Dzisiaj jest: 16 Lipca 2018 Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy Do końca roku pozostało 169 dni.

piątek 13 lipca

Ten budynek grozi zawaleniem a mieszka tam człowiek!

in Puls Miasta

by Redakcja

Kamienica przy dawnej ulicy 19 Stycznia, w tym przypadku z numerem 27, odstrasza już z daleka. Powybijane szyby w oknach, pokaźnych rozmiarów dziury w dachu, wyrwane kominy, obskrobana elewacja i zwisające cegły, stąd nie dziwi tabliczka na drzwiach wejściowych ostrzegająca, że budynek grozi zawaleniem i zakazuje się przebywania w nim. Okazuje się, co szokujące, że z kamienicy nie…

695 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Powiatowe przewozy pasażerskie utrzymane: 25 czerwca w starostwie doszło do podpisania umowy dotyczącej świadczenia usług transportowych na terenie powiatu płońskiego. Powiat ostatecznie podpisał umowę z firmą HM TRANS S.C. z Płońska, opiewającą na 900 tys. zł brutto i obowiązującą od 1 lipca br. do 30 czerwca 2019 roku. Listę aktualnych linii komunikacyjnych, które będą obsługiwane przez nowego przewoźnika, znajdziecie w materiale na PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

- To historyczny moment – tak o przegłosowaniu przez radnych zmian w budżecie umożliwiających rozstrzygnięcie przetargu, a co za tym idzie zgodzie na rozpoczęcie prac budowlanych w pierwszym etapie inwestycji obwodnicy zachodniej, wypowiada się burmistrz Płońska.

W dniu ostatniej sesji rady miejskiej otworzono oferty w powtórzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia na realizację zadania pn. „Przygotowanie terenów inwestycyjnych do prowadzenia działalności gospodarczej w Płońsku”, czyli w skrócie chodzi o pierwszy etap budowy obwodnicy zachodniej.

Zgłosiło się trzech oferentów. Najtańszą ofertę, na kwotę 4 403 400 zł złożyła miejska spółka Zarząd Dróg i Mostów. Początkowo zamawiający zamierzał przeznaczyć na ten cel ponad 3,5 mln zł. Aby rozstrzygnąć przetarg, konieczne było więc zwiększenie nakładów finansowych do poziomu najtańszej oferty.

Wcześniej, pierwsze postępowanie przetargowe unieważniono, ponieważ jedyna oferta, która wpłynęła, była wyższa o ponad 2 mln zł od kwoty przeznaczonej na ten cel w budżecie. Również najniższa oferta, złożona w drugim postępowaniu, przewyższała kwotę zawartą w budżecie o blisko 900 tys. zł. Z tego powodu konieczna była decyzja radnych o zwiększeniu wydatków na inwestycję o ponad 890 tys. zł, aby doprowadzi do rozstrzygnięcia przetargu. Tak też się stało.

- Nie udało nam się pozyskać środków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, więc zaczynamy budowę pierwszego odcinka od ulicy Płockiej do rzeki Płonki (wybudowana zostanie sieć wodociągowa, a także kanalizacja grawitacyjna i deszczowa) – przyznaje burmistrz Andrzej Pietrasik. - Tym samym zapoczątkowaliśmy budowę obwodnicy zachodniej, to historyczna chwila i przełomowa decyzja radnych. Bardzo goni nas czas, bowiem część prac musi być wykonana przed zakończeniem robót przy Płockiej. Z pracami musimy wejść już w kwietniu. Cieszę się, że to zadanie wykona miejska spółka Zarząd Dróg i Mostów. Z drugiej strony przykro, że po raz kolejny w kluczowych sprawach dla miasta rada nie jest jednomyślna – podkreśla Pietrasik.

Za zmianami w budżecie umożliwiającymi rozstrzygnięcie przetargu zagłosowało 12 radnych, siedmioro nie wzięło w ogóle udziału w głosowaniu. (RED)

Komentarze  

#1 +24 Jasnowidz
Płocką na Piaskach już dokładnie zablokowali. Teraz zrobią to samo ze Szkolną. Będzie totalny Zachodni Korek miasta.
2018-03-25 13:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +22 geodeta
Z powodu okrojonych pieniędzy na iwestycję, most przez rzekę Płonkę będzie drewniany.
2018-03-25 16:34 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 -16 Abc
W końcu ruszyła się zachodnia strona miasta. Szkolna, Plocka, nowa parafia, a teraz obwodnica. Tak trzymać!!!! inawestycja chyba najbardziej potrzebna w Plonsku dla rozładowania obecnego natężenia ruchu.
2018-03-26 20:38 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1.1 +12 Nie kpij
Jakie rozładowanie ruchu? Stada tirów z trasy sochaczewskiej będą tędy pędzić ku siódemce przez miasto. Ludzie nie będą mogli spać. To jakieś chore inwestycje. A ty skończ z tą propagandą.
2018-03-27 01:43 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +10 Dla nieświadomych
Obwodnicę wymyślono w 2011, aby połączyć nią siódemkę z dziesiątką a także z trasą 50. Co to oznacza dla mieszkańców można się tylko domyślać. Nieustanny huk tirów. O śnie można zapomnieć. Na szczęście ekipy rządzące zaczęły się po cichu wycofywać z tego pomysłu. Niestety w naszym mieście znaleźli się epigoni tej idei. Ciekawe, co ich motywuje?
2018-03-27 02:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 -12 Abc
Cytuję Dla nieświadomych:
Obwodnicę wymyślono w 2011, aby połączyć nią siódemkę z dziesiątką a także z trasą 50. Co to oznacza dla mieszkańców można się tylko domyślać. Nieustanny huk tirów. O śnie można zapomnieć. Na szczęście ekipy rządzące zaczęły się po cichu wycofywać z tego pomysłu. Niestety w naszym mieście znaleźli się epigoni tej idei. Ciekawe, co ich motywuje?
to nie róbmy w ogóle dróg - nie będą tiry jeździć. Jakim trzeba być ciemniakiem żeby tak myśleć. Każdy rozwój komunikacyjny miasta, powoduje jego rozwój i wzrost atrakcyjności dla przyszłych inwestorów. Daje sobie rękę uciąć ze pisał to nasz wybitny „orzeł „ ;)))) jednoosobowy dyrektor
2018-03-27 18:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1.1 +10 NIE KPIJ
Płońsk ma już wyjątkowo dobre położenie komunikacyjne na rozwidleniu ważnych tras, ale niestety nasi włodarze nie umieją tego wykorzystać. Obecne na świecie nie puszcza się głównych arterii ruchu krajowego przez miasta. Czyżbyś był handlarzem nieruchomościami?
2018-03-27 19:30 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1.1.1 -10 Xyz
Chodzi o skomunikowanie osiedli i rozładowanie tuchu, a nie puszczanie tirów. Dyskusja bez sensu. Pozdrawiam
2018-03-28 05:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +16 Piotr
W Szerominku też miały nie jeździć TIRY. Postawiono na Południowej znaki ograniczające tonaż, ograniczające prędkość, ograniczenia słupkowe na moście i co. Tiry jeżdżą, ciężarówki z pisakiem i gruzem też, widoczny nadmiar obciążenia osi. Droga niedawno asfaltowana, a proszę zobaczyć w jakim jest stanie. Do tego zawody sportowe w popijaniu prędkości. Mam pytanie czy my mamy Wójta, czy mamy Policję. Do tego części pijani goście na drodze. Współczuję mieszkańcom tej wioski. Na moście były barierki, ale je szybko rozebrano - pytania do radnych. Już teraz część gabarytu robi sobie objazd drogami gminnymi. Ale to problem lokalnych mieszkańców, nie gminy, radnych i wójta. Może przy wyborach warto pamiętać jedynie o podwyższaniu podatków i opłat za śmieci.
2018-03-28 08:39 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 -13 On
Masz obwodnice wschodnią. Jeżdżą Ci tiry? Nie. A jak coś się buduje, to lepiej niech jeździ obwodnicami niż przez miasto. Chodzi o połączenie ulicy płockiej, szkolnej, młodzieżowej, do kolbego. Tak jak wschodnią która służy dla mieszkańców miasta, a nie tirów. Zobacz jak szybko rozwinęła się ta cześć miasta po wybudowaniu obwodnicy wschodniej. Miałem nie iść na wybory, ale pójdę , bo chociaż chciałbym zmiany, to jednak muszę zagłosować na obecnego burmistrza. Będę chociaż na planach bliżej cywilizacji
2018-03-28 19:59 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1 +10 igi
Proszę o dokładne sprawdzenie planów budowy dotyczących obwodnicy, ulic jakie ma łączyć i gdzie ma tak naprawdę swój koniec. A potem wyrażać opinie. Gratuluję oddania głosu wyborczego. Dzięki takim głosom miasto nadal będzie jedynie noclegownią Warszawy. A swoja drogą cóż za empatia. Pod moim oknem tiry nie przejadą, ale pod twoim oknem już mogą. Kim jesteś "ON"? Taka postawa jest rzeczywiście "godna pochwały".
2018-03-29 13:41 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1.1 +14 Odpowiedź
Ten "ON" to handlujący gruntami w naszym mieście. Martwi się tylko aby jego działki zyskiwały na wartości. A mieszkańcy miasta to dla niego tylko zbędny balast.
2018-03-29 19:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce