Dzisiaj jest: 23 Marca 2018 Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław Do końca roku pozostało 284 dni.
sobota 17 marca

Runda wiosenna już bez Błękitnych! Nie było ludzi do grania

in Sport

by Redakcja

17 marca wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi (grupa północna). Niestety, na wiosnę na boiskach nie zobaczymy drużyny Błękitnych Raciąż. Klub w ostatnim czasie borykał się z wieloma problemami – od organizacyjnych, przez kadrowe po finansowe, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania, a co za tym idzie wycofania drużyny seniorów z ligowych rozgrywek. Na początku 2018 roku zarząd Błękitnych…

575 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Antyterroryści w Płońsku: Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Płońska kryminalni przy wsparciu policjantów SPAP-u zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem ze stycznia 2014 roku. Wówczas to podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestniczącymi w niej mężczyznami doszło do bójki. W jej trakcie jeden z nich, 33-letni dziś Dawid W. śmiertelnie zranił kolegę. Więcej o sprawie na portalu Płońsk w Sieci. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

Mieszkańcy Płockiej, z posesji, przy których trwa aktualnie remont powiatowego odcinka ulicy, biją na alarm. - Nie mamy nic przeciwko budowie, ale niech roboty przebiegają jak należy – zgłaszają naszej redakcji, twierdząc, że problemy zaczęły się już na jesieni i niestety nie są ich zdaniem rozwiązywane. Nie obeszło się bez policyjnych interwencji. Inwestor jak i podwykonawca prac kanalizacyjnych uważają, że niedogodności są minimalizowane, ale pewnych trudności uniknąć się nie da.

Modernizacja ulicy Płockiej od Mazowieckiej do ronda na 10-tce nie przebiega tak, jakby tego życzyli sobie okoliczni mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy pod koniec stycznia. Ciągły hałas, problemy z przejazdem i dojazdem do domów, straty z tytułu prowadzenia działalności, zabłocone buty, płoty i samochody, nieprzestrzeganie norm bezpieczeństwa – to tylko niektóre z zarzutów, jakie mieszkańcy wytaczają w kierunku ekipy remontowej, a co za tym idzie inwestora, którym jest powiat płoński, jak i podwykonawcy, który obecnie prowadzi wykopy związane z zamontowaniem kanalizacji deszczowej.

O remoncie Płockiej było już głośno za sprawą zdarzenia z udziałem osobowego auta, które wpadło do wykopu, czy też rozszczelnienia gazociągu. - Uszkodzono rurę gazową. Policja zablokowała wjazd, a my nie mogliśmy dostać się do syna, który został sam w domu, a gaz ulatniał się też na naszej posesji – opowiada nam jeden z mężczyzn.

Długa lista zażaleń

- Tu się robi, co chce. Na początku budowy stoi znak informujący o możliwości dojazdu do posesji. Co z tego, skoro kierownik budowy zamyka go sobie kiedy chce – mówi nam grupa płońszczan z ulicy Płockiej z numerami domów powyżej 100. - Chodzimy po kostki w błocie. Nie można kulturalnie wyjść z posesji, bo wpada się w bagno. Nie ma mowy, aby pracowały tu zamiatarki na koniec dnia pracy. Dzieci nie mają jak wyjść do szkoły, a przecież są tu również ludzie starsi – kontynuują, nie kryjąc zdenerwowania. - Klienci nie mogą dojechać do naszych firm. Jestem całe dwa sezony do tyłu, jeśli chodzi o handel – dodaje jedna z rozmawiających z nami płońszczanek. - Miały być pewne utrudnienia, ale nie takie, że już dwa samochody mam do remontu. Jak popadał deszcz to nie było widać dziur, które były na tyle głębokie, że ,,poszło” mi zawieszenie – dodaje z oburzeniem mieszkaniec Płońska. - Tu nie ma maszyn, aby oderżnąć asfalt i zostawić pas jezdni. Walą więc łychą koparki aż się cały dom trzęsie. To woła o pomstę do nieba. Woda jest tak pompowana, że nachodzi na nasze garaże – opowiadają dalej lokatorzy z Płockiej. - Samochody przejeżdżają przy samej krawędzi dziury, a po chwili w głąb spada pół metra asfaltu. Przewód z prądem spadł któregoś dnia na nasze samochody, a nowe ogrodzenia wyglądają dziś tak jakby miały z 10 lat. Czy nie można byłoby zrobić do każdej posesji podestów i wtedy każdy z posesji mógłby wyjechać – dodają.

Po pomoc na policję

Mieszkańcy twierdzą, że często dzwonią na policję i proszą o interwencję. - Wtedy są obietnice, że dojazd do posesji będzie udostępniony, a w praktyce jest tak, że może maluchem bym jedynie wjechał – przyznaje płońszczanin. 

Płońska policja ostatnie zgłoszenie odnotowała 30 stycznia, a dotyczyło ono, jak dowiedzieliśmy się, rozkopanego wjazdu na posesję. - Żadne oficjalne pisma ze skargami do komendanta nie wpłynęły jak do tej pory. Jeszcze jesienią dostaliśmy sygnał o nieprawidłowym oznakowaniu w rejonie skrzyżowania Płockiej z Mazowiecką, gdzie trwały roboty drogowe – mówi mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska, rzecznik prasowy KPP w Płońsku.

Mieszkańcy twierdzą, że pisma wysyłają do Starostwa Powiatowego w Płońsku, ale odpowiedź strony urzędniczej jest jedna – nie mamy wpływu na przebieg inwestycji.

Wodne błędne koło

Starosta Andrzej Stolpa przypomina jak bardzo duży zakres robót obejmuje inwestycja. - Jak kopie się pod kanalizację to wykopy będą i będzie utrudniony dojazd do posesji. Tego nie unikniemy. To tak jakby robić remont generalny domu z wymianą posadzki, czy instalacji. Siłą rzeczy muszą być niedogodności – przyznaje z ramienia inwestora Andrzej Stolpa. - To jest w tej chwili plac budowy i trzeba zdać sobie z tego sprawę. Moglibyśmy części podwykonawców nie wpuścić na teren budowy i zmniejszyć zakres prac, co zniwelowałoby nieco utrudnienia, ale za jakiś czas trzeba byłoby to pruć – ocenia starosta, przyznając, iż nad inwestycją czuwa, jego zdaniem, bardzo dobry inspektor nadzoru budowlanego z Płocka.

Szef powiatu wskazuje również na fatalne warunki atmosferyczne, które sprawiają dodatkowe trudności. - Gdyby nie było takich opadów i poziomu wody, to uciążliwości byłyby dwa razy mniejsze. Podpisując umowy nie przypuszczaliśmy, że ten rok, zwłaszcza jego końcówka, będzie taka mokra. Robi się błędne koło – jest woda w wykopie, więc trzeba ją wybrać. Wypompowuje się więc wodę na ulicę, ona ścieka, bo nie ma kanalizacji deszczowej. Jak już będzie to nie wystąpią problemy z odprowadzaniem wody z wykopów – tłumaczy. - Mogę przeprosić za trudności i prosić o cierpliwość. Weszliśmy bowiem w etap najbardziej uciążliwych prac. Staramy się, na ile mamy możliwość oddziaływania przez inspektora nadzoru i nas samych, aby minimalizować uciążliwości, ale zdajemy też sobie sprawę, że pewnych trudności nie da się ominąć – kończy starosta Stolpa.

Inwestycja przy Płockiej ma zostać zakończona do końca czerwca tego roku. Prace ziemne, jak słyszymy, mogą potrwać jeszcze około dwóch miesięcy.

Punkt widzenia dyrektora

Podwykonawcą inwestycji, którą prowadzi firma Strabag, jest płońska ,,Inżynieria”, zajmująca się właśnie etapem budowy kanalizacji deszczowej. - Robimy bardzo głębokie wykopy w warunkach dużo gorszych, aniżeli przewidywał projekt – mówi nam Zbigniew Dworakowski, dyrektor ds. technicznych w ,,Inżynierii”, który uważa, że pretensje mieszkańców to jednostkowy przypadek. - Chodzi o tego człowieka, który postawił nam samochód i wezwał policję. Poza nim nie docierały do nas żadne informacje, że komuś coś przeszkadza. Robimy wszystko zgodnie z dokumentacją i projektem organizacji ruchu, czyli musimy zapewnić dojście w danym momencie do danej posesji – odpiera zarzuty dyrektor Dworakowski. - Człowiek, o którym wspomniałem, zawsze dojazd miał, mam nawet zdjęcia na potwierdzenie tego. Mógł wjechać nawet długą lawetą – kontynuuje. - Jak coś się robi to zawsze jest trochę błota, ale związane jest to z dużo gorszymi warunkami. Stan wody podniesiony jest o ok. 70,80 centymetrów, w związku z tym jest dużo więcej wykopów.

A co z zamykaniem przejazdu? Dyrektor jest zdania, że to chwilowe działania. - Kiedy nie można obrócić się koparką trzeba zamknąć przejazd, aby przy dużym wykopie żadna osoba nie została uderzona. Nie ma warunków ekstremalnych, żeby nie można było dojechać do posesji. Może był tylko taki jeden dzień, ale to zrobiliśmy przejazd dookoła boczną drogą – uważa Zbigniew Dworakowski. Nie zgadza się również ze stwierdzeniem odnośnie braku zamiatarki na ulicy.

- Mówi się o ,,Inżynierii”, która kopie, ale pamiętajmy, że przy Płockiej są też inni podwykonawcy. Robi się chodniki, wodociąg, przeciągane są kable. Jeszcze trochę trzeba się przemęczyć – kończy dyrektor płońskiej firmy budowlanej.

,,Trochę” to znaczy do końca marca, bo wtedy zgodnie z harmonogramem, ta część robót ma zostać zakończona.

Dawid Turowiecki

Komentarze  

#1 +10 Mieszkaniec
Ładnie nauczono Pana Dworakowskiego kłamać , zamiatarka pojawiła się po raz pierwszy po waszej interwencji ,co do wyjazdów - my mieliśmy rozkopany wjazd przez 3 dni , znam sąsiada który zgłaszał na policję ( o którym mówi p.Dworakowski ) to jakieś 3 metry za bramą miał wykop po całej długości działki dobry tydzień i dużym autem by nie wyjechał , a co mówić z przyczepą .U nas na wjeździe w uliczkę było tak pięknie zrobione , że się samochody zapadały i policja w nocy nakazała poprawić wjazd , stale brak wody , prądu bo operator koparki coś zerwał , wyrwał .Nie jest to na pewno odosobniony przypadek
2018-02-06 15:56 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +12 Klamstwa
Jak to jest ze np: 70km s7 będą robić 3 lata z wyłączeniem okresu zimowego (4 pasy ruchu plus lokalne) a płockiej cześć Ok 2,5 km rok? Zaznaczamy tu ze chodzi o jedną ulice. Nie 15 pasów, estakady z mostem zwodzonym. Coś mi mówi ze inwestycja będzie ukończona tuż przed wyborami ;)
2018-02-06 19:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +8 a jaki problem ?
Mieszkańcy ul. Płockiej zablokujcie sprzęt budowlany na ulicy, to i Stolpie rura zmięknie...
2018-02-06 20:24 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 -2 Johny
Budujesz drogę - źle. Nie budujesz - jeszcze gorzej.
2018-02-12 16:05 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować