Dzisiaj jest: 22 Czerwca 2018 Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz Do końca roku pozostało 193 dni.

piątek 22 czerwca

Obraz zniszczeń po czwartkowej nawałnicy [FOTO]

in Wokół Płońska

by Redakcja

- Byłem świadkiem jak to wszystko szło. To dosłownie trwało kilkanaście sekund. Słychać było pękanie drzew i pełno piachu wszędzie. Widok nie do opisania – takie komentarze spływają do naszej redakcji po wczorajszej nawałnicy. Trwa usuwanie skutków i liczenie strat czwartkowego uderzenia żywiołu na nasze miasto i powiat płoński. Wszystko zaczęło się około godziny 18. Burza piaskowa, jakiej…

868 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Tragicznie na drodze w Przyborowicach Górnych: 11 czerwca na krajowej ,,siódemce", około godziny 17, na pasie w kierunku na Gdańsk doszło do zderzenia ciężarówki i osobowego opla. Nie żyje jedna osoba, mieszkaniec powiatu płockiego. Zdjęcia z wypadku i szczegóły zdarzenia w naszym materiale w dziale ,,Na sygnale". * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Płońskim zwyczajem styczeń w kalendarzu imprez to czas tak zwanego Spotkania Noworocznego i okazja do wspólnego świętowania samorządu powiatowego, miejskiego oraz gminnego. To moment, kiedy lokalni decydenci mogą pochwalić się swym dorobkiem przed licznym audytorium składającym się m.in. z samorządowców, przedstawicieli instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, duchowieństwa oraz przedsiębiorców. W tym roku rola gospodarza wydarzenia przypadła w udziale wójtowi gminy Płońsk.

Sala bankietowa ,,Marco” po rocznej przerwie ponownie gościła różne płońskie środowiska na tradycyjnym Spotkaniu Noworocznym. Konwencja w porównaniu do lat ubiegłych niewiele się zmieniła. Lokalna władza w samych superlatywach podsumowała 2017 i wybiegła jeszcze ostrożnie w przyszłość – wszak można by rzec to kres kadencji. Nie zabrakło występów utrzymującej ciągle wysoką formę ,,Nutki” oraz rozmów przy stołach z poczęstunkiem.

Burmistrz poprosił media o przychylne relacje z wtorkowego spotkania, starosta poszedł z duchem czasu i odpalił do swej prezentacji tablet, a wójt, jak to ma w zwyczaju, przedstawił listę gminnych osiągnięć w rymowanej formie, zapraszając na scenę z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia gminy swoich pracowników.

- Nie byłbym sobą, gdybym nie napisał kilku zwrotek wiersza – zwracał się do zebranych Aleksander Jarosławski. (…) Było nieźle, choć z pewnością jeszcze więcej było można (…) - nie zabrakło w ,,poezji” wójta i takiej zaskakującej, samokrytycznej oceny, co akurat się chwali. Resztę sobie dosłuchajcie.

Najdłuższa prezentacja towarzyszyła samorządowi miejskiemu, czego nie omieszkał nie zauważyć wójt Jarosławski. - Burmistrz nieco nadszarpnął limit czasowy, ale wiemy, że jest chory, więc mu darujemy – skwitował humorystycznie.

Andrzej Pietrasik, jak stwierdzał, dostrzega ,,zmiany mentalne wśród mieszkańców w zakresie kultury, sportu, rekreacji i zdrowego stylu życia”. - To niebywały przeskok. Jest takie zainteresowanie, że brakuje pomieszczeń do ćwiczeń, a trzeba zastanowić się też nad powstaniem dużej sali widowiskowej na 1500 osób. Kino nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych – mówił burmistrz. - Mamy istny boom, powrót do budownictwa wielorodzinnego. Czapki z głów przed prywatnymi inwestorami, którzy w całości ponoszą koszty takich inwestycji – kontynuował, dodając, że jeśli chodzi o budowanie dróg to tak skutecznego pod tym względem roku, jak 2017 jeszcze nie było. Za cel stawia powstanie obwodnicy zachodniej.

O inwestycjach drogowych przypominał również starosta powiatu płońskiego, uznając na wstępie miniony rok ,,za bardzo owocny dla samorządu powiatowego”. Jako że zdrowie najważniejsze jest, Andrzej Stolpa wspomniał o złożeniu wniosków o unijne dofinansowanie na zakup sprzętu dla płońskiego szpitala. Mowa o kwocie ponad 8 milionów złotych.

Tak więc obyśmy zdrowi byli i ten rok wyborczy, w którym obietnic z pewnością nie zabraknie, najlepiej jak tylko można przeżyli. No i musiało się na koniec zrymowaćwink.

Dawid Turowiecki

Komentarze  

#1 -8 Abc
Obwodnica zachodnia - kiedy? Więcej szczegółów poproszę i ma Pan mój głos. Osobiście będę chodził i przekonywał żeby na Pana głosować. To najważniejsza inwestycja dla Plonska która wielu Płńszczanom ułatwi przemieszczanie się i rozładuje ruch na Innych ulicach. Czekam
2018-01-30 19:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -7 Prt
Sadyba i Polanka przyłącza się do pytania
2018-01-30 19:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +23 dziad
Sali widowiskowej się zachciewa, a na Rutki od 30 lat brak pomysłu
2018-01-30 21:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +19 płońszczanka
Rutki są zdewastowane. Wycięte drzewa, ohydne asfaltowe alejki dla Moto Płońska, zamiast pięknie zagospodarowanego terenu rekreacyjnego z placami zabaw i miejską plażą. Burmistrz powinien za to ponieść odpowiedzialność i to z własnej kieszeni. Tym się nie pochwalił? A drogi budowane wszystkie naraz w roku wyborczym na kredyt? Nie da się normalnie funkcjonować. Ulica Szkolna z dołami od 3 miesięcy. Chodniki budowane zimą - za kilka lat trzeba będzie budować od nowa.
2018-01-31 08:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 +18 A ja się pytam
dlaczego dla Moto Płońska buduje się to co sobie zażyczą, a dla obywateli guzik z pętelką.
2018-01-31 19:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +30 Paweł
jak co roku towarzystwo wzajemnej adoracji
2018-01-31 13:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1 +19 Ciekawy
Ile kosztuje taka impreza. Kto płaci a kto zarabia.
2018-02-01 17:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +17 Kto buduje
chodnik między sadybą i polanką. Przeorana w poprzek w wielu miejscach ulica. W tych dołach można urwać zawieszenie. Dlaczego nie pociągnięto nikogo do odpowiedzialności.
2018-01-31 19:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +13 Anna
...a co powiecie o Płockiej za torami ? Piaski to doły, błoto i NIE da się jeździć
2018-02-01 13:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8 +17 Lipek
Warszawska jest mistrz! Załatać dziury bo flaszka w żabce się trzęsie jak tirem 70 na budziku mknie.
Trochę żwiru i ludzie mielą kołami jak źli. A majstry jak pandy:)
2018-02-01 15:25 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9 +10 Ciekawy
Czy nie macie ochotę rzygać jak czytacie ten artykulik?
Nie bójcie się prawdziwi Płońszczanie i dawajcie swoje głosy.
2018-02-02 18:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10 +13 A
No, naprawdę,, miszczów'' trzech. Żal i złość - już nigdy nie zagłosuję na tych pożal się Boże wierszokletów. Szkoda,że nie można ich odwoływać a tylko wybierać. Pamiętajcie Panowie- wójtem, burmistrzem, starostą czy innym urzędnikiem się bywa ale CZŁOWIEKIEM się jest lub nie. Pod rozwagę nam - wyborcom.
2018-02-03 17:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11 +9 A
Przepraszam, nie trzech a czterech,,miszczów" .
2018-02-03 17:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#12 +7 A
Z innej,,beczki" przeczytajcie post trenera Adamskiego-płońska prawica w temacie płońskiego sportu- tam jest mowa o betonie,wiatrakach tzn walce młodych, aktywnych z towarzystwem wzajemnej adoracji- Po przeczytaniu postu pomyślałam,że ci ,,działacze"- emeryci powinni startować i zdobywać medale,a potem inni ,,działacze'' z tej samej koterii powinni im tak podziękować jak oni podziękowali młodym. Życzę udanych startów i wielu medali państwu emerytom. Młodym zaś proponuję utworzyć nowy klub, nie być mięsem dla pseudo działaczy. Skupcie się wokół aktywnych, dążących do zmian na lepsze,wesprą was rodzice. Mając osiągnięcia,medale inni też wam pomogą. Zostawcie ten beton klubowy.
2018-02-05 09:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce