Dzisiaj jest: 16 Lipca 2018 Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy Do końca roku pozostało 169 dni.

piątek 13 lipca

Ten budynek grozi zawaleniem a mieszka tam człowiek!

in Puls Miasta

by Redakcja

Kamienica przy dawnej ulicy 19 Stycznia, w tym przypadku z numerem 27, odstrasza już z daleka. Powybijane szyby w oknach, pokaźnych rozmiarów dziury w dachu, wyrwane kominy, obskrobana elewacja i zwisające cegły, stąd nie dziwi tabliczka na drzwiach wejściowych ostrzegająca, że budynek grozi zawaleniem i zakazuje się przebywania w nim. Okazuje się, co szokujące, że z kamienicy nie…

695 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Powiatowe przewozy pasażerskie utrzymane: 25 czerwca w starostwie doszło do podpisania umowy dotyczącej świadczenia usług transportowych na terenie powiatu płońskiego. Powiat ostatecznie podpisał umowę z firmą HM TRANS S.C. z Płońska, opiewającą na 900 tys. zł brutto i obowiązującą od 1 lipca br. do 30 czerwca 2019 roku. Listę aktualnych linii komunikacyjnych, które będą obsługiwane przez nowego przewoźnika, znajdziecie w materiale na PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły

Radni miejscy podjęli uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Płońskiemu na realizację inwestycji przebudowy ulicy Płockiej i Warszawskiej. Nie omieszkali przy tym wspomnieć, jak wykonywane są drogowe przedsięwzięcia, chociażby ronda.

Zygmunt Aleksandrowicz wskazał na rondo u zbiegu ulic Sienkiewicza i Żołnierzy Wyklętych. - Proszę zobaczyć, co z tego ronda jest po niespełna dwóch latach użytkowania. Jest rozjeżdżone na wszystkie strony. Dlaczego to rondo zrobiono o takiej małej średnicy, nie mogę tego zrozumieć – wskazywał Aleksandrowicz, dodając, iż w piśmie, które otrzymał pada argumentacja o dostępności terenu, czy też o niskich środkach finansowych. - Lepiej się zadłużyć i zrobić coś raz a dobrze, niż w ten sposób budować. Ta nieudolność urąga miastu – mówił wprost radny.

Z kolei radny Marek Adamuszewski zwrócił się w kierunku ronda Kolejowa-ks. Popiełuszki. Przyznał, że kiedy się zamyślił, to przejechał przez środek tego ronda. - Znak jest zasłonięty przez gałęzie drzewa, szczególnie przyjezdni mogą się zapomnieć. Można to było inaczej zaprojektować kosztem kawałka ,,jordanka” - podkreślał Adamuszewski. - Projektanci projektują to zza biurka, większość urzędników nie wyjdzie w teren, a potem mamy takie kwiatki.

Benedykt Nowakowski wnioskował na prośbę mieszkańców, aby zmienić wspomniane oznakowanie, zanim znów nie zasłonią go liście. - Może trzeba pomalować okrąg ronda na czerwono – doradzał Nowakowski. - Mają być naokoło ronda świecące tzw. kocie oczka – dopowiadał Marcin Kośmider, który postulował, aby miasto miało większy wpływ na powiatowe inwestycje, już na etapie projektu, skoro je dofinansowuje.

Dostało się też projektantowi za długo wyczekiwane rondo Sienkiewicza-Żołnierzy Wyklętych (foto: DT)

- Powinniśmy pilnować tego, aby pracownicy merytoryczni jednostek, które dają pieniądze, mieli wpływ na podejmowane rozwiązania, również w trakcie prac budowlanych – dodawała wiceprzewodnicząca Alina Braulińska, która odpowiada m.in. za inwestycje w powiecie.

Przewodniczący Henryk Zienkiewicz największe obawy ma co do Warszawskiej. - Ta ulica po remoncie będzie bardzo wąska. Chodniki są po cztery metry, a jezdnia ledwie sześć. Rondo przy McDonaldzie też należałoby zmniejszyć i przebudować. Na przyszłość musimy zaradzić wszystkim tym bolączkom, aby już się nie powtórzyły – apelował Zienkiewicz.

Tyle że to wszystko już się stało, już zostało wybudowane i trudno zakładać nawet, że felerne ronda zmienią swój dotychczasowy kształt. - Wystosujemy pismo do starosty z prośbą o profesjonalne projektowanie rozwiązań komunikacyjnych w naszym mieście na wiodących drogach powiatowych, które jako samorząd wydatnie dofinansowujemy – odnosiła się do tematu wiceburmistrz Teresa Kozera. (DT)

Komentarze  

#1 +18 johny
To się obserwuje sytuację na drodze! Skoro kierowca przejeżdża bezmyślnie, to znaczy, że powinien zastanowić się nad swoimi uprawnieniami.
2018-04-12 18:01 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +14 HM
Takich bezmyślnych to powinni chyba kierować na badania psychotechniczne i na egzamin sprawdzający.
2018-04-13 05:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +7 johny
A poza tym teren zabudowany to nie tor wyścigowy. Ulica w mieście nie może zachęcać do szybkiej jazdy, ale wymuszać jazdę ostrożną, bo kierowcy nie będą sie dostosowywać do znaków, ale do drogi. Udowodnione jest, że szeroka droga podświadomie wskazuje kierowcy możliwość szybszej jazdy, co jest logiczne. Węższa jezdnia nawet największego zabijakę drogowego zmusi do zwolnienia, bo inaczej rozwali swoją brykę z kartonowymi owiewkami. Trendy wskazują na to, by ulice chroniły m.in. pieszych. A te trendy są stosowane od Lizbony po Moskwę. Nie róbcie lotnisk w mieście, bo potem statystyki śmiertelnych potrąceń pieszych wzrastają.
2018-04-12 19:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 +7 ja
Te trendy są głupie i nieprzyjazne mieszkańcom miast. Ci, którzy je szerzą wykazują się bezmyślnością brakiem wyobraźni. Johny, twoje tłumaczenia są równie bezsensowne, co twój nick
2018-04-12 19:32 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1.1 +1 johny
Cytuję ja:
Te trendy są głupie i nieprzyjazne mieszkańcom miast. Ci, którzy je szerzą wykazują się bezmyślnością brakiem wyobraźni. Johny, twoje tłumaczenia są równie bezsensowne, co twój nick


Hahahahaha czyli kierowca nie staje sie pieszym? Czyli dobrze jest sobie utrudniać bardziej życie? Hahahha rozumiem, że użytkownik JA nie ma żadnych argumentów oprócz ataku ad persona. Nieważne. Wracam do meritum. Kto ma większe szanse w starciu pieszego z autem? Samochód czy człowiek? Człowiek jest wrażliwszy na obrażenia. W mieście, w obszarze gęstej zabudowy niezbędne jest fizyczne ograniczenie prędkości samochodów. Autkowa rasa panów sobie poradzi. Dla rządzących ważniejsze powinno być zdrowie i życie niechronionych uczestników ruchu. W ostatnim roku w samym Płońsku było kilka potrąceń i to na przejściach dla pieszych. Nic się nie stanie jak autka troche zwolnią, a kierowcy nie będą sie zamyślać.
2018-04-12 19:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.2 +3 ja
Nie zgadzam się, spójrz na tych co jadą głównie z rejestracją WCI od strony Ciechanowa, oni nawet przed tym rondem przy mc donald's nie hamują, aż strach wjechać na puste rondo kiedy taki rozpędzony bałwan się zbliża.
2018-04-13 06:28 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.3 0 Marcin
To może dziur nie łatać to jeszcze będzie bezpieczniej bo każdy bedzie wolno jeździł.Co za tok myślenia....
2018-04-14 06:49 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +10 Jj
Jeżdżę dużym samochodem osobowym i mam problem wyrobić się na rondzie na kolejowej, zwłaszcza przy skrecie w lewo lub zawracaniu. Tak nie może być! Druga sprawa - jeśli dwa samochody wjeżdżają jednocześnie z sąsiadujących ulic na rondo to wystarczy chwila i będzie sztuczka. Rondo przy maku to samo. Kasę już ktoś za to zgarnął i to pewnie nie małą, także wątpię żeby coś z tym zrobili.
2018-04-12 19:30 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 -4 wacek
Przesiądz się do malucha
2018-04-12 19:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.2 +3 Anty
Odsyłam do lektury o rundach NAJAZDOWYCH. Zapoznać się z tematem, a dopiero później dyskutować.
2018-04-13 03:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.3 0 Jacek
Jesteś baran a nie kierowca, masz rondo przejazdowe, pomyśl zanim napiszesz.
2018-04-13 21:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +5 Kalimator
Tak, rondo na kolejowej, to klapa. Znaków tam nie widać prawie żadnych. Choć jakieś pasy, czy coś. Moim zdaniem jest ono takie feralne, bo nie zmieniło ono ostatecznego kształtu skrzyżowania, więc każdy jedzie po staremu.
2018-04-12 20:11 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +17 Do Adamuszewskiego
Rondo rzeczywiście jest beznadziejne, ale twoim obowiązkiem podczas jazdy jest patrzeć a nie zamyślać się. Jeśli o tym zapomniałeś to zacznij chodzić piechotą. Inaczej zaczniesz przejeżdżać ludzi bo "zamyślisz się" podczas jazdy. Jak można zamyślać się na skrzyżowaniu.
2018-04-13 01:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +9 Proponuję
postawić na środku ronda na Kolejowej betonowego Allozaura 1:1, będzie widoczne.
2018-04-13 03:24 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1 +8 Dobre
Koniecznie z czerwonymi świecącymi oczami i czymś tam jeszcze, żeby był widoczny dla tych co nie myślą w czasie jazdy.
2018-04-13 06:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +7 Pytanko
A czemu nie można wykorzystać 1go maja przez park. Na rondo mniej aut. Kolejową przy tej piekarni ( fenomen dla mnie nie do ogarnięcia. Cisnąć przez całe miasto i upychać się z zaparkowaniem aby tylko kupić tam pieczywo) No i przedszkole. Ludzie mieli by gdzie parkować Ci co jadą mieli by więcej miejsca. Problem rozwiązany. Nawet jeden kierunek tego 1go maja. I ile ludzi miałoby lepszy humor;)
2018-04-13 08:24 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8 +23 ANNA
A ci radni to gdzie byli jak ruszały budowy, nie wiedzieli za czym głosują,nie zapoznali się z planami?
2018-04-13 09:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8.1 +19 To najlepsze pytanie
Proponuję, aby na kolejnej sesji, owi wszyscy krytykujący radni dali na nie odpowiedź. Czyżby bliskie wybory?
2018-04-13 19:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8.2 +17 Pytanko
Cytuję ANNA:
A ci radni to gdzie byli jak ruszały budowy, nie wiedzieli za czym głosują,nie zapoznali się z planami?
strzał w 10ke;)
2018-04-15 05:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9 +17 el_ka
Kiedy rządzący miastem i powiatem zaczną ponosić konsekwencje karne za niszczenie miasta i wyrzucanie ogromnych pieniędzy?! i co z tego że dotowane są to inwestycje... Panie i Panowie nie nadejecie się do zarządzania miastem i powiatem!
niszczone, a nie naprawiane ulice... piach i bród wszczędzie.... ZERO smaku estetycznego i gustu! ZERO pomyślunku! Nowe inwestycje np. chodniki są zaniedbane, zarastają zielskiem, nikt ich nie zamiata.
Ronda na Kolejowej, Sienkiewicza, zwężona i rozbabrana Warszawska, Płocka to tragedia! dlaczego prace drogowe w tak ważnych miejscach kończą się ok.16???? dlaczego do dziś nie ma ronda na Grunwaldzkiej z Klonową i Jaworskiego a stłuczek tam jest kilka w tygodniu???
Ludzie zacznijcie myśleć i szanować Mieszkańców!
2018-04-14 14:28 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10 +11 On
Radni!!! A od czego wy jesteście może ruszycie te swoje tłuste dupy od koryta i zaczniecie działać dla miasta i mieszkańców a nie swoich układów i układzików. Wystąpienia w tv obrażanie tele morele Wy zobaczcie swoje zycie prywatne jełopy.
2018-04-16 19:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11 +7 Henio
Czytam komentarze i nikt nie zadał właściwego pytania, kto ze strony inwestora (miasto, powiat) odpowiada za akceptacje projektu i odbioru robót w/w rond, proszę o imię i nazwisko tych osób ... ?
2018-04-19 13:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce