Dzisiaj jest: 22 Maja 2018 Imieniny: Julia, Wiesława, Helena Do końca roku pozostało 224 dni.

czwartek 17 maj

Ludzie chcą pracować, a nie bezczynnie czekać! - protest rolników

in Wokół Płońska

by Redakcja

Planowany od dłuższego czasu rolniczy protest plantatorów truskawek z powiatu płońskiego, przede wszystkim z gminy Czerwińsk, zorganizowano 17 maja. Blisko 50 rolników ciągnikami, z włączonymi kogutami i z wpiętymi biało-czerwonymi flagami, ruszyło drogą Czerwińsk-Płońsk pod siedzibę starostwa powiatowego, gdzie spotkali się z dyrekcją Powiatowego Urzędu Pracy i władzami powiatu. Rozmawialiśmy z rolnikami jeszcze przede wyjazdem, kiedy zbierali się…

638 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Wezmą się za ulicę Krańcową: 15 maja w Urzędzie Miejskim burmistrz Andrzej Pietrasik oraz wójt Aleksander Jarosławski zawarli porozumienie, którego celem jest budowa ulicy Krańcowej, będąca granicą pomiędzy Płońskiem a wsią Skrażyn. Koszt inwestycji będzie poniesiony przez obie strony po połowie. Roboty budowlane będzie realizował Zarząd Dróg i Mostów oraz Gminny Zakład Komunalny. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Długość przebudowywanego odcinka stanowić będzie ok. 800 metrów. - Myślę, że mieszkańców ucieszy ta wiadomość. Krańcowa to ulica, która zbiera ruch z osiedla Toruńska - komentuje wójt Jarosławski. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

W poniedziałkowy wieczór mieszkańcy Płońska i okolic mieli okazję przenieść się do czasów przedwojennych i poczuć magię lat 20. Wszystko za sprawą występu aktorki Teatru Polskiego - Ewy Makomaski oraz kompozytora – Zbigniewa Rymarza, którzy zostali zaproszeni do Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku przez Katarzynę Zalewską – nauczyciela języka niemieckiego i podstaw przedsiębiorczości.

,,Oboje artystów połączyła miłość do miasteczka nad Płonką. Pani Ewa Makomaska odnalazła tu miłość swego życia, a pan Zbigniew Rymarz – miłość do muzyki i sceny, ponieważ jako uczeń gimnazjum przy ul. 3 Maja (dzisiejsza Wolności), odkrył pasję zbieracza, kompozytora, muzyka i nauczyciela kolejnych pokoleń”- tak zaprezentowała wyjątkowych gości inicjatorka przedsięwzięcia.

Wśród przedwojennych szlagierów znalazły się piosenki: Heleny Grossówny, Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny, Miry Zimińskiej, Zuli Pogorzelskiej i wielu innych znanych artystów okresu międzywojennego. Całość została okraszona wspomnieniami dotyczącymi pobytu Zbigniewa Rymarza w Płońsku, który wraz z rodzicami przeprowadził się do naszego miasta w 1936 r. Magiczny świat, w który uczestnicy spotkania zostali przeniesieni za sprawą lirycznego występu, przypomniał zebranym przedwojenne realia naszego miasta. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla artystów, którzy otrzymali gromkie brawa, jak również dla nauczycieli, rodziców, uczniów i zaproszonych gości. Wieczór piosenki lat 20-tych odbył się dzięki wsparciu finansowemu lokalnych przedsiębiorców i przedstawicieli firm.

Sentymentalna podróż w czasy, gdy o uczuciach mówiło i śpiewało się zupełnie inaczej, trwała nadal. Zaproszeni goście przy filiżance kawy i smacznych przekąskach przygotowanych przez klasę gastronomiczną, wspominali czasy, kiedy kultura słowa i melodii tworzyła nierozerwalną całość w postaci niezapomnianych tekstów, np.: „Na pierwszy znak” czy „Nikt tylko Ty”.

Recital piosenki był ciekawą inicjatywą, która nie tylko pozwoliła poznać historię naszego miasta i sylwetki związanych z nim osób, ale przede wszystkim przyczyniła się do udziału w muzycznej wędrówce, która stanowiła przypomnienie wzruszających i często zabawnych piosenek okresu międzywojennego.

Anna Dobrowolska/foto: Bogdan Śmigrodzki

Może Cię także zainteresować