Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

667 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Nowy sezon turystyczny i wypoczynkowy w Nowym Mieście rusza na dobre. Z początkiem wakacji nowomiejski zalew zyskał kolejną atrakcję. Wykonane z drewna sosnowego molo ma 60 metrów długości i cztery szerokości. Wyposażone jest w innowacyjne oświetlenie, które robi wrażenie w porze wieczorowo-nocnej. 

Wizytówką kurortu w Sopocie jest słynne już molo, od dziś również i Nowe Miasto może poszczycić się podobnym obiektem rekreacyjnym. - Słyszeliśmy, że nasze jest nawet ładniejsze - przyznawał pół żartem, pół serio wójt gminy.

- To molo na miarę naszych możliwości - oceniał podczas momentu przecinania symbolicznej wstęgi Marek Caliński, przewodniczący tamtejszej rady gminy. - To bez wątpienia ogromna atrakcja, która sprawi, iż jeszcze więcej osób będzie odwiedzało naszą gminę - dodawał wójt Sławomir Zalewski.

Inwestycję zrealizowano z funduszy własnych gminy. Kosztowała 480 tys. zł. Budowę powierzono firmie z Gdańska.

A co z amfiteatrem na około 650 miejsc, który miał stanąć na nowomiejskiej plaży? Jak mówi wójt Zalewski, gmina oczekuje na nabór na środki zewnętrzne, które pozwolą dofinansować to kosztowne zadanie. (DT)   

Komentarze  

#1 +3 Małgorzata
A w Płońsku zabetonowali Rutki!!! Wstyd Panie Pietrasik!!!
2017-06-26 06:17 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 0 ANNA
Nowe Miasto wkrótce Raciąż,a Płońsk? Miejsca parkingowe na Rutkach, tor i w tle kolorowe fontanny, które smętnie tryskają same dla siebie i ryb. Taki piękny teren rekreacyjny miał być, a wyszło jak wyszło. Szkoda nas, naszego miasta i tętniących życiem[kiedyś] Rutek.A teraz jedziemy do Wawy na piękne widowisko z fontannami w roli głównej i muzyką. A może na Rutkach super market jakiś jeszcze postawić? Szkoda miasta. Betonowa plaża,zabetonowane,super marketowe miasteczko-sypialnia.
2017-08-23 20:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować