Dzisiaj jest: 24 Października 2017 Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora Do końca roku pozostało 69 dni.

środa 18 października

Genialny umysł z Płońska! Damian laureatem talent show!

in Puls Miasta

by Redakcja

Mieszka w Płońsku i ma 18 lat. Jest uczniem III klasy o profilu matematycznym I Liceum Ogólnokształcącego. Od nieco ponad czterech lat zajmuje się origami. Od wczoraj zbiera gratulacje za zwycięstwo w programie telewizyjnym Polsatu, „The Brain. Genialny umysł”. ,,Co za kozak”, ,,Kozak, naprawdę kozak” - tymi słowami określali Damiana jurorzy, kiedy ten prezentował swój niespotykany talent. A…

2108 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
OBCHODY TYGODNIA MEDIACJI: Sąd Rejonowy w Płońsku organizuje w dniach od 16 do 20 października 2017 r. spotkania z asystentami sędziów, referendarzem sądowym i kuratorami sądowymi, którzy będą udzielali informacji o instytucji mediacji w sprawach cywilnych, karnych, rodzinnych i w sprawach nieletnich. Dyżurujące osoby będą przyjmowały zainteresowanych w budynku sądu przy ul. H. Sienkiewicza 9a w godzinach 10-14. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Wokół Płońska

Podczas Dnia Edukacji Narodowej organizowanego w Opinogórze przez Delegaturę w Ciechanowie Kuratorium Oświaty w Warszawie wręczono wiele odznaczeń dla nauczycieli i dyrektorów. Nie zabrakło w tym gronie również pedagogów z Płońska. Za osiągnięcia w działalności oświatowej Złotym Krzyżem Zasługi przyznawanym przez Prezydenta RP odznaczony został Ryszard Buczyński - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku.

To nie koniec nagród, ponieważ w gronie nauczycieli Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę również nadanym przez Prezydenta RP odznaczona została Katarzyna Antosiewicz z I Liceum Ogólnokształcącego. Brązowy Medal trafił do rąk: Marty Domańskiej, Anny Janiszewskiej i Krzysztofa Jarosiewicza z tej samej placówki, a także Beaty Dziemian ze Szkoły Podstawowej w Raciążu.

Od kilkunastu lat samorządy gmin miejskich i wiejskich decydują się na wypłacanie z części budżetu stypendium dla uczniów, którzy uzyskują najlepsze wyniki w nauce, a także za wyróżniające ich rezultaty sportowe w dyscyplinach drużynowych i indywidualnych. Taką drogą podąża gmina Załuski.

Jej wójt Romuald Woźniak osobiście pogratulował uczniom szkół podstawowym we wszystkich gminnych placówkach oświatowych znajdujących się w: Szczytnie, Kamienicy, Kroczewie i Stróżewie oraz wręczył dyplomy za stypendia motywacyjne będące swoistym grantem za wyniki w nauce lub za osiągnięcia sportowe uczniów.

Po 19 latach pracy w roli Przewodniczącej Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Sochocinie z funkcji tej odchodzi Helena Komorowska. Decyzja ogłoszona została podczas ostatniego zjazdu członków koła właśnie przez dotychczasową przewodniczącą. Cześć osób nie kryła swojego wzruszenia. Cześć żałowała, że jest ostateczna.

Wyrazy uznania za wieloletnią pracę Heleny Komorowskiej w imieniu wójta gminy Sochocin złożyła Agnieszka Wiśniewska. Gratulację i podziękowania przekazał również Janusz Rosiak, Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Płońsku.

Może Cię także zainteresować