Dzisiaj jest: 24 Października 2017 Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora Do końca roku pozostało 69 dni.

wtorek 24 października

Zagrywka na bardzo dalekim aucie. Nie ma nas w Glinka Academy!

in Sport

by Redakcja

Zawrzało w płońskim środowisku siatkarskim. I choć bomba na linii PTS – UKS Rutki tykała już od jakiegoś czasu, to ostatnie wydarzenia związane z ubieganiem się naszych dwóch klubów o akces do programu szkoleniowego Glinka Academy uruchomiły zapalnik, a właściwie zrobił to prezes Jeznach, który nie mógł pogodzić się z decyzją managementu Akademii. Skutki wybuchu są dotkliwe, bowiem…

91 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W MCKSiR w Raciążu, pod hasłem ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ!", odbyła się debata społeczna. Z mieszkańcami miasta i gm. Raciąż spotkali się przedstawiciele lokalnego samorządu oraz policjanci.

Mundurowi zaprezentowali możliwości Krajowej Mapy Zagrożeń, jako nowego narzędzia do aktywnego uczestniczenia mieszkańców w tworzeniu lokalnego bezpieczeństwa. Policjanci zachęcali również do korzystania z aplikacji "Moja Komenda", zawierającej bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Aplikacja umożliwia wyszukanie dzielnicowego po adresie własnego zamieszkania lub nazwisku funkcjonariusza. Daje również możliwość szybkiego połączenia z wybraną jednostką policji lub dzielnicowym.

W czasie dyskusji na temat lokalnego bezpieczeństwa uczestniczący w debacie mieszkańcy zgłosili następujące wnioski:

  • Problem dewastacji mienia po byłej szkole przy ul. Kilińskiego (pozostającej w zarządzie starostwa i gminy żydowskiej)
  • Naruszanie zakazu zatrzymywania przy ul. Błonie
  • Zanieczyszczanie klatek schodowych w budynkach mieszkalnych na osiedlu przy ul. Piłsudskiego
  • Dewastacje mienia w parku miejskim przy ul. Parkowej
  • Naruszanie zakazu wjazdu na teren MZS w Raciążu
  • Demoralizacja nieletnich, spożywanie alkoholu, palenie papierosów
  • Problem z brakiem psychologa, poradni rodzinnej na terenie miasta Raciąż
  • Oznakowanie umożliwiające wyjazd przy ul. Mławską
  • Naprawa nawierzchni przy ul. 11 Listopada
  • Podwyższenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym (ul. Zawoda, Cieciersk, ul. Mławska, Pólka Raciąż)

Kolejna debata społeczna odbędzie się już w najbliższy czwartek w Czerwińsku nad Wisłą. (za info KPP w Płońsku dodał RED)

Może Cię także zainteresować