Dzisiaj jest: 24 Października 2017 Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora Do końca roku pozostało 69 dni.

wtorek 24 października

Zagrywka na bardzo dalekim aucie. Nie ma nas w Glinka Academy!

in Sport

by Redakcja

Zawrzało w płońskim środowisku siatkarskim. I choć bomba na linii PTS – UKS Rutki tykała już od jakiegoś czasu, to ostatnie wydarzenia związane z ubieganiem się naszych dwóch klubów o akces do programu szkoleniowego Glinka Academy uruchomiły zapalnik, a właściwie zrobił to prezes Jeznach, który nie mógł pogodzić się z decyzją managementu Akademii. Skutki wybuchu są dotkliwe, bowiem…

91 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pomysł Biegów Królewskich zrodził się w 2015 roku. Poza aktywnym spędzaniem wolnego czasu imprezie przyświeca cel nadrzędny, charytatywny. W sobotę do puszek wolontariuszy trafiały pieniądze dla 6-letniej Weroniki.

Dziewczynka z Krajęczyna chodzi do ,,zerówki” w Szkole Podstawowej w Królewie w gminie Joniec. Pod koniec stycznia tego roku zdiagnozowano u niej cukrzycę typu pierwszego.

- Weronika źle się czuła. Była zmęczona, miała duże pragnienie, często oddawała mocz, nie miała apetytu, a do tego doszły nocne wymioty, które są objawami zakwaszenia całego organizmu – wspomina Anna Janusiewicz, mama dziewczynki. - Choroba zmieniła całe nasze życie. Zmieniła również Weronikę. Mimo że jest ona bardzo nieśmiała, to jednak stała się odważniejsza, już nie boi się wkłucia, o pewnych rzeczach sama mi przypomina. Cały nasz plan dnia podporządkowany jest chorobie – dodaje pani Ania. - Cukier jest monitorowany praktycznie non stop. Każdy posiłek zaplanowany jest według książki z tabelą.

Weronika w szpitalu dostała pompę insulinową. Jej mama od innych rodziców dzieci cierpiących na podobne schorzenie usłyszała, że można kupić lepszy sprzęt do walki z cukrzycą. Niestety, dużo droższą. To wydatek rzędu około 17 tys. zł. - Przy takiej pompie nie ma możliwości, aby dziecko miało niedocukrzenie, czyli hipoglikemię – tłumaczy Anna Janusiewicz.

Tak więc dochód ze zbiórki pieniędzy i innych akcji przeznaczony będzie na zakup nowoczesnej pompy insulinowej dla Weroniki.

Podczas sobotniej imprezy na terenie podstawówki w Królewie udało się zebrać blisko 7 tys. zł.

- Mieliśmy i mamy dzieci, które potrzebują pomocy, stąd pomysł Biegu Królewskiego – przyznaje Marek Czerniakowski, wójt gminy Joniec. - Wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy, m.in. loteria fantowa, mają wesprzeć leczenie małej mieszkanki naszej gminy. Planujemy jeszcze zorganizować akcję zbiórki makulatury oraz złomu – mówi wójt, dodając, że impreza będzie organizowana cyklicznie, a jej uczestnicy biec będą dla chorych dzieci.

W II Biegu Królewskim wzięło udział 176 osób, którzy startowali w kategoriach maluchów, klas I-III, IV-VI, gimnazjum, grupie na 2000 i 4000 m oraz Nordic Walking, a nawet w biegu na obcasach. Podczas kwesty udało się zebrać kwotę 6926,98 zł.

- Jesteśmy wdzięczni tym wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. To dla nas dużą radość, że okoliczni mieszkańcy chcą nam pomóc. Serdecznie za to im dziękujemy – dodaje na koniec Anna Janusiewicz.

Jeśli chcielibyście dołożyć swoją cegiełkę do kupna nowego sprzętu dla Weroniki, który sprawiłby, że byłoby jej łatwiej znosić trudy choroby, podajemy numer konta: 46 1090 1043 0000 0001 3404 3741 z dopiskiem: na leczenie Weroniki Złotkowskiej.

Dawid Turowiecki

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria Maluch: 1. Radosław Rolewski, 2. Filip Oracki, 3. Radek Keński

Kategoria Klasy I-III: 1. Daniel Rolewski, 2. Maciej Hojda, 3. Piotr Ludwiszewski

Kategoria Klasy IV-VI: 1. Piotr Czerniakowski, 2. Kacper Piotrowski, 3. Julian Ozimkiewicz

Kategoria Gimnazjum: 1. Jakub Antosik, 2. Daniel Kowalczyk, 3. Paweł Matyjaszek

Kategoria 2000m: 1. Marcin Kłoszewski, 2. Andrzej Melnychuk, 3. Ewelina Krzemińska

Kategoria 4000m: 1. Marcin Tomczak, 2. Zbigniew Szpakiewicz, 3. Krzysztof Skrzypczyński

Kategoria Nordic Walking: 1. Sławomir Szczygieł, 2. Ola Tobolska, 3. Olaf Sadowski

Kategoria Bieg na obcasach: 1. Maciej Kowalski, 2. Marta Antosik, 3. Kinga Hojda

Może Cię także zainteresować