jak wyszło. Szkoda nas, naszego miasta i tętniących życiem[kiedyś] Rutek.A teraz jedziemy do Wawy na piękne widowisko z fontannami w roli głównej i muzyką. A może na Rutkach super market jakiś jeszcze postawić? Szkoda miasta. Betonowa plaża,zabetonowane,super marketowe miasteczko-sypialnia.
2017-08-23 20:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować