Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2018 Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl Do końca roku pozostało 251 dni.
piątek 20 kwietnia

MKS na zakręcie. Wyrzucony trener kontra Zarząd klubu

in Puls Miasta

by Redakcja

Czwartkowa sesja traktująca o sytuacji w płońskim klubie lekkoatletycznym od kłótni się zaczęła i tak samo się skończyła. Niby wszyscy zapewniali jak to im zależy na dobru stowarzyszenia i dzieci oraz młodzieży tam zrzeszonych, ale wyszło jak zwykle. Polityczne animozje wzięły górę, chociaż dyskusja o kondycji MKS Durasan Płońsk z punktu widzenia postronnego odbiorcy musiała wydawać się ciekawa.…

563 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Płońska lekkoatletyka na zakręcie: Już u nas szczegółowa relacja, również w materiałach video, z sesji nadzwyczajnej, która poświęcona była sytuacji w MKS-ie Durasan Płońsk. Głos zabrał między innymi wyrzucony z klubu trener Robert Adamski oraz przedstawiciele Zarządu. Nie obeszło się bez kłótni samych radnych. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Poznaliśmy wyniki zewnętrznych egzaminów państwowych, potwierdzających kwalifikacje zawodowe, przeprowadzonych w Publicznej Szkole Policealnej w Raciążu przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Warszawie. - Jak zwykle z niecierpliwością oczekiwaliśmy na te wyniki. Okazały się fantastyczne, historycznie najlepsze. Nasi absolwenci nie zawiedli nas, uzyskali ponadprzeciętne osiągnięcia, zarówno w egzaminach teoretycznych, jak i praktycznych. Jesteśmy szczęśliwi - mówi Andrzej Nizielski, założyciel i dyrektor PSP.

Liderkami w tej sesji egzaminacyjnej były słuchaczki Technikum Usług Kosmetycznych. 70 proc, absolwentek TUK zaliczyło państwowy egzamin praktyczny ze 100% punktacją, nie popełniając w zadaniu praktycznym żadnego błędu. Wszystkie słuchaczki uzyskały średni wynik z części teoretycznej i praktycznej powyżej 90%.

Wykładowcami na tym kierunku są pedagodzy z wyższych uczelni w Płocku, posiadający bardzo wysokie kompetencje pedagogiczne i zawodowe.

Niebagatelne znaczenie w osiąganiu takich wyników edukacyjnych mają bardzo dobrze wyposażone pracownie oraz różnorodne formy kształcenia praktycznego w zawodzie. Innowacyjne zajęcia dydaktyczne w formie dodatkowych zajęć warsztatowych z przedstawicielami firm kosmetycznych czy też wyjazdy edukacyjno-szkoleniowe, np. do  ośrodków SPA, wzbogacają wiedzę i umiejętności kosmetyczek.

Absolwentki TUK zaliczyły ostatni egzamin kwalifikacyjny i zdobyły tytuł Technika Usług Kosmetycznych honorowanego w kraju i Unii Europejskiej. Jest to doskonała kadra dla salonów i gabinetów kosmetycznych, gabinetów odnowy biologicznej oraz firm kosmetycznych. Technik usług kosmetycznych posiada także wiedzę i umiejętności pozwalające na zorganizowanie i prowadzenie własnego gabinetu kosmetycznego.

Kolejnym kierunkiem, na którym słuchacze osiągnęli bardzo wysokie noty egzaminacyjne jest Technikum Turystyki Wiejskiej. Jest to przyszłościowy kierunek pozwalający na zdobycie uprawnień do prowadzenia gospodarstwa rolnego oraz działalności agroturystycznej.

Słuchacze TTW zarówno w kwalifikacji ,,Prowadzenie działalności turystycznej na obszarach wiejskich", jak i ,,Prowadzenie gospodarstwa agroturystycznego" osiągnęli 100% zdawalność. 

W ramach realizacji podstawy programowej słuchacze Technikum Turystyki Wiejskiej mają możliwość korzystania z wyjazdów dydaktycznych, szkoleniowo-edukacyjnych do gospodarstw agroturystycznych w okolicy i kraju, zwiedzają najatrakcyjniejsze regiony turystyczne w Polsce i za granicą.

Również słuchacze Technikum Bezpieczeństwa i Higieny Pracy stanęli na wysokości zadania. Z kwalifikacji ,,Zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy" uzyskali wyniki idealny.

Uczniowie Technikum Pojazdów Samochodowych zanotowali 72 proc. zdawalności. Przygotowanie zawodowe technika pojazdów samochodowych pozwala na podjęcie pracy w: zakładach mechaniki pojazdowej, wytwórniach prefabrykatów do budowy pojazdów,  autoryzowanych stacjach obsługi pojazdów, serwisach samochodowych,
komisach samochodowych, prowadzeniu własnej firmy. Niestety, ten kierunek został wycofany z nauczania w policealnych szkołach zawodowych.

Wszyscy absolwenci szkół policealnych uzyskują certyfikat wykonywania zawodu na terenie Polski i w krajach Unii Europejskiej.

Duże znaczenie w osiągnięciu tak świetnych wyników edukacyjnych na wszystkich kierunkach kształcenia mają nowoczesne formy kształcenia oraz innowacyjne zajęcia dydaktyczne. Kompetentna, doskonale wykształcona kadra pedagogiczna wykorzystuje w swojej pracy technologię informacyjną, nowoczesne urządzenia multimedialne oraz różnorodne pomoce dydaktyczne.

W Publicznej Szkole Policealnej w Raciążu stworzono wirtualną e-bibliotekę, która jest dużym udogodnieniem dla słuchaczy w procesie kształcenia. Na lekcjach przygotowujących do egzaminu zawodowego wykorzystywana jest platforma e-learningową, stanowiąca zbiór egzaminów z różnych kwalifikacji. - Wyniki egzaminów zawodowych w sesji zimowej w roku szkolnym 2016/2017 są najlepszym dowodem na to, że wszelkie działania podejmowane przez Publiczną Szkołę Policealną w Raciążu w celu lepszego przygotowania słuchaczy do egzaminów są słuszne, przynoszą zamierzone efekty i powinny być dalej kontynuowane - przyznaje dyrektor Andrzej Nizielski. 

(materiał zewnętrzny/promocyjny)

Może Cię także zainteresować