Dzisiaj jest: 23 Marca 2018 Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław Do końca roku pozostało 284 dni.
sobota 17 marca

Runda wiosenna już bez Błękitnych! Nie było ludzi do grania

in Sport

by Redakcja

17 marca wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi (grupa północna). Niestety, na wiosnę na boiskach nie zobaczymy drużyny Błękitnych Raciąż. Klub w ostatnim czasie borykał się z wieloma problemami – od organizacyjnych, przez kadrowe po finansowe, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania, a co za tym idzie wycofania drużyny seniorów z ligowych rozgrywek. Na początku 2018 roku zarząd Błękitnych…

575 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Antyterroryści w Płońsku: Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Płońska kryminalni przy wsparciu policjantów SPAP-u zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem ze stycznia 2014 roku. Wówczas to podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestniczącymi w niej mężczyznami doszło do bójki. W jej trakcie jeden z nich, 33-letni dziś Dawid W. śmiertelnie zranił kolegę. Więcej o sprawie na portalu Płońsk w Sieci. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

W poniedziałkowy wieczór mieszkańcy Płońska i okolic mieli okazję przenieść się do czasów przedwojennych i poczuć magię lat 20. Wszystko za sprawą występu aktorki Teatru Polskiego - Ewy Makomaski oraz kompozytora – Zbigniewa Rymarza, którzy zostali zaproszeni do Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku przez Katarzynę Zalewską – nauczyciela języka niemieckiego i podstaw przedsiębiorczości.

,,Oboje artystów połączyła miłość do miasteczka nad Płonką. Pani Ewa Makomaska odnalazła tu miłość swego życia, a pan Zbigniew Rymarz – miłość do muzyki i sceny, ponieważ jako uczeń gimnazjum przy ul. 3 Maja (dzisiejsza Wolności), odkrył pasję zbieracza, kompozytora, muzyka i nauczyciela kolejnych pokoleń”- tak zaprezentowała wyjątkowych gości inicjatorka przedsięwzięcia.

Wśród przedwojennych szlagierów znalazły się piosenki: Heleny Grossówny, Eugeniusza Bodo, Hanki Ordonówny, Miry Zimińskiej, Zuli Pogorzelskiej i wielu innych znanych artystów okresu międzywojennego. Całość została okraszona wspomnieniami dotyczącymi pobytu Zbigniewa Rymarza w Płońsku, który wraz z rodzicami przeprowadził się do naszego miasta w 1936 r. Magiczny świat, w który uczestnicy spotkania zostali przeniesieni za sprawą lirycznego występu, przypomniał zebranym przedwojenne realia naszego miasta. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla artystów, którzy otrzymali gromkie brawa, jak również dla nauczycieli, rodziców, uczniów i zaproszonych gości. Wieczór piosenki lat 20-tych odbył się dzięki wsparciu finansowemu lokalnych przedsiębiorców i przedstawicieli firm.

Sentymentalna podróż w czasy, gdy o uczuciach mówiło i śpiewało się zupełnie inaczej, trwała nadal. Zaproszeni goście przy filiżance kawy i smacznych przekąskach przygotowanych przez klasę gastronomiczną, wspominali czasy, kiedy kultura słowa i melodii tworzyła nierozerwalną całość w postaci niezapomnianych tekstów, np.: „Na pierwszy znak” czy „Nikt tylko Ty”.

Recital piosenki był ciekawą inicjatywą, która nie tylko pozwoliła poznać historię naszego miasta i sylwetki związanych z nim osób, ale przede wszystkim przyczyniła się do udziału w muzycznej wędrówce, która stanowiła przypomnienie wzruszających i często zabawnych piosenek okresu międzywojennego.

Anna Dobrowolska/foto: Bogdan Śmigrodzki

Może Cię także zainteresować