Dzisiaj jest: 21 Stycznia 2018 Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław Do końca roku pozostało 345 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1650 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wokół Płońska

Czy wiecie, że w Płońsku znajduje się Biuro rzeczy znalezionych, gdzie można odszukać zgubiony przedmiot lub rzecz? Dla wielu osób to nadal nieodkryte miejsce. Dlatego informujemy, że takie biuro działa od 1999 roku w ramach wydziału ogólno-administracyjnego i promocji Starostwa Powiatowego w Płońsku i mieści się przy ulicy ks. J. Popiełuszki.

Przyjmowane są tam do przechowania rzeczy znalezione na terenie powiatu płońskiego lub znalezione przez osoby posiadające miejsce zamieszkania na tym terenie.

Średnio co dwa i pół miesiąca dochodziło do zmiany skarbniczki w Urzędzie Gminy w Baboszewie. Od ostatniej sesji rady gminy za to stanowisko odpowiada Renata Jankowska. Czy będzie to jednak ostatnia zmiana przed wyborami? Wójt Tomasz Sobecki głęboko wierzy, że tak.

– Pani Renata otrzymała propozycję pracy już w kwietniu poprzedniego roku, gdy doszło do pierwszej zmiany. Wtedy jednak nie zdecydowała się przystać na tę propozycję. Myślę jednak, że to ostatnia zmiana, a pani Jankowska będzie dłużej skarbnikiem niż ja wójtem – powiedział szef baboszewskiego urzędu gminy.

- To olbrzymia wygoda. To urządzenie, które daje bardzo dobry wgląd w leczenie i pozwala pacjentowi samodzielnie podejmować pewne decyzje, mające na celu jak najlepszy wynik kuracji – tak o nowatorskich zabiegach podłączenia chorych na cukrzycę do systemu ciągłego monitorowania glikemii Eversense CGM mówi Monika Rachuta, specjalista diabetolog, pracująca na oddziale internistycznym o profilu diabetologicznym płońskiego szpitala.

Dyrektor SPZZOZ w Płońsku mówi o kolejnym etapie funkcjonowania oddziału, a co za tym idzie następnym kroku jego rozwoju. - Taki system to unikalna rzecz na świecie, a na pewno w Polsce i Europie. To jeden z większych sukcesów oddziału. Przyjeżdżają do Płońska inni lekarze, aby się od nas uczyć i nas podglądać – przyznaje dyrektor Paweł Obermeyer.

Może Cię także zainteresować