Dzisiaj jest: 23 Lipca 2018 Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary Do końca roku pozostało 162 dni.

piątek 13 lipca

Ten budynek grozi zawaleniem a mieszka tam człowiek!

in Puls Miasta

by Redakcja

Kamienica przy dawnej ulicy 19 Stycznia, w tym przypadku z numerem 27, odstrasza już z daleka. Powybijane szyby w oknach, pokaźnych rozmiarów dziury w dachu, wyrwane kominy, obskrobana elewacja i zwisające cegły, stąd nie dziwi tabliczka na drzwiach wejściowych ostrzegająca, że budynek grozi zawaleniem i zakazuje się przebywania w nim. Okazuje się, co szokujące, że z kamienicy nie…

1464 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Powiatowe przewozy pasażerskie utrzymane: 25 czerwca w starostwie doszło do podpisania umowy dotyczącej świadczenia usług transportowych na terenie powiatu płońskiego. Powiat ostatecznie podpisał umowę z firmą HM TRANS S.C. z Płońska, opiewającą na 900 tys. zł brutto i obowiązującą od 1 lipca br. do 30 czerwca 2019 roku. Listę aktualnych linii komunikacyjnych, które będą obsługiwane przez nowego przewoźnika, znajdziecie w materiale na PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły

Kiedy podczas czwartkowej sesji dyskutowano o harmonogramie prac spółki ZDiM, między radnymi Wojciechem Bluszczem a Benedyktem Nowakowskim doszło do ostrej wymiany zdań ad personam. 

Radny Nowakowski stwierdzał, że miejska spółka daje sobie sama radę na rynku inwestycyjnym i trzeba ją wspierać, aby wykonywała kolejne powierzone zadania. - Powinniśmy być dumni, że nie finansujemy tej spółki... - uważał Nowakowski, na co zareagował radny Bluszcz, co szybko spotkało się z komentarzem jego adwersarza: - Pan cały czas nie umie się zachować - odparł Nowakowski.

- Nie będę odnosił się do skandalicznych słów radnego z okręgu nr 3, który został wybrany w wyborach uzupełniających, bo sądzę, że nie zostanie to zrozumiałe. I tak są duże braki, jeśli chodzi o merytoryczne wypowiedzi - odrzekł w kierunku Nowakowskiego Bluszcz.

W międzyczasie przewodniczący rady zaapelował o wzajemny szacunek i odpowiednie zwracanie się do siebie. Benedykt Nowakowski jeszcze odniósł się do słów swojego vis-a-vis. - Chcę zauważyć, że pan radny Bluszcz nadal nie umie zachować się w stosunku do mojej osoby. Cały czas ma jakiś problem. Panie radny, nic pan nie reprezentuje, bo się widzieliśmy w Sopocie, jak pan wyglądał. Pan jest osobą publiczną. Jak pan wyglądał? Mam nagranie, mogę panu przedstawić - proponował Benedykt Nowakowski.

- Panie radny Nowakowski, już pan w sądzie był (chodziło o sprawę z Krzysztofem Tucholski, który miał rzekomo szczuć psami, za co radny Nowakowski musiał publicznie go przepraszać - red.). Zwracam się do pana, aby pan sprostował i wycofał te słowa. Jeżeli nie, to przejdzie pan tę samą ścieżkę, co ostatnio - zapowiada Bluszcz. - Jeśli pan był pijany, to co ja sprostuje, nic nie sprostuję - odpowiedział Nowakowski, po czym szef rady Henryk Zienkiewicz zaapelował, aby nie wyciągać na światło dzienne prywatnych spraw. - Panowie, to jest sesja, nie jarmark - powiedział.

Z kolei radny Wojciech Bluszcz powiedział dziennikarzom, że za swoje słowa Benedykt Nowakowski odpowie przed sądem. (DT) 

Komentarze  

#1 +32 Kożuch
Jeżeli radny Bluszcz się nawet nadmiernie nawodnił wodą ognistą, to sprawa jego i jego małżonki. Radny Nowakowski, mędrzec inaczej, przekracza Rubikon w wersji stalinowskiej: nazwij swego przeciwnika „pijakiem”, a zdyskredytujesz go o oczach opinii publicznej. Niestety radny Bluszcz idzie tropem mało męskim i stricte kubańskim - chce skierować donos do sądu. Obaj radni stosują metody znane z U(z)B-ekistanu. Aha, około 3000 muzułmanów ze wspomnianego kraju ma zanęcić do Polski rząd udawanej „pravilnej” zmiany.
2018-06-22 14:35 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -23 Monk
Człowiek nie wielbłąd, pić musi...
2018-06-22 20:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +26 Josi
a co to za Nowakowski ? Nie znam chłopa.
2018-06-25 07:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +21 olo
Panie Nowakowski - ma pan wynik badania krwi, lub [pomiaru alkomatem. Jeżeli nie to rzuca pan oskarżenia bez pokrycia. Na ich podstawie na miejscu radnego Bluszcza już bym wobec Pana wystąpił o znieważenie lub pomówienie. Tylko tym razem żądając zadośćuczynienia. To jak kto wygląda w telefonie, nie znaczy, że jest pod wpływem, żaden dowód. Trzeba uważać na co się mówi. To raczej świadczy źle o Panu.
2018-06-25 10:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 +20 MORIS
RADNEMU BLUSZCZOWI NALEŻY SIĘ PRZYTARCIE NOSA
2018-06-26 07:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1.1 +19 Ja
Przytarcie przytarciem, ale nie takimi metodami. To chwyty poniżej pasa! A wręcz obrzydliwość! Co to za metody? Jeszcze żeby nagranie było sensowne tj. jakiejś działalności przestępczej, wykroczenia, ale pijanego? Bezsens. Co to za sensacja i kompromitacja, że ktoś przeholował z alkoholem? Jego problem i ból głowy.
2018-07-01 08:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +27 mieszkanka
Ten Pan B.N. to niech nie będzie taki moralista. Nie widzę żadnego problemu w tym, że ktoś 300 km od domu pił alkohol i trochę przeholował. Gdyby w związku z tym, popełnił jakieś wykroczenie czy przestępstwo, to co innego. Pił za swoje, nikomu nic złego nie zrobił, więc w czym problem? A swoją drogą, jaka ta Polska mała, wszędzie można spotkać kogoś z Płońska. Pan B.N. chyba inwigilował P. Bluszcza, skoro dysponuje jakimś nagraniem? Takie to jakieś mało męskie, żeby nie powiedzieć zniewieściałe. Jak nie ma się innych, merytorycznych faktów, to zbiera się materiały kompromitujące? Tak naprawdę, to na każdego by coś się znalazło, bo przecież tu wszyscy o wszystkich, wszystko wiedzą. A nawet jak nic nie wiedzą, to coś wymyślą. Jednak nas mieszkańców nie obchodzi kto, z kim śpi i ile pije, kiedy i z kim spędza czas. Jak widać w tym wszystkim, to chodzi tylko i wyłącznie o politykę, a nie o dobro mieszkańców. Żenada.
2018-06-26 08:01 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +23 haha
W czym tu problem? Jeden wypił za dużo, a drugi chce biegać po sądach? Panowie, załatwcie te swoje sprawy między sobą, tak po męsku i przestańcie na sesjach robić sobie przysłowiowe jaja. Bo niedługo wybory i społeczeństwo wszystko zweryfikuje. Na sesjach za mało merytoryki a za dużo dogryzania, wyciągania brudów a wręcz jakiejś nienawiści. My mieszkańcy chcemy spokoju, kultury, nie jakiś podziałów i większej pracy na rzecz miasta. Na każdej sesji jest jakaś scysja. Na początku było nawet zabawnie, jednak wielu z nas ma już tego dość. Bo za długo i za dużo.
2018-06-26 09:31 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce