Dzisiaj jest: 17 Sierpnia 2018 Imieniny: Anita, Julianna, Jacek Do końca roku pozostało 137 dni.

środa 15 sierpnia

Płońszczanie godnie uczcili rocznicę Bitwy Warszawskiej [FOTO]

in Puls Miasta

by Super User

- Szli razem, ramię w ramię, złączeni wtedy jedną myślą. Oni tak bardzo pragnęli wreszcie mieć to swoje państwo, w którym byliby obywatelami pierwszej kategorii... – mówił dziś m.in. o bohaterach wojny polsko-bolszewickiej na parafialnym cmentarzu, przy grobie żołnierzy poległych w 1920 roku starosta Andrzej Stolpa. Miejskie, uroczyste obchody 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej rozpoczęły się nabożeństwem w kościele…

221 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wybory samorządowe 2018: Premier zdecydował - wybory samorządowe 2018 odbędą się 21 października. Tym samym druga tura wyborów przypadnie na 4 listopada. Zatem wraz z ogłoszeniem rozporządzenia mogą oficjalnie ruszyć kampanie wyborcze. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Be Fit Studio Grzegorz Kowalski

Działalność służąca poprawie kondycji fizycznej.

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Gabinet Psychologiczno - Logopedyczny UŚMIECHÓW 100 Ewa Długoszewska

Psychologiczna, logopedyczna i pedagogiczna pomoc dla dzieci. Wsparcie dla dorosłych. Wsparcie specjalisty on- line. Zajęcia grupowe dla dzieci.

Imprezowo Rososińska Sylwia

Radość z balonów

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły

Burmistrz Płońska większością głosów składu rady otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za rok 2017. - Zaraz będą kwiaty, fanfary i szampan, to co było zawsze, bo możemy przewidzieć wynik głosowania – komentował radny opozycji Krzysztof Tucholski, który krytycznie oceniał plan finansowy oraz działalność burmistrza. Andrzej Pietrasik z kolei odparł, że był to od strony finansowej dobry rok.

Tucholski – Pietrasik – Tucholski – Pietrasik – w takim układzie personalnym przebiegała dyskusja. Radny Zjednoczonej Płońskiej Prawicy ganił już tradycyjnie władze miejskie za planowanie i ilość wprowadzonych zmian do budżetu.

- Jeśli chodzi o wydatki to smutne jest to, że wydatki majątkowe stanowią do wydatków ogółem tylko 10 proc. Tyle przeznaczono na inwestycje, a sama administracja pochłonęła 11 proc. A w którymś z programów wyborczych sam mówił pan, że w mieście rozwijającym się wydatki majątkowe powinny stanowić minimum 30 proc. budżetu – przypominał Krzysztof Tucholski.

- Nie da się dokładnie zaplanować budżetu, jeżeli nie wie się, jakie środki uda się pozyskać. W takiej sytuacji i zmian w budżecie jest więcej. To jest coś normalnego – odpierał zarzut szef ratusza, dodając, że wskaźnik na wydatki inwestycyjne sięgał ponad 40 proc., ale przed ‘98 rokiem, kiedy oświata była po stronie rządowej.

Monitoring ulic na rowerze

Następnym punktem podważanym przez opozycję były obligacje. - Podjęliśmy decyzję o zaciągnięciu obligacji na 10 mln zł. Tłumaczono nam, że pieniądze te pójdą na drogi, poszło 2 mln zł. Jeszcze, żebyśmy zrobili coś dobrego za tę kwotę – stwierdzał Tucholski, podnosząc temat jakości wykonania nawierzchni na drogach osiedlowych. - Taka podbudowa nie nadaje się do niczego. Nie da się zrobić normalnej drogi bez wykorytowania. Zrobił pan tanią kiełbasę wyborczą, ale ta kiełbasa się rozjedzie – dodawał obrazowo radny opozycji.

- Obligacje wykorzystaliśmy bardzo dobrze. Rzeczywiste pieniądze trafiły na inwestycje drogowe, w zeszłym roku wykonaliśmy ich dużo – odnosił się do poruszonej przez radnego kwestii Andrzej Pietrasik. - Utwardzenie powierzchniowe to bardzo dobry pomysł na zaspokojenie potrzeb mieszkańców. Jeżdżąc na rowerze, monitoruję ulice Baśniową, Działkową, czy Malowniczą. Występują usterki, bo nie ma w tym roku położonej celowo jednej warstwy, aby zobaczyć, jak to się będzie sprawowało. Opinie mieszkańców nie są złe. Oni wiedzą, że przy takiej gęstości zabudowy nie mieliby prędko asfaltu, kostki i takie utwardzenie ich satysfakcjonuje – uważa Pietrasik. - Zobaczymy co będzie za dwa lata, jak to się zmiesza z błotem – odpowiadał burmistrzowi Tucholski.

W imieniu radnych Zjednoczonej Płońskiej Prawicy głos w dyskusji nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium zabrał Krzysztof Tucholski (z prawej)

Kolejny zakładnik polityczny...

Było jeszcze o Rutkach. - Zmarnowane pieniądze, zmarnowany teren i zmarnowana inwestycja – oceniał inwestycję toru kartingowego Krzysztof Tucholski. - Gdyby doszło do porozumienia i te pieniądze byłyby rzeczywiście wydane na tor, ale gdzieś na obrzeżach miasta, a nie powstała ścieżka pieszo-rowerowa, to dziś bylibyśmy bardzo zadowoleni. A teren rekreacyjny zostałby do zagospodarowania – kontynuował radny Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. - Do tego, jak usłyszałem od jednego ze znawców przedmiotu, tor jest o 100 metrów za krótki, aby można było na nim organizować jakiekolwiek zawody.

- Rutki są takim samym zakładnikiem politycznym jak była siedziba urzędu. 13 lat ją budowaliśmy. Była prokuratura i sądy, inwestycja przeciągała się z roku na rok. To samo jest z Rutkami. Jednemu koncepcja może się podobać, a drugiemu nie, udało się pozyskać 2,5 mln zł środków zewnętrznych – mówił Andrzej Pietrasik. - Tor nie jest częścią tego projektu, który aktualnie robimy. Wyremontowaliśmy go na polecenie powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Mogliśmy go wyremontować albo rozebrać. Co z nim będzie dalej, to już kwestia pewnej umowy społecznej, porozumienia z mieszkańcami i zobaczenia, jakie są oczekiwania płońszczan – kończył ten wątek dość tajemniczo burmistrz. Tucholski polecał Pietrasikowi, aby przyłożył do siebie zdjęcia starego i nowego ,,toru” i zobaczył jaka jest różnica między nimi.

Wizja radnego o odejściu burmistrza

Radny Tucholski poruszył raz jeszcze sprawę wyjazdu burmistrza do uzdrowiska Busko-Zdrój. - Pojechał pan do sanatorium na koszt miasta. Dopiero po naszej interwencji faktura została zapłacona – stwierdzał adwersarz Andrzeja Pietrasika, na co ten odpowiedział: - Znów jadę do Buska, naprawdę polecam i panu. Ja się nie mam czego wstydzić. To jest wasz temat zastępczy.

Krzysztof Tucholski poruszył także sprawę sławetnej już tabliczki na figurce umieszczonej, a potem zrywanej na skwerku przy ulicy Pułtuskiej.

Zadłużenie miasta określił na poziomie 32 mln zł (tj. nieco ponad 27 mln zł łącznej kwoty długu na koniec zeszłego roku plus prawie 5 mln zł poręczeń). - Porównując to do naszego budżetu, przy wyjęciu środków na program 500 Plus, to obiektywie patrząc zadłużenie jest w granicach 40 proc. - wskazywał, dodając, że radni Zjednoczonej Płońskiej Prawicy będą przeciwko udzieleniu burmistrzowi absolutorium.

- Takie działania to pan sobie może robić w swojej firmie. Tu musimy ściśle stosować się do przepisów – komentował Andrzej Pietrasik. - Co do firmy, w której pracuję, to chciałbym, aby przynajmniej w połowie wydawał pan pieniądze tak jak nasza firma je wydaje. Tu pieniądze panu wpływają z różnych stron. Nie męczy się pan, aby je zdobyć tylko wydaje, a wydawać jest łatwo. Nie dość, że pan wydaje, to jeszcze zaciąga zobowiązania jako nie swoje. Kiedyś pan odejdzie, a to miasto z długami zostanie – kończył Tucholski.

Burmistrz Płońska podziękował za udzielone mu większością głosów poparcie z tytułu wykonania budżetu za rok ubiegły. (DT)

Komentarze  

#1 +1 haha
Jednym słowem wszędzie prowizorka. Prowizoryczne, powierzchniowe utwardzenie ulic - zobaczymy jak to będzie, tor na Rutkach wyremontowany - ale nie wiadomo co z nim będzie. A na to wszystko poszły duże pieniądze. Nie podoba mi się to i takie gospodarowanie pieniędzmi.
2018-05-25 13:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -2 dziadostwo
Ten człowiek jest już skończony
2018-05-25 14:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 -10 He
Powtórzę. Pietrasik jest słaby, ale z tych wszystkich najlepsze. Niestety. Tez mnie szlak strzela ze miasto położone przy takich szlakach komunikacyjnych tak słabo się rozwija i ma problem ze zbudowaniem głupiej obwodnicy. Gdzie Ciechanów dziura ma piękne obwodnice i przy nich masę firm. Paranoja. No ale nikt bystry za 6 tys nie będzie się użerał i brał udziału w tym kabarecie. Wiec zostaje Obecny lub nowy bez jakiego kolwiek doświadczenia- pojęcia
2018-05-25 14:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 -13 okiem obserwatora
Zgadzam się z tezą j/w. Nie jestem entuzjastą obecnej władzy ale ... nie do zaakcpetowania jest teza, że "wydawać jest łatwo". To wielkie uproszczenie i PR.
2018-05-25 19:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 -5 Irek
Bardzo dobrze go Tucholski wypunktował. To widać gołym okiem, że wszystko co robi Pietrasik to jest na pokaz a nie żeby dobrze służyło ludziom. Podziękujmy temu Panu przy najbliższych wyborach...
2018-05-25 15:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 0 Moje zdanie
Za Szpili było znacznie lepiej niż za naszego najdroższego pryncypała. W wielu miejscach naszego miasta można zacytować zdanie z "Dnia świra" ....."tu się k.... od trzydziestu lat nic nie zmieniło".......
2018-05-25 15:53 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 -6 GENIA
Jako Polak biały orzeł mieszkaniec tego miasteczka trzeźwo analizując jego mości, stwierdzam iż jedynym rozwiązaniem wyrwać tych panów od koryta jest stara metoda - bić kur. i złodziei moście hrabiny. Andrzej lud cię wywlecze razem z tymi pozostałymi japiszonami. My mieszkańcy was rozliczymy. Na wszystko wyłożone orzechy. Działanie na pałę, nie mamy wizjonera. Są potrzebni młodzi ludzie którzy mają świetne pomysły. Wypalony zepsuty zarząd miasta jest do wymiany - odświeżenia. Przez lata vódzia popaliła im styki, nigdy nie będą dobrze robić dla nas, miasta. Znam jedynie pozytywne opinie na temat zarządu z bliskiego otoczenia mości z koryta. Normalny obywatel jest jak ja wkurzony całą sytuacją.
2018-05-27 05:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +5 Gonzo
Ciągle są przywoływane zdjęcia pewnych powtarzających się twarzy na portalu. Jako przeciętny obywatel zastanawiam się jak pijak, awanturnik człowiek który leję babę może być w zarządzie... Zarząd ten niedługo zostanie rozliczony. Ci przy władzy nam pokazali obecnymi decyzjami co są w stanie zdziałać - dziękujemy stawiamy na młodą ekipę po studiach.
2018-05-27 15:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7.1 +5 lider
To kogo nazywasz awanturnikiem???
2018-05-29 21:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce