Dzisiaj jest: 19 Lipca 2018 Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław Do końca roku pozostało 166 dni.

piątek 13 lipca

Ten budynek grozi zawaleniem a mieszka tam człowiek!

in Puls Miasta

by Redakcja

Kamienica przy dawnej ulicy 19 Stycznia, w tym przypadku z numerem 27, odstrasza już z daleka. Powybijane szyby w oknach, pokaźnych rozmiarów dziury w dachu, wyrwane kominy, obskrobana elewacja i zwisające cegły, stąd nie dziwi tabliczka na drzwiach wejściowych ostrzegająca, że budynek grozi zawaleniem i zakazuje się przebywania w nim. Okazuje się, co szokujące, że z kamienicy nie…

1295 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Powiatowe przewozy pasażerskie utrzymane: 25 czerwca w starostwie doszło do podpisania umowy dotyczącej świadczenia usług transportowych na terenie powiatu płońskiego. Powiat ostatecznie podpisał umowę z firmą HM TRANS S.C. z Płońska, opiewającą na 900 tys. zł brutto i obowiązującą od 1 lipca br. do 30 czerwca 2019 roku. Listę aktualnych linii komunikacyjnych, które będą obsługiwane przez nowego przewoźnika, znajdziecie w materiale na PwS. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

[AKTUALIZACJA 20.02.2018 r.] Starostwo Powiatowe w Płońsku informuje, że w ramach postępowań o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę Wydział Architektoniczno-Budowlany sprawdza wniosek inwestora wraz z załącznikami pod względem zgodności z obowiązującymi aktami prawa.

W postępowaniu o wydanie pozwolenia na rozbiórkę budynku przy ul. Płockiej 40 starostwo dokonało sprawdzenia wniosku z obowiązującymi aktami prawa, w tym aktami prawa miejscowego t.j. obowiązującym dla tego terenu Planem Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Płońska. Należy nadmienić, iż aktem prawa miejscowego jest Plan Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Płońska, a nie Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Płońska, czy Zarządzenie Burmistrza Miasta Płońska opublikowane na BIP.
Jak wynika z ustaleń starostwa, w obowiązującym dla tego terenu Planie Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Płońska, brak jest informacji, iż przedmiotowy budynek wpisany został do gminnej ewidencji zabytków i podlega ochronie.
W myśl art. 7 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami formą ochrony zabytków jest m.in. ustalenie ochrony w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy. Z kolei w myśl art. 19 tejże ustawy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego uwzględnia się ochronę zabytków wpisanych w gminnej ewidencji zabytków.
Ponadto, we wniosku Inwestor zawarł informację, iż przedmiotowy budynek nie podlega ochronie konserwatorskiej.
Starostwo, w ramach prowadzonego postępowania, wysyłało do Urzędu Miasta Płońska zawiadomienia o toczącym się postępowaniu i o możliwości zapoznania się z materiałem dowodowym, jak również wysłało samą decyzję o pozwoleniu na rozbiórkę przedmiotowego obiektu. Urząd Miasta Płońska nie przesłał do starostwa informacji, iż przedmiotowy budynek jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków lecz nieobjęty ochroną w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Starosta Płoński Andrzej Stolpa


[AKTUALIZACJA] W piątek, 9 lutego ratusz bardziej szczegółowo, w kontekście wypowiedzi starosty, odniósł się do sprawy budynku przy Płockiej 40. Filip Przedpełski, rzecznik prasowy UM, przekazuje:

,,Informujemy, że zgodnie z art. 77 Kodeksu postępowania administracyjnego: „Organ administracji publicznej zobowiązany jest w sposób wyczerpujący zebrać i rozpatrzyć cały materiał dowodowy”. W niniejszej sprawie Starostwo Powiatowe w Płońsku nie występowało do Urzędu Miejskiego z zapytaniem, czy budynek przy ulicy Płockiej 40 widnieje w gminnej ewidencji zabytków. Gdyby organ prowadzący postępowanie wystąpił z takim pytaniem, bądź zobowiązał wnioskodawcę do przedłożenia takiej informacji, Urząd Miejski z pewnością by jej udzielił.
Ponadto Zarządzenie Burmistrza Miasta Płońska nr 0050.55.2016 z 12 maja 2016 roku w sprawie przyjęcia gminnej ewidencji zabytków miasta Płońsk dostępne jest w Biuletynie Informacji Publicznej. Informacja na temat budynków wpisanych do gminnej ewidencji zabytków zawarta jest też w obowiązującym Studium Kierunków i Uwarunkowań Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Płońsk dostępnym na stronie www.plonsk.pl".


Ten budynek przy ulicy Płockiej 40 ,,widział" wiele. Nierozerwalnie wpisał się w krajobraz głównej ulicy Płońska. W czwartek rozpoczęło się jego wyburzanie.

Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska wydała wspomnieniowy zeszyt, w którym to Jerzy Bartkiewicz, najmłodszy z trzech braci, opisuje, iż w okresie I wojny światowej już wprowadzono się do tego domu. Zespół pracowni nie wyklucza jednak, że datowania drewnianego budynku przy Płockiej można byłoby szukać nawet na przełomie XIX i XX wieku.

To tu niegdyś znajdowała się masarnia, a potem zakład fryzjerski prowadzony przez Mariana Bartkiewicza. Z czasem Jan Bartkiewicz wprowadził tam usługi szklarskie, z których jeszcze do nie tak dawna korzystali mieszkańcy Płońska.

Z informacji ratusza wynika, że budynek znajdował się w gminnej ewidencji zabytków. W listopadzie 2017 roku zgodę na jego rozbiórkę wydał starosta płoński. - Wydział budownictwa w Starostwie Powiatowym w Płońsku nie posiadał informacji od miasta, że budynek przy ul. Płockiej 40 widnieje w gminnym rejestrze zabytków - mówi nam starosta Andrzej Stolpa. - Widać jest luka w przepisach, bo taką informację powinniśmy od gmin otrzymywać. Trzeba wyciągnąć z tego wnioski - tyle do powiedzenia miał dzisiaj szef powiatu.

Tak więc budynek w jednej chwili znika z krajobrazu naszego miasteczka, najwyraźniej bez konsultacji z konserwatorem zabytków, ale do tej kwestii będziemy jeszcze wracać.

Czas pokaże, co wyrośnie w tym miejscu. (DRED)     

Budynek przy Płockiej 40, który tak bardzo kojarzył nam się z historią miasta, był jej świadectwem, poszedł do rozbiórki

Komentarze  

#1 +13 Out
Trzeba było odkupić, odnowić, zrobić w tym domu jakąś izbę, muzeum a nie teraz płakać i szukać winnych. To jest prywatna własność.
2018-02-08 15:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -9 nius
Na manhattanie wczoraj przewrócił się worek z kartoflami.
2018-02-08 16:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +11 Mieszkaniec
Standardowa odpowiedź starosty -nie wiedziałem
2018-02-08 18:25 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +13 Abc
I dobrze. Nikt by tego nie uratował. Jedyne co z tym można było zrobić, to zburzyć. Tylko straszyło. Zgniły i zapadający się drewniak. Jeszcze poproszę zrobić porządek z takim strzayszydlem między wedalkami, a rynkiem. Same mury bez dachu. Tylko czekać jak jakiś bezdomny lub dzieciak tam coś sobie zrobi.
2018-02-08 18:33 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 0 grzmot
A po kłach chcesz,śmieciu?

Czytam twoje komenty i widzę że we wszystkim jesteś na NIE.
Jak tak ci się tu wszystko nie podoba,to wypad z miasta - nikt cię nie zmusza,żebyś tu mieszkał
2018-03-24 21:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +8 A
Straszne,że,, nasza'' władza[każdy szczebel]taka niedoinformowana,taka -nie wiem,nie znam się,zarobiony jestem. Szkoda,że takim jeszcze dajemy pensję,nagrody za osiągnięcia itp.Za co Oni biorą pieniądze? Swoją drogą komunikacja między urzędami- gorąca linia: miasto-starostwo-gmina leży i o pomstę woła. Oczywiście zależy kiedy, zależy o co lub o kogo chodzi.
Najlepiej wychodzi im coroczne bałwochwalcze spotkanie tzw noworoczne w prywatnej sali zamiast w kinie lub w jednej z pustych świetlic gminnych. Super się wychwalają:mamo , tato chwalą nas- kto?Wy mnie a ja Was.
2018-02-10 09:01 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +2 szczebastian
A mi się nie podoba,że w naszym miescie nie dba się o budynki z historią.Najlepiej to wyburzyć lub sprzedać i niech se tam stanie jakaś bezpłciowa landara...

żal mi że w płońsku jest tak wiele ograniczonych umysłowo osób...
2018-02-14 13:07 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce