Dzisiaj jest: 23 Marca 2018 Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław Do końca roku pozostało 284 dni.
sobota 17 marca

Runda wiosenna już bez Błękitnych! Nie było ludzi do grania

in Sport

by Redakcja

17 marca wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi (grupa północna). Niestety, na wiosnę na boiskach nie zobaczymy drużyny Błękitnych Raciąż. Klub w ostatnim czasie borykał się z wieloma problemami – od organizacyjnych, przez kadrowe po finansowe, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania, a co za tym idzie wycofania drużyny seniorów z ligowych rozgrywek. Na początku 2018 roku zarząd Błękitnych…

569 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Antyterroryści w Płońsku: Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Płońska kryminalni przy wsparciu policjantów SPAP-u zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem ze stycznia 2014 roku. Wówczas to podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestniczącymi w niej mężczyznami doszło do bójki. W jej trakcie jeden z nich, 33-letni dziś Dawid W. śmiertelnie zranił kolegę. Więcej o sprawie na portalu Płońsk w Sieci. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły

Za nami druga edycja ,,Płońskich Wież”, honorowych nagród dla płońszczan, którzy rozsławiają miasto budując jego pozytywną markę, odnosząc sukcesy i pracując z pasją na rzecz naszej małej ojczyzny. Przyznano 15 statuetek, to o dwie więcej aniżeli w imprezie inaugurującej to cykliczne wydarzenie. Wybór laureatów leżał po stronie kapituły. Czy się z nim zgadzacie?

- Lista nagrodzonych to wyjątkowa mieszanka doświadczenia z młodością, przedsiębiorczości z filantropią, a przede wszystkim pracy z pasją – podkreślał burmistrz Andrzej Pietrasik, który zainicjował to przedsięwzięcia rok temu. - Tegoroczni laureaci to osoby i organizacje, które od lat mogą pochwalić się swoją pracą i znakomitymi wynikami – dodawał. - Zwycięzcy poprzedniej edycji oraz pracownicy miejskich jednostek uwzględnili większość propozycji nadesłanych przez mieszkańców Płońska, którzy mieli przywilej i prawo zgłaszania swoich kandydatów.

A teraz poznajcie już laureatów, którzy reprezentują pięć kategorii: gospodarka i ekologia, społecznik roku, sport, kultura i szczególne osiągnięcia dla Płońska.
W pierwszej z nich wyróżnienie powędrowało do dwóch lokalnych firm: Max Gadomscy/Albet oraz Romex. Płońskie Wieże odebrali kolejno szefowie przedsiębiorstw: Zbigniew Gadomski oraz Roman Szumański.

Społecznikiem roku okrzyknięto Monikę Zimnawoda, przewodniczącą TDP Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. - Mam nadzieję, że zawsze dobre dusze będą przy naszym stowarzyszeniu, aby nas wspierać – powiedziała odbierając nagrodę pani Monika.

W kategorii sport laureaci ledwo pomieścili się na scenie. Tu lista nagrodzonych była najdłuższa. Słychać głosy, że może nawet za długa, ale kapituła postanowiła wyróżnić tym razem za popularyzację sportu i sportowego stylu życia oraz tańca wśród dzieci i młodzieży miejscowe klubu: MKS Durasan Płońsk, Płońską Akademię Futbolu oraz Klub Tańca Towarzyskiego ,,Start”. Wyróżnionym zespołem został Liberpol Oldboy Płońsk, a indywidualnie: po raz drugi długodystansowiec Marek Dzięgielewski z K.B. im. Piotra Sękowskiego, Zuzanna Bronowska, przyszłość lekkiej atletyki (o wybitnych osiągnięciach tego duetu informowaliśmy na bieżąco – red.) oraz Magdalena Kowalska, srebrna medalistka mistrzostw świata fitness. Idąc tą drogą, należało jeszcze wyróżnić Marcina Boguckiego, wicemistrza Europy w kulturystyce…

W kategorii kultura Płońska Wieża 2018 trafiła w ręce Mariusza Wrzesińskiego, dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku.

Za szczególne osiągnięcia dla naszego miasta statuetki otrzymała (zdjęcie powyżej - red.): Ochotnicza Straż Pożarna w Płońsku, w imieniu której nagrodę odebrał Marek Szydłowski, Sebastian Milewski, dowódca Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk oraz Powiatowy Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców im. Jana Kilińskiego w Płońsku (wieżę odebrał Andrzej Liberek).

,,Wieżę Przyjaciel Płońska” wręczono Adamowi Struzikowi, marszałkowi województwa mazowieckiego. - Dziękujemy marszałkowi za jego tytaniczną pracę, jaką wkłada w rozwój Mazowsza, którego częścią jest nasze miasto – mówił burmistrz Andrzej Pietrasik. - Gdzie byśmy w Płońsku nie spojrzeli, a z nadzieją patrzymy również na rynek i obwodnicę zachodnią, to wszędzie widzimy inwestycje poczynione z funduszy, którymi dysponował marszałek Struzik ze swoim personelem, dzięki którym poprawiają się warunki życia płońszczan – dodawał gospodarz uroczystości.

- Wszyscy wyróżnieni – samorządu, organizacje pozarządowe oraz pojedynczy obywatele – kierują się w swojej pracy, w służbie publicznej ważnymi wartościami, tj.: dobrem wspólnym, samorządnością, solidarnością oraz pomocniczością. A to prowadzi do dobrego rozwoju naszego województwa – zabierał głos Adam Struzik. (DT)

Komentarze  

#1 -2 struzik ?
Za rok o tej samej porze już nie będzie marszałkiem województwa
2018-02-06 11:42 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 -4 Czytelnik
Myślisz się - nadal będzie Marszałkiem bo wyborcy go docenia. I dodam jeszcze, że bardzo dobrze bo dba o Północne Mazowsze jak nikt inny.
2018-02-07 05:51 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1.1 +1 Lila
Za co docenią? Obudź się człowieku!
2018-02-08 16:33 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować