Dzisiaj jest: 23 Listopada 2017 Imieniny: Adela, Felicyta, Klemens Do końca roku pozostało 39 dni.

poniedziałek 20 listopada

Wysadzili bankomat. Policja szuka sprawców zuchwałej kradzieży

in Na Sygnale

by Redakcja

W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Czerwińsku, należący do Vistula Banku Spółdzielczego. Czerwiński oddział banku zlokalizowany jest przy ulicy W. Jagiełły, jakieś 500 metrów od siedziby tamtejszego urzędu gminy. Do wybuchu doszło w środku nocy. Policja prowadzi oględziny miejsca i ustala dokładne okoliczności tego zdarzenia.

2679 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Co z przebudową ulicy ks. Popiełuszki?: Jak podaje płońskie starostwo, do 15 listopada powinny zakończyć się prace związane z przebudową ulicy ks. Jerzego Popiełuszki. Wykonawca, czyli firma Wapnopol, ma jeszcze do zrobienia: wyniesienie przejścia dla pieszych przy ZS Nr 2, montaż bariero-poręczy oddzielającej chodnik od akwenu, dokończenie kładzenia warstwy ścieralnej na rondzie i nawierzchni bitumicznej na ulicach dojazdowych oraz wykonanie oznakowania poziomego. Czy zdążą? - Wszystko zależy od pogody - słyszymy w starostwie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wokół Płońska

Zakończyła się renowacja drogi gminnej we wsi Niepiekła (gm. Załuski), która w ostatnich miesiącach wymieniana była przez wszystkie przypadki. O drodze głośno było podczas jednej sesji, gdzie zwracano uwagę na jej zły stan i konieczność przeprowadzenia szybkich prac, które spowodowałyby znaczącą zmianę jakościową.

Jeden z radnych przygotował nawet prezentacje, aby dokładnie pokazać, co jest do poprawienia i jakie zagrożenia czyhają na kierowców przejeżdżających zniszczonym odcinkiem drogi. Już wtedy uspokojono atmosferę, bowiem wójt powiedział, że przetarg w sprawie jej renowacji został rozstrzygnięty.

W Sochocinie pojawił się pomysł, aby teren wzdłuż rzeki Wkry zagospodarować na cele turystyczne i rekreacyjne, co zwłaszcza latem byłoby dodatkową atrakcją wypoczynkową dla tamtejszych mieszkańców.

Chodzi o działkę położoną przy ul. Żeromskiego, będącą własnością wspólnoty wiejskiej wsi Sochocin. Na początku 2016 r. teren ten został wydzierżawiony gminie Sochocin na realizację wspomnianego celu. W tym roku miała powstać tam siłownia zewnętrzna. Tak się jednak nie stanie.

O budowie ronda w Sochocinie mówi się od ponad roku. Na razie prace nie ruszyły, ponieważ trwają ustalenia dotyczące zakresu wykonanych zadań. Właśnie ostatnio uległy zmianie. Rada gminy przyjęła propozycję Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad by zwiększyć środki, a zarazem zobligować wykonawcę do wykonania prac również na innych odcinkach krajowej 50-tki w gminie Sochocin. Na ten cel przeznaczono 55 tys. zł.

Według planów, oprócz budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Ciechanowskiej w Sochocinie, GDDKiA w następnym roku wykona również przebudowę: skrzyżowania w Bielach, skrzyżowań w miejscowościach Wycinki oraz Kolonia Sochocin, skrzyżowania drogi gminnej z drogą krajową w Ciemniewie wraz z budową zatok autobusowych, a także stworzenie zatok autobusowych w Wycinkach.

Może Cię także zainteresować