Dzisiaj jest: 20 Stycznia 2018 Imieniny: Fabian, Sebastian Do końca roku pozostało 346 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1589 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

W Ostródzie odbyła się II edycja Targów Proobronnych PRO DEFENSE 2017. W Expo Mazury, jednej z największych w Polsce hal wystawowych, można było zobaczyć najnowszy polski sprzęt wojskowy, obejrzeć pokazy formacji wojskowych, przetestować profesjonalne symulatory oraz postrzelać na strzelnicy. Wśród wielu dużych wystawców takich jak Ministerstwo Obrony Narodowej czy Polska Grupa Zbrojeniowa, na targach obecna również była delegacja Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk, która jako jedna z nielicznych reprezentowała polskie organizacje proobronne.

Pierwszego dnia targi swoją obecnością zaszczycił patron honorowy Pro Defense, Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, który wręczył nagrody laureatom konkursu fotograficznego „ZOOM na Proobronność”. W konkursie tym drugie miejsce zdobyło zdjęcie z zimowego obozu JS 1006 Płońsk, którego autorem jest Strzelec Kamil Misiak.

Targi były połączone z konferencją, której głównym tematem była działalność organizacji proobronnych w Polsce i za granicą, Wojska Obrony Terytorialnej, a także działalność klas mundurowych. Wstęp na targi był wolny, a zwiedzający mogli zobaczyć najnowsze wyposażenie używane przez różne jednostki wojskowe reprezentujące wszystkie rodzaje sił zbrojnych, porozmawiać z operatorami jednostek specjalnych oraz poznać historię Oręża Polskiego od samego początku – w tym celu została przygotowana ścieżka historyczna, na której grupy rekonstrukcyjne przedstawiały każdy okres historyczny. Na końcu ścieżki edukacyjnej na chętnych czekał tor przeszkód połączony ze strzelnicą taktyczną. Płońską delegację JS 1006 Płońsk na targach odwiedzili koledzy z Jednostki. I znowu płońscy Strzelcy dali o sobie znać, bo sekcyjny ZS Jakub Boruc pokonał tor przeszkód z trzecim wynikiem spośród wszystkich uczestników.

- Biorąc pod uwagę liczbę wszystkich organizacji proobronnych w Polsce, których jest ponad sto, wybór naszej Jednostki do roli reprezentanta środowiska proobronnego to duże wyróżnienie, świadczące o uznaniu ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej dla naszej działalności. Płońscy strzelcy wyróżniali się na tych targach, a po trzech dniach byliśmy rozpoznawani nawet przez liczne grono żołnierzy biorących udział w targach. Uważam, że pokazaliśmy się z jak najlepszej strony i na pewno rozważymy ponowny udział w targach za rok – przyznaje st. sierż. ZS Marek Sabalski.

Skład reprezentacji JS 1006 Płońsk: mł. insp. ZS Sebastian Milewski, st. sierż. ZS Marek Sabalski, druż. ZS Anna Biernacka, druż. ZS Jan Bronowski i sekc. ZS Aleksandra Sierdzińska. (za info JS 1006 Płońsk - Anny Biernackiej i Jana Bronowskiego - dodał DT/foto: zbiory Jednostki)

Komentarze  

#1 +2 Mati
Z tym przygłupim ministrem to wstyd się pokazywać. I wstyd o tym informować.
2017-06-18 12:48 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować