Dzisiaj jest: 20 Stycznia 2018 Imieniny: Fabian, Sebastian Do końca roku pozostało 346 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1589 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W MCKSiR w Raciążu, pod hasłem ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ!", odbyła się debata społeczna. Z mieszkańcami miasta i gm. Raciąż spotkali się przedstawiciele lokalnego samorządu oraz policjanci.

Mundurowi zaprezentowali możliwości Krajowej Mapy Zagrożeń, jako nowego narzędzia do aktywnego uczestniczenia mieszkańców w tworzeniu lokalnego bezpieczeństwa. Policjanci zachęcali również do korzystania z aplikacji "Moja Komenda", zawierającej bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Aplikacja umożliwia wyszukanie dzielnicowego po adresie własnego zamieszkania lub nazwisku funkcjonariusza. Daje również możliwość szybkiego połączenia z wybraną jednostką policji lub dzielnicowym.

W czasie dyskusji na temat lokalnego bezpieczeństwa uczestniczący w debacie mieszkańcy zgłosili następujące wnioski:

  • Problem dewastacji mienia po byłej szkole przy ul. Kilińskiego (pozostającej w zarządzie starostwa i gminy żydowskiej)
  • Naruszanie zakazu zatrzymywania przy ul. Błonie
  • Zanieczyszczanie klatek schodowych w budynkach mieszkalnych na osiedlu przy ul. Piłsudskiego
  • Dewastacje mienia w parku miejskim przy ul. Parkowej
  • Naruszanie zakazu wjazdu na teren MZS w Raciążu
  • Demoralizacja nieletnich, spożywanie alkoholu, palenie papierosów
  • Problem z brakiem psychologa, poradni rodzinnej na terenie miasta Raciąż
  • Oznakowanie umożliwiające wyjazd przy ul. Mławską
  • Naprawa nawierzchni przy ul. 11 Listopada
  • Podwyższenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym (ul. Zawoda, Cieciersk, ul. Mławska, Pólka Raciąż)

Kolejna debata społeczna odbędzie się już w najbliższy czwartek w Czerwińsku nad Wisłą. (za info KPP w Płońsku dodał RED)

Może Cię także zainteresować