Dzisiaj jest: 22 Marca 2018 Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian Do końca roku pozostało 285 dni.
sobota 17 marca

Runda wiosenna już bez Błękitnych! Nie było ludzi do grania

in Sport

by Redakcja

17 marca wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi (grupa północna). Niestety, na wiosnę na boiskach nie zobaczymy drużyny Błękitnych Raciąż. Klub w ostatnim czasie borykał się z wieloma problemami – od organizacyjnych, przez kadrowe po finansowe, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania, a co za tym idzie wycofania drużyny seniorów z ligowych rozgrywek. Na początku 2018 roku zarząd Błękitnych…

551 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Antyterroryści w Płońsku: Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Płońska kryminalni przy wsparciu policjantów SPAP-u zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem ze stycznia 2014 roku. Wówczas to podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestniczącymi w niej mężczyznami doszło do bójki. W jej trakcie jeden z nich, 33-letni dziś Dawid W. śmiertelnie zranił kolegę. Więcej o sprawie na portalu Płońsk w Sieci. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

W czwartek w urzędzie miasta podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej na budowę bloku komunalnego przy ulicy Padlewskiego.

Kolejka oczekujących na lokale komunalne jest w Płońsku długa. Miasto przystąpiło do rządowego programu ,Mieszkanie Plus”, który zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem, z czynszem niższym niż na wolnym rynku (od 10 zł za mkw) i z opcją uzyskania z czasem prawa własności.

Takie bloki czynszowe docelowo miałyby powstać dwa, przy ulica Padlewskiego, na miejskiej działce. - Działka jest dla nas bardzo cenna, bo jest w 100 procentach uzbrojona i znajduje się tylko ok. 30 metrów od drogi – mówił przedstawicielom wykonawcy - WWS Energia Sp. z o.o. z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim burmistrz Andrzej Pietrasik.

- Oczekuję, że zrobicie dobry projekt. Wiemy z góry, iż jeżeli będzie finansować go z Banku Gospodarstwa Krajowego, to w ramach umowy trzeba spełnić określone warunki. Standard narzuca ustawa – kontynuował szef ratusza.

W każdym z bloków ma znajdować się 50 mieszkań. Około 1000 mkw z powierzchni działki ma zostać zajęte przez miejsca parkingowe. Nie wyklucza się, że przy drugim budynku w grę wchodziłby garaż podziemny. - To i tak nam się opłaca, bowiem nie mamy takiej drugiej lokalizacji, tak atrakcyjnie położonej – dodawał burmistrz Pietrasik. - Czas pokaże, z jakich środków będziemy budowali ten blok. Trzeba zrobić powtórne rozeznanie lokatorów gminnych zasobów mieszkaniowych. Jak się znajdą tacy, którzy powiedzą, że chcą stan surowy, niewykończony, to będą kończyli sami, w opcji, że będą mogli kupić to mieszkanie.

Podczas spotkania mówiono również o rozwiązaniach architektonicznych w kontekście wyglądu bloków. - Z jednej strony mamy jedno z najstarszych osiedli przy Padlewskiego, z drugiej nowoczesne budownictwo. Trzeba to jakoś wypośrodkować, aby wizualnie się ,,nie gryzło” – oceniał Andrzej Pietrasik.

Termin wykonania projektu upływa 30 czerwca. Wydłużył się w związku z negocjacjami prowadzonymi z bankiem. Wartość zadania wynosi 162 360,00 zł. (DT)

Komentarze  

#1 0 węda
No i dobrze,niech budują.To wstyd,że przez 25 lat miasto raczyło zbudować raptem dwa bloki na klonowej, a sprzedało z 50 budynków.
2018-03-09 08:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -4 Abc
Jak ktoś ma trochę ambicji i chęci, to dziś sam zarobi na mieszkanie. A wykluczają się o darmowe mieszkania tylko lesery. Co to, tylko daj i cały dzień przed tv. Lub jedyne zajęcie to latać na skargi, bo to drzwi się zarysowały, chce nowe, a to zły kolor płytek. A do roboty lenie. Widziałem co zrobili na aksperymentach z tymi blokami. Do szopy bym flejtuchow nie wpuścił. Dawać i budować tylko dla niepełnosprawnych, szczególnie dzieci. Samotnych matek z kilkorgiem dzieci. Nawet z gorszysz przesiedlić do nowych a leserstwo do roboty. Nie wyobrażam sobie Inaczej
2018-03-09 17:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.1 +7 Refleksja
Dla wielu "uważających się za bogatych bądź wpływowych" biedni ludzie to bydło które nie ma prawa nic posiadać tylko harować na tych "bogatych i wpływowych" i wstydzić się, że żyją. Taka to nowoburacka kultura.
2018-03-10 14:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2.2 -1 ja
zgadza się! Budowanie takich bloków sprzyja tylko bezrobociu. Mieszkania dostają nieroby, pijaki, leserzy. Porządni, pracujący ludzie nie mają szans na takie mieszkanie!
2018-03-22 08:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 -1 SYLWIA
Zamiast budowy bloku warto pomyśleć o budowie parkingu. Na chwilę obecną zaparkowanie graniczy z cudem. Strach pomyśleć co będzie co budowie nowego bloku.
2018-03-09 20:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować