Dzisiaj jest: 20 Sierpnia 2018 Imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard Do końca roku pozostało 134 dni.

poniedziałek 20 sierpnia

Historia, która ożyła. Kawaleryjska szarża na polach Arcelina

in Wokół Płońska

by Redakcja

Wiele ważnych dla kraju rocznic obchodzimy w sierpniu. Jedną z nich jest bez wątpienia uroczystość wspomnienia wydarzeń z 1920 roku, kiedy to batalia pod pobliskim Arcelinem, wchodząca w skład Bitwy Warszawskiej, pozwoliła rozbić w pył bolszewicką hordę, o czym z dumą mówiono w minioną niedzielę. Głównym punktem wydarzenia była efektowna inscenizacja arcelińskiej szarży, z której zdjęcia znajdziecie już…

84 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wybory samorządowe 2018: Premier zdecydował - wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Tym samym druga tura wyborów przypadnie na 4 listopada. Zatem wraz z ogłoszeniem rozporządzenia mogą oficjalnie ruszyć kampanie wyborcze. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Promeo Media

Projektujemy strony internetowe i promujemy je w Internecie

Gabinet Psychologiczno - Logopedyczny UŚMIECHÓW 100 Ewa Długoszewska

Psychologiczna, logopedyczna i pedagogiczna pomoc dla dzieci. Wsparcie dla dorosłych. Wsparcie specjalisty on- line. Zajęcia grupowe dla dzieci.

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
Be Fit Studio Grzegorz Kowalski

Działalność służąca poprawie kondycji fizycznej.

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Dziś przed ratuszem odbyła się konferencja prasowa Artura Czaplińskiego, który chce wprowadzić w Płońsku program pn. ,,Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”. - Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób niepełnosprawnych. To sprawa merytoryczna, a nie polityczna – stwierdzał radny powiatowy. Do grupy zebranych przed urzędem osób popierających projekt wyszła wiceburmistrz Teresa Kozera.

Artur Czapliński, który jest członkiem powiatowej komisji ds. osób niepełnosprawnych, podkreślał, że spotkanie z dziennikarzami ma służyć upublicznieniu kwestii związanej z próbą wprowadzenia programu, nazwanego w skrócie ,,Kartą N”, która jest już praktykowana m.in. w Radomiu.

- Przygotowałem projekt uchwały Rady Miejskiej w Płońsku, który zobowiązuje burmistrza i Urząd Miejski do wprowadzenia w życie Programu „Karta Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym”. Program polega na przyznaniu przez samorząd miejski w Płońsku osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom ulg i preferencji w różnego rodzaju usługach. Chodzi o dostęp do kultury, sportu, komunikacji, edukacji i wszelkich innych organizowanych przez samorząd dziedzin życia społecznego – nakreśla szczegóły przedsięwzięcia Czapliński. - Nie narzucam szczegółowych rozwiązań, dotyczących katalogu preferencji i ulg tylko określam ramy tego programu. Nie występuję przeciwko nikomu. Wiem, że sam nie mam inicjatywy uchwałodawczej, ale liczę na to, że miejscy samorządowcy zainteresują się tym projektem i zakwalifikują go do pracy już w bieżącym miesiącu. A wystarczą tylko dwa podpisy pod pozostawionym przeze mnie wniosku w sekretariacie burmistrza. Bo to nie jest sprawa polityczna, tylko po prostu trzeba pilnie zająć się sprawami rodzin osób niepełnosprawnych na poziomie samorządowym. Na takim poziomie na jaki mamy wpływ i gdzie coś od nas zależy. Jeżeli będzie zainteresowanie władz i radnych miejskich deklaruję udział w dyskusji oraz odpowiedzi na wszelkie pytania samorządu miejskiego. Czy to podczas prac komisji, czy sesji miejskiej – dodawał Artur Czapliński, licząc na to, że projekt uda się dopracować w czasie wakacji, a jego realizacja mogłaby ruszyć już od września tego roku.

- Na przyszłość o tak ważnych sprawach dla samorządu, o których jest mowa, proszę powiadamiać oficjalnie wcześniej. Chętnie będziemy uczestniczyli w takich spotkaniach. A tak przychodzą goście, nie wiadomo kto ich zaprosił i w jakiej sprawie... - komentowała Teresa Kozera. - Nie jest ważne jak to się zrobiło, ważne, aby to zrobić - pokazywał Artur Czapliński projekt uchwały wiceburmistrz.    

W międzyczasie do zebranych zeszła wiceburmistrz Płońska. - Wypada przywitać gości i zapytać ich z czym przybywają – stwierdziła Teresa Kozera, która doradzała radnemu Czaplińskiemu, aby swoją ideę rozpropagował najpierw w samorządzie powiatowym. - Na miarę swoich ustawowych kompetencji i możliwości finansowych również włączamy się od wielu lat w spełnianie potrzeb niepełnosprawnych – zwracała się do Czaplińskiego wiceburmistrz. - Tak naprawdę realna pomoc jest zawarta w samorządzie miejskim, a nie powiatowym. Jeżeli wdrożymy program w życie, to może wytyczymy kierunek działania innym miastom na Mazowszu – odpowiadał Teresie Kozerze inicjator programu.

Projekt przedmiotowej uchwały Artur Czapliński przekazał władzom miejskim - burmistrzowi i radnym. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń w tej sprawie. (DT)

Komentarze  

#1 +24 Max
No proszę, chyba się wybory zbliżają. A i trzeba zatrzeć jeszcze złe wrażenie po niedawnym proteście w sejmie osób niepełnosprawnych których jedynie słuszna partia olała.
2018-06-01 12:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 -19 GaGa
Głupoty wypisujesz
2018-06-02 13:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +24 Milena
Czapliński wymyślił następny temat by promować swoją osobę..Chyba tylko na tym temu Panu zależy...
2018-06-01 12:52 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 -18 LOK
Zazdrościsz?
2018-06-02 13:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +19 jaro
Najlepsza jest ta ekipa z tyłu..hahahaha
2018-06-01 12:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 +22 Jan
Inteligentne twarze i żołnierze wyklęci w bluzę zaklęci
2018-06-01 13:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.2 -16 Ola
Pokaż swoja facjatę, to dopiero będzie ubaw!
2018-06-02 13:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.3 -17 YZ
Myślę,że ty przebiłbyś wszystkich, nawet błaznów cyrkowych..
2018-06-02 14:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +20 Lary
Jakoś pana T. pierwszego złodzieja i oszusta, który tak dumnie nosi sztandar PiSu, nie widać.
2018-06-01 13:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 -16 aaaa
Słychać kwik, oj słychać. Pan lary portkami trzęsie...
2018-06-02 13:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1.1 +15 Lary
Błahahaha no strasznie ale ty swoje już zapaskudziles co?
2018-06-03 20:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1.1.1 -16 AAAA
Wymyśl cos sam, jeśli to możliwe.
2018-06-04 05:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +22 Bogdan
Idea słuszna. Niestety, sposób załatwiania sprawy; prymitywny, arogancki, chamski.
2018-06-02 14:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +19 Kożuch
Będąc na urlopie zdrowotnym w kraju zauważam, że Czapliński jest coraz większym działaczem. Stał się propagandowo globalnie niepełnosprawnie męski. Ale co się dziwić. Wszak jest Członkiem partii made in Israel o namiętnej nazwie PiS-deczka.
2018-06-02 15:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1 -16 Ala
Prostaku, nie umiesz inaczej?
2018-06-03 12:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +16 Wyklęty
Czapliński dostał medal od samego prezydęta, to i teraz ambicje ma wieksze... Pewnie marzy mu się fotel burmistrza, ale gdzie taki nieokrzesany buc się nadaje na burmistrza ???
2018-06-02 19:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7.1 -17 Ala
A zazdrość cię ponosi, co?
2018-06-03 12:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce