niedziela 24 wrzesień

Dragon-17 wzywa płońskich Strzelców

in Wokół Płońska

by Redakcja

W niedzielę rano 12-osobowa drużyna płońskich Strzelców wyruszyła na manewry polskiej armii – Dragon-17. 17 tys. żołnierzy z Polski i kilkunastu krajów NATO oraz blisko 3,5 tys. jednostek sprzętu i uzbrojenia stawi się w największych w tym roku ćwiczeniach taktycznych Sił Zbrojnych RP, które przebiegać będą na kilku poligonach. Zameldują się na nich również członkowie Jednostki Strzeleckiej 1006…

326 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Podsumowanie akcji EDWARD: Czwartkowe działania EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach) zakończyły się powodzeniem - informuje Komenda Powiatowa Policji w Płońsku. - Wizja "zero" została zrealizowana. Tego dnia na terenie naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku. Zaistniały jedynie dwie niewielkie kolizje - przyznaje mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, oficer prasowy naszej policji.  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wokół Płońska

- Nasz patron umacnia i ożywia więzi między nami. To wyjątkowy, historyczny dzień – mówił podczas pierwszego odpustu parafialnego ku czci św. ojca Pio ks. proboszcz Tomasz Markowicz.

Nowa płońska parafia jest pierwszą na terenie diecezji płockiej, której patronuje ten niezwykły zakonnik. Postać Świętego Ojca Pio przybliżał parafianom O. kapucyn Gabriel Bartoszewski, który zwracał uwagę na jego ojcowską troskę i duchową więź stygmatyka z Pietrelciny z ludźmi.

W niedzielę rano 12-osobowa drużyna płońskich Strzelców wyruszyła na manewry polskiej armii – Dragon-17.

17 tys. żołnierzy z Polski i kilkunastu krajów NATO oraz blisko 3,5 tys. jednostek sprzętu i uzbrojenia stawi się w największych w tym roku ćwiczeniach taktycznych Sił Zbrojnych RP, które przebiegać będą na kilku poligonach. Zameldują się na nich również członkowie Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk.

22 września w wieku 69 lat odszedł Stefan Siegieńczuk. Przegrał walkę z chorobą.

Stefan Siegieńczuk był wieloletnim dyrektorem (od 1988 do 1999 r.) i nauczycielem (od 1978) gminnej szkoły w Kroczewie. Był wszechstronnym pedagogiem. Uczył swych wychowanków m.in. plastyki, techniki, czy muzyki. Przyczynił się np. do powstania w kroczewskiej szkole kółka modelarskiego. 

Może Cię także zainteresować