PŁOŃSK W SIECI NEWS
Podsumowanie pierwszego wakacyjnego weekendu: W dniach 23-25 czerwca policjanci płońskiej drogówki prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pn. ,,Pierwszy weekend wakacji". Funkcjonariusze skontrolowali 157 pojazdów, ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących. Nie odnotowano żadnego wypadku, doszło do 14 kolizji drogowych. Niepokojącym jest to, że na 153 ujawnione przez policjantów wykroczenia, aż 105 było związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wokół Płońska

Szlachetna Paczka to projekt przede wszystkim kojarzony z działaniami tuż przed Bożym Narodzeniem. Aby jednak iść z paczkami do tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy, w akcję trzeba zaangażować się znacznie wcześniej.

Obecnie trwa rekrutacja Liderów, którzy potrzebni są do zawiadywania Rejonami: Raciąż, Baboszewo, Sochocin, Nowe Miasto i Bieżuń.

Dwa dni trwał w Czerwińsku nad Wisłą Festiwal Nadwiślańskiej Truskawki. Na Bulwarze Wiślanym i boisku szkolnym mieszkańcy mogli zasmakować nie tylko pysznego owocowego produktu, z którego słynie czerwiński region. Atrakcji bowiem nie zabrakło.

Nawiązując do obrzędów Nocy Świętojańskiej, podczas której dziewczęta wróżyły o zamążpójściu na podstawie tego, czyj wianek kto złowił, czyj utonął, a czyj najdalej popłynął, kwiatowe stroiki w blasku rozpalonego ogniska wypuszczono na Wisłę.

Do trzech dużych kradzieży truskawek doszło w ostatnich dniach na terenie naszego powiatu. Złodzieje stosowali tą samą metodę, wykorzystując nieuwagę zbierających lub właścicieli pola, którzy szli na przerwę obiadową. 

- Metoda działania była podobna, choć nie przypuszczamy, aby kradzieży dokonała ta sama osoba lub grupa osób. Samochód z zasłoniętymi tablicami rejestracyjnymi podjeżdżał blisko skupiska, gdzie leżało dużo łubianek z truskawkami, po czym szybko pakowano je do auta i odjeżdżano. Policja ostrzega plantatorów przed podobnymi incydentami i poszukuje sprawców tych zdarzeń - mówi Robert Olewniczak, podinspektor Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Może Cię także zainteresować