Dzisiaj jest: 25 Kwietnia 2018 Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl Do końca roku pozostało 251 dni.
piątek 20 kwietnia

MKS na zakręcie. Wyrzucony trener kontra Zarząd klubu

in Puls Miasta

by Redakcja

Czwartkowa sesja traktująca o sytuacji w płońskim klubie lekkoatletycznym od kłótni się zaczęła i tak samo się skończyła. Niby wszyscy zapewniali jak to im zależy na dobru stowarzyszenia i dzieci oraz młodzieży tam zrzeszonych, ale wyszło jak zwykle. Polityczne animozje wzięły górę, chociaż dyskusja o kondycji MKS Durasan Płońsk z punktu widzenia postronnego odbiorcy musiała wydawać się ciekawa.…

563 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Płońska lekkoatletyka na zakręcie: Już u nas szczegółowa relacja, również w materiałach video, z sesji nadzwyczajnej, która poświęcona była sytuacji w MKS-ie Durasan Płońsk. Głos zabrał między innymi wyrzucony z klubu trener Robert Adamski oraz przedstawiciele Zarządu. Nie obeszło się bez kłótni samych radnych. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Zespół Szkół nr 1 w Płońsku w minioną sobotę zaprosił gimnazjalistów na obchody dnia otwartego. Każdy gimnazjalista wchodząc do placówki, otrzymywał kolorową krzyżówkę, którą należało rozwiązać, aby po zakończeniu zwiedzania dostać pamiątkową nagrodę.

Zwiedzanie obiektów szkolnych odbywało się jednocześnie w trzech grupach: niebieskiej, żółtej i zielonej, a o udziale w nich decydował kolor krzyżówki. Każdą grupę wspierali  nauczyciele i uczniowie ,,jedynki". 

Przybyła młodzież gimnazjalna mogła w tym roku zapoznać się dokładnie ze specyfiką kierunków kształcenia i obejrzeć wyposażenie pracowni. W salach informatycznych odbywały się zajęcia pokazowe z programowania, projektowania publikacji w Corel’u, a także wystawa dotycząca poligrafii.

W holu szkoły można było sprawdzić swoje preferencje zawodowe, wypełniając test pod okiem doradcy zawodowego, a także otrzymać ulotkę informacyjną dotyczącą działalności Szkolnego Koła Wolontariusza, Grupy PAT-portowej i pedagoga.

W sali gimnastycznej przybliżono pracę policjanta. Uczniowie liceum o profilu policyjnym przygotowali pokaz technik samoobrony, pierwszej pomocy, a funkcjonariusze z KPP w Płońsku prezentowali techniki kryminalistyczne, umundurowanie i wyposażenie policjanta oraz radiowozu. Niewątpliwą atrakcją był pokaz szkolenia psa tropiąco–obronnego.

W auli szkolnej przybyłą młodzież gimnazjalną przywitała dyrektor ZS nr 1 w Płońsku Marzanna Szacherska.

Na terenie przy szkole swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie klas liceum o profilu wojskowym, którzy przygotowali pokaz fragmentów musztry paradnej. Dzięki zaangażowaniu żołnierzy z II Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu, można było zapoznać się ze sprzętem inżynieryjno-saperskim.

Gimnazjaliści odwiedzili również szkolny internat a w nim pracownię żywienia, w której uczestniczyli w „kuchennych rewolucjach”. Młodzież poznała sztukę garnirowania, skosztowała słodkich ciasteczek i pysznych soków owocowych przygotowanych przez uczniów ZS nr 1. Odwiedzili również pracownię fryzjerską, w której prezentowano fryzury oraz stroje ślubne i epokowe.

Była też możliwość spróbowania swych sił w strzelaniu z broni pneumatycznej. Uczniowie gimnazjum mogli zobaczyć również profesjonalnie wyposażoną pracownię języków obcych, w której wychowankowie ZS nr 1 zorganizowali dla młodszych kolegów karaoke w trzech językach.

Trzecim ze zwiedzanych obiektów było Centrum Kształcenia Praktycznego. Gimnazjaliści mogli zobaczyć pracownie, gdzie kształcą się uczniowie ,,jedynki" na kierunkach technicznych i zawodowych.

W pracowni CAD można było zapoznać się z zastosowaniem modelowania 3D do projektowania części maszyn, w pracowni mechatroniki z symulacją pracy robota w zestawie z linią produkcyjną, symulacją działania programów z zakresu pneumatyki i hydrauliki, sterowaniem mini robotem – samochodem z wykorzystaniem sterowników. Odwiedzając pracownię samochodową, gimnazjaliści poznali zastosowanie montażownicy i wyważarki kół oraz uczestniczyli w pokazie wymiany opon. W pracowni pojazdów rolniczych i samochodowej zapoznali się z zastosowaniem podnośników samochodowych w naprawach pojazdów. Młodzi goście mieli możliwość obserwować pracę na tokarkach konwencjonalnych, przy produkcji stolarki okiennej, na spawalni, a także przy wykańczaniu wnętrz. Na zakończenie zwiedzania pracowni w budynku CKP młodzież gimnazjum mogła spróbować specjałów wykonanych przez uczniów w pracowni gastronomicznej.

Liczne atrakcje czekały przed budynkiem CKP: jazda próbna samochodem, ciągnikiem i kombajnem a także pokaz motocykli. Rodzice gimnazjalistów w czasie, gdy ich pociechy zwiedzały szkołę, mogli skorzystać z usług stacji diagnostycznej CKP i za darmo dokonać przeglądu technicznego swojego auta.

Na koniec gimnazjaliści wrócili do szkoły, gdzie mogli odebrać nagrody za poprawnie rozwiązaną krzyżówkę a także spotkać się z przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych i Hufca OHP i zapoznać się ze specyfiką kształcenia w klasie wielozawodowej.

(materiały zewnętrzny/nadesłane przez ZS nr 1 w Płońsku/Edyta Kunkowska/foto: Bogdan Śmigrodzki)

Więcej zdjęć z dni otwartych w ZS nr 1 w Płońsku znajdziecie pod tym linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/0BxptKwnS_eBBT0FJMi1BNEhBYjQ

Może Cię także zainteresować