Dzisiaj jest: 20 Stycznia 2018 Imieniny: Fabian, Sebastian Do końca roku pozostało 346 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1581 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pomysł Biegów Królewskich zrodził się w 2015 roku. Poza aktywnym spędzaniem wolnego czasu imprezie przyświeca cel nadrzędny, charytatywny. W sobotę do puszek wolontariuszy trafiały pieniądze dla 6-letniej Weroniki.

Dziewczynka z Krajęczyna chodzi do ,,zerówki” w Szkole Podstawowej w Królewie w gminie Joniec. Pod koniec stycznia tego roku zdiagnozowano u niej cukrzycę typu pierwszego.

- Weronika źle się czuła. Była zmęczona, miała duże pragnienie, często oddawała mocz, nie miała apetytu, a do tego doszły nocne wymioty, które są objawami zakwaszenia całego organizmu – wspomina Anna Janusiewicz, mama dziewczynki. - Choroba zmieniła całe nasze życie. Zmieniła również Weronikę. Mimo że jest ona bardzo nieśmiała, to jednak stała się odważniejsza, już nie boi się wkłucia, o pewnych rzeczach sama mi przypomina. Cały nasz plan dnia podporządkowany jest chorobie – dodaje pani Ania. - Cukier jest monitorowany praktycznie non stop. Każdy posiłek zaplanowany jest według książki z tabelą.

Weronika w szpitalu dostała pompę insulinową. Jej mama od innych rodziców dzieci cierpiących na podobne schorzenie usłyszała, że można kupić lepszy sprzęt do walki z cukrzycą. Niestety, dużo droższą. To wydatek rzędu około 17 tys. zł. - Przy takiej pompie nie ma możliwości, aby dziecko miało niedocukrzenie, czyli hipoglikemię – tłumaczy Anna Janusiewicz.

Tak więc dochód ze zbiórki pieniędzy i innych akcji przeznaczony będzie na zakup nowoczesnej pompy insulinowej dla Weroniki.

Podczas sobotniej imprezy na terenie podstawówki w Królewie udało się zebrać blisko 7 tys. zł.

- Mieliśmy i mamy dzieci, które potrzebują pomocy, stąd pomysł Biegu Królewskiego – przyznaje Marek Czerniakowski, wójt gminy Joniec. - Wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy, m.in. loteria fantowa, mają wesprzeć leczenie małej mieszkanki naszej gminy. Planujemy jeszcze zorganizować akcję zbiórki makulatury oraz złomu – mówi wójt, dodając, że impreza będzie organizowana cyklicznie, a jej uczestnicy biec będą dla chorych dzieci.

W II Biegu Królewskim wzięło udział 176 osób, którzy startowali w kategoriach maluchów, klas I-III, IV-VI, gimnazjum, grupie na 2000 i 4000 m oraz Nordic Walking, a nawet w biegu na obcasach. Podczas kwesty udało się zebrać kwotę 6926,98 zł.

- Jesteśmy wdzięczni tym wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji. To dla nas dużą radość, że okoliczni mieszkańcy chcą nam pomóc. Serdecznie za to im dziękujemy – dodaje na koniec Anna Janusiewicz.

Jeśli chcielibyście dołożyć swoją cegiełkę do kupna nowego sprzętu dla Weroniki, który sprawiłby, że byłoby jej łatwiej znosić trudy choroby, podajemy numer konta: 46 1090 1043 0000 0001 3404 3741 z dopiskiem: na leczenie Weroniki Złotkowskiej.

Dawid Turowiecki

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Kategoria Maluch: 1. Radosław Rolewski, 2. Filip Oracki, 3. Radek Keński

Kategoria Klasy I-III: 1. Daniel Rolewski, 2. Maciej Hojda, 3. Piotr Ludwiszewski

Kategoria Klasy IV-VI: 1. Piotr Czerniakowski, 2. Kacper Piotrowski, 3. Julian Ozimkiewicz

Kategoria Gimnazjum: 1. Jakub Antosik, 2. Daniel Kowalczyk, 3. Paweł Matyjaszek

Kategoria 2000m: 1. Marcin Kłoszewski, 2. Andrzej Melnychuk, 3. Ewelina Krzemińska

Kategoria 4000m: 1. Marcin Tomczak, 2. Zbigniew Szpakiewicz, 3. Krzysztof Skrzypczyński

Kategoria Nordic Walking: 1. Sławomir Szczygieł, 2. Ola Tobolska, 3. Olaf Sadowski

Kategoria Bieg na obcasach: 1. Maciej Kowalski, 2. Marta Antosik, 3. Kinga Hojda

Może Cię także zainteresować