Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

środa 06 grudnia

Życzenia spełniły się w Mikołajki!

in Puls Miasta

by Redakcja

Już po raz trzeci płońscy motomikołaje zadbali o to, aby 6 grudnia był miło wspominany przez wychowanków domu dziecka. Główny organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji ,,Moto-Płońsk powiedzenie ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obraca w czyn i spełnia dziecięce marzenia. Nie inaczej było i tego wieczoru. Mimo że aura poskąpiła białego puchu dając w zamian wiatr i deszcz,…

384 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Nowy sezon turystyczny i wypoczynkowy w Nowym Mieście rusza na dobre. Z początkiem wakacji nowomiejski zalew zyskał kolejną atrakcję. Wykonane z drewna sosnowego molo ma 60 metrów długości i cztery szerokości. Wyposażone jest w innowacyjne oświetlenie, które robi wrażenie w porze wieczorowo-nocnej. 

Wizytówką kurortu w Sopocie jest słynne już molo, od dziś również i Nowe Miasto może poszczycić się podobnym obiektem rekreacyjnym. - Słyszeliśmy, że nasze jest nawet ładniejsze - przyznawał pół żartem, pół serio wójt gminy.

- To molo na miarę naszych możliwości - oceniał podczas momentu przecinania symbolicznej wstęgi Marek Caliński, przewodniczący tamtejszej rady gminy. - To bez wątpienia ogromna atrakcja, która sprawi, iż jeszcze więcej osób będzie odwiedzało naszą gminę - dodawał wójt Sławomir Zalewski.

Inwestycję zrealizowano z funduszy własnych gminy. Kosztowała 480 tys. zł. Budowę powierzono firmie z Gdańska.

A co z amfiteatrem na około 650 miejsc, który miał stanąć na nowomiejskiej plaży? Jak mówi wójt Zalewski, gmina oczekuje na nabór na środki zewnętrzne, które pozwolą dofinansować to kosztowne zadanie. (DT)   

Komentarze  

#1 +3 Małgorzata
A w Płońsku zabetonowali Rutki!!! Wstyd Panie Pietrasik!!!
2017-06-26 06:17 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 0 ANNA
Nowe Miasto wkrótce Raciąż,a Płońsk? Miejsca parkingowe na Rutkach, tor i w tle kolorowe fontanny, które smętnie tryskają same dla siebie i ryb. Taki piękny teren rekreacyjny miał być, a wyszło jak wyszło. Szkoda nas, naszego miasta i tętniących życiem[kiedyś] Rutek.A teraz jedziemy do Wawy na piękne widowisko z fontannami w roli głównej i muzyką. A może na Rutkach super market jakiś jeszcze postawić? Szkoda miasta. Betonowa plaża,zabetonowane,super marketowe miasteczko-sypialnia.
2017-08-23 20:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować