Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 Imieniny: Julia, Wiesława, Helena Do końca roku pozostało 224 dni.

czwartek 17 maj

Ludzie chcą pracować, a nie bezczynnie czekać! - protest rolników

in Wokół Płońska

by Redakcja

Planowany od dłuższego czasu rolniczy protest plantatorów truskawek z powiatu płońskiego, przede wszystkim z gminy Czerwińsk, zorganizowano 17 maja. Blisko 50 rolników ciągnikami, z włączonymi kogutami i z wpiętymi biało-czerwonymi flagami, ruszyło drogą Czerwińsk-Płońsk pod siedzibę starostwa powiatowego, gdzie spotkali się z dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy i władzami powiatu. Rozmawialiśmy z rolnikami jeszcze przede wyjazdem, kiedy zbierali się…

638 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wezmą się za ulicę Krańcową: 15 maja w Urzędzie Miejskim burmistrz Andrzej Pietrasik oraz wójt Aleksander Jarosławski zawarli porozumienie, którego celem jest budowa ulicy Krańcowej, będąca granicą pomiędzy Płońskiem a wsią Skrażyn. Koszt inwestycji będzie poniesiony przez obie strony po połowie. Roboty budowlane będzie realizował Zarząd Dróg i Mostów oraz Gminny Zakład Komunalny. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Długość przebudowywanego odcinka stanowić będzie ok. 800 metrów. - Myślę, że mieszkańców ucieszy ta wiadomość. Krańcowa to ulica, która zbiera ruch z osiedla Toruńska - komentuje wójt Jarosławski. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

[AKTUALIZACJA 20.02.2018 r.] Starostwo Powiatowe w Płońsku informuje, że w ramach postępowań o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę Wydział Architektoniczno-Budowlany sprawdza wniosek inwestora wraz z załącznikami pod względem zgodności z obowiązującymi aktami prawa.

W postępowaniu o wydanie pozwolenia na rozbiórkę budynku przy ul. Płockiej 40 starostwo dokonało sprawdzenia wniosku z obowiązującymi aktami prawa, w tym aktami prawa miejscowego t.j. obowiązującym dla tego terenu Planem Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Płońska. Należy nadmienić, iż aktem prawa miejscowego jest Plan Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Płońska, a nie Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Płońska, czy Zarządzenie Burmistrza Miasta Płońska opublikowane na BIP.
Jak wynika z ustaleń starostwa, w obowiązującym dla tego terenu Planie Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Płońska, brak jest informacji, iż przedmiotowy budynek wpisany został do gminnej ewidencji zabytków i podlega ochronie.
W myśl art. 7 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami formą ochrony zabytków jest m.in. ustalenie ochrony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy. Z kolei w myśl art. 19 tejże ustawy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego uwzględnia się ochronę zabytków wpisanych w gminnej ewidencji zabytków.
Ponadto, we wniosku Inwestor zawarł informację, iż przedmiotowy budynek nie podlega ochronie konserwatorskiej.
Starostwo, w ramach prowadzonego postępowania, wysyłało do Urzędu Miasta Płońska zawiadomienia o toczącym się postępowaniu i o możliwości zapoznania się z materiałem dowodowym, jak również wysłało samą decyzję o pozwoleniu na rozbiórkę przedmiotowego obiektu. Urząd Miasta Płońska nie przesłał do starostwa informacji, iż przedmiotowy budynek jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków lecz nieobjęty ochroną w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Starosta Płoński Andrzej Stolpa


[AKTUALIZACJA] W piątek, 9 lutego ratusz bardziej szczegółowo, w kontekście wypowiedzi starosty, odniósł się do sprawy budynku przy Płockiej 40. Filip Przedpełski, rzecznik prasowy UM, przekazuje:

,,Informujemy, że zgodnie z art. 77 Kodeksu postępowania administracyjnego: „Organ administracji publicznej zobowiązany jest w sposób wyczerpujący zebrać i rozpatrzyć cały materiał dowodowy”. W niniejszej sprawie Starostwo Powiatowe w Płońsku nie występowało do Urzędu Miejskiego z zapytaniem, czy budynek przy ulicy Płockiej 40 widnieje w gminnej ewidencji zabytków. Gdyby organ prowadzący postępowanie wystąpił z takim pytaniem, bądź zobowiązał wnioskodawcę do przedłożenia takiej informacji, Urząd Miejski z pewnością by jej udzielił.
Ponadto Zarządzenie Burmistrza Miasta Płońska nr 0050.55.2016 z 12 maja 2016 roku w sprawie przyjęcia gminnej ewidencji zabytków miasta Płońsk dostępne jest w Biuletynie Informacji Publicznej. Informacja na temat budynków wpisanych do gminnej ewidencji zabytków zawarta jest też w obowiązującym Studium Kierunków i Uwarunkowań Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Płońsk dostępnym na stronie www.plonsk.pl".


Ten budynek przy ulicy Płockiej 40 ,,widział" wiele. Nierozerwalnie wpisał się w krajobraz głównej ulicy Płońska. W czwartek rozpoczęło się jego wyburzanie.

Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska wydała wspomnieniowy zeszyt, w którym to Jerzy Bartkiewicz, najmłodszy z trzech braci, opisuje, iż w okresie I wojny światowej już wprowadzono się do tego domu. Zespół pracowni nie wyklucza jednak, że datowania drewnianego budynku przy Płockiej można byłoby szukać nawet na przełomie XIX i XX wieku.

To tu niegdyś znajdowała się masarnia, a potem zakład fryzjerski prowadzony przez Mariana Bartkiewicza. Z czasem Jan Bartkiewicz wprowadził tam usługi szklarskie, z których jeszcze do nie tak dawna korzystali mieszkańcy Płońska.

Z informacji ratusza wynika, że budynek znajdował się w gminnej ewidencji zabytków. W listopadzie 2017 roku zgodę na jego rozbiórkę wydał starosta płoński. - Wydział budownictwa w Starostwie Powiatowym w Płońsku nie posiadał informacji od miasta, że budynek przy ul. Płockiej 40 widnieje w gminnym rejestrze zabytków - mówi nam starosta Andrzej Stolpa. - Widać jest luka w przepisach, bo taką informację powinniśmy od gmin otrzymywać. Trzeba wyciągnąć z tego wnioski - tyle do powiedzenia miał dzisiaj szef powiatu.

Tak więc budynek w jednej chwili znika z krajobrazu naszego miasteczka, najwyraźniej bez konsultacji z konserwatorem zabytków, ale do tej kwestii będziemy jeszcze wracać.

Czas pokaże, co wyrośnie w tym miejscu. (DRED)     

Budynek przy Płockiej 40, który tak bardzo kojarzył nam się z historią miasta, był jej świadectwem, poszedł do rozbiórki

Komentarze  

#1 +13 Out
Trzeba było odkupić, odnowić, zrobić w tym domu jakąś izbę, muzeum a nie teraz płakać i szukać winnych. To jest prywatna własność.
2018-02-08 15:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -9 nius
Na manhattanie wczoraj przewrócił się worek z kartoflami.
2018-02-08 16:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +11 Mieszkaniec
Standardowa odpowiedź starosty -nie wiedziałem
2018-02-08 18:25 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +13 Abc
I dobrze. Nikt by tego nie uratował. Jedyne co z tym można było zrobić, to zburzyć. Tylko straszyło. Zgniły i zapadający się drewniak. Jeszcze poproszę zrobić porządek z takim strzayszydlem między wedalkami, a rynkiem. Same mury bez dachu. Tylko czekać jak jakiś bezdomny lub dzieciak tam coś sobie zrobi.
2018-02-08 18:33 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 0 grzmot
A po kłach chcesz,śmieciu?

Czytam twoje komenty i widzę że we wszystkim jesteś na NIE.
Jak tak ci się tu wszystko nie podoba,to wypad z miasta - nikt cię nie zmusza,żebyś tu mieszkał
2018-03-24 21:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +8 A
Straszne,że,, nasza'' władza[każdy szczebel]taka niedoinformowana,taka -nie wiem,nie znam się,zarobiony jestem. Szkoda,że takim jeszcze dajemy pensję,nagrody za osiągnięcia itp.Za co Oni biorą pieniądze? Swoją drogą komunikacja między urzędami- gorąca linia: miasto-starostwo-gmina leży i o pomstę woła. Oczywiście zależy kiedy, zależy o co lub o kogo chodzi.
Najlepiej wychodzi im coroczne bałwochwalcze spotkanie tzw noworoczne w prywatnej sali zamiast w kinie lub w jednej z pustych świetlic gminnych. Super się wychwalają:mamo , tato chwalą nas- kto?Wy mnie a ja Was.
2018-02-10 09:01 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +2 szczebastian
A mi się nie podoba,że w naszym miescie nie dba się o budynki z historią.Najlepiej to wyburzyć lub sprzedać i niech se tam stanie jakaś bezpłciowa landara...

żal mi że w płońsku jest tak wiele ograniczonych umysłowo osób...
2018-02-14 13:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować