PŁOŃSK W SIECI NEWS
Z sesji RM: burmistrz Płońska z absolutorium: Podczas czwartkowych obrady Rady Miasta w Płońsku szef ratusza Andrzej Pietrasik większością głosów uzyskał absolutorium z wykonania ubiegłorocznego budżetu. Za głosowali radni z koalicji wspierającej burmistrza, przeciwna była opozycja ze Zjednoczonej Płońskiej Prawicy. Decyzji rady w tej sprawie towarzyszyła gorąca dyskusja. Rządy burmistrza totalnej krytyce poddał radny PiS Marcin Kośmider, co spotkało się z oburzeniem ze strony miejskiej władzy. Szczegóły już na portalu PwS. *   Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wokół Płońska

W Raciążu, o czym już informowaliśmy, szykują się duże inwestycje. A dokładniej rzecz ujmując, prace związane z budową kanalizacji sanitarnej i rozbudową miejskiej oczyszczalni ścieków. Jednak nadal nie brakuje problemów.

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg w związku z tą inwestycją został unieważniony, gdyż oferta złożona tylko przez jedną z firm okazała się zdecydowanie wyższą od funduszy zabezpieczonych wcześniej przez samorząd miejski na realizację tego celu. Niestety w przypadku drugiego przetargu sytuacja była podobna. Jedyna propozycja była tylko albo i aż o pół mln tańsza od poprzedniej.

Blisko 40 osób wzięło udział w konsultacjach społecznych dotyczących zmian w nazewnictwie dwóch ulic w Sochocinie. Chodzi dokładnie o ulice -30 i 40-lecia PRL.

Samorządy są zobligowane, aby w trakcie tego roku zmieniły nazwy: ulic, budowli i obiektów użyteczności publicznej upamiętniających ludzi albo wydarzenia czy organizacje symbolizujące komunizm. 

Mówiąc nomenklaturą historyczną i sportową, wrócili z tarczą. Uczniowie podstawówki z Zespołu Szkół w Naruszewie byli bezkonkurencyjni w eliminacjach rejonowych XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Ciechanowie. Gimnazjaliści zajęli czwarte miejsce.  

Tym samym młodsze roczniki kontynuują dobrą passę po udanym występie w eliminacjach powiatowych. Także tym razem wzorowo spisali się zarówno podczas rozwiązywania testów teoretycznych, znajomości pierwszej pomocy przedmedycznej, jak i jazdy sprawnościowej po torze przeszkód. A poprzeczka, zwłaszcza jeśli chodzi o jazdę na rowerze, była zawieszona dużo wyżej niż na wcześniejszym etapie. 

Może Cię także zainteresować