Dzisiaj jest: 23 Marca 2018 Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław Do końca roku pozostało 284 dni.
sobota 17 marca

Runda wiosenna już bez Błękitnych! Nie było ludzi do grania

in Sport

by Redakcja

17 marca wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi (grupa północna). Niestety, na wiosnę na boiskach nie zobaczymy drużyny Błękitnych Raciąż. Klub w ostatnim czasie borykał się z wieloma problemami – od organizacyjnych, przez kadrowe po finansowe, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania, a co za tym idzie wycofania drużyny seniorów z ligowych rozgrywek. Na początku 2018 roku zarząd Błękitnych…

575 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Antyterroryści w Płońsku: Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Płońska kryminalni przy wsparciu policjantów SPAP-u zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem ze stycznia 2014 roku. Wówczas to podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestniczącymi w niej mężczyznami doszło do bójki. W jej trakcie jeden z nich, 33-letni dziś Dawid W. śmiertelnie zranił kolegę. Więcej o sprawie na portalu Płońsk w Sieci. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

Płońskim zwyczajem styczeń w kalendarzu imprez to czas tak zwanego Spotkania Noworocznego i okazja do wspólnego świętowania samorządu powiatowego, miejskiego oraz gminnego. To moment, kiedy lokalni decydenci mogą pochwalić się swym dorobkiem przed licznym audytorium składającym się m.in. z samorządowców, przedstawicieli instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, duchowieństwa oraz przedsiębiorców. W tym roku rola gospodarza wydarzenia przypadła w udziale wójtowi gminy Płońsk.

Sala bankietowa ,,Marco” po rocznej przerwie ponownie gościła różne płońskie środowiska na tradycyjnym Spotkaniu Noworocznym. Konwencja w porównaniu do lat ubiegłych niewiele się zmieniła. Lokalna władza w samych superlatywach podsumowała 2017 i wybiegła jeszcze ostrożnie w przyszłość – wszak można by rzec to kres kadencji. Nie zabrakło występów utrzymującej ciągle wysoką formę ,,Nutki” oraz rozmów przy stołach z poczęstunkiem.

Burmistrz poprosił media o przychylne relacje z wtorkowego spotkania, starosta poszedł z duchem czasu i odpalił do swej prezentacji tablet, a wójt, jak to ma w zwyczaju, przedstawił listę gminnych osiągnięć w rymowanej formie, zapraszając na scenę z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia gminy swoich pracowników.

- Nie byłbym sobą, gdybym nie napisał kilku zwrotek wiersza – zwracał się do zebranych Aleksander Jarosławski. (…) Było nieźle, choć z pewnością jeszcze więcej było można (…) - nie zabrakło w ,,poezji” wójta i takiej zaskakującej, samokrytycznej oceny, co akurat się chwali. Resztę sobie dosłuchajcie.

Najdłuższa prezentacja towarzyszyła samorządowi miejskiemu, czego nie omieszkał nie zauważyć wójt Jarosławski. - Burmistrz nieco nadszarpnął limit czasowy, ale wiemy, że jest chory, więc mu darujemy – skwitował humorystycznie.

Andrzej Pietrasik, jak stwierdzał, dostrzega ,,zmiany mentalne wśród mieszkańców w zakresie kultury, sportu, rekreacji i zdrowego stylu życia”. - To niebywały przeskok. Jest takie zainteresowanie, że brakuje pomieszczeń do ćwiczeń, a trzeba zastanowić się też nad powstaniem dużej sali widowiskowej na 1500 osób. Kino nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych – mówił burmistrz. - Mamy istny boom, powrót do budownictwa wielorodzinnego. Czapki z głów przed prywatnymi inwestorami, którzy w całości ponoszą koszty takich inwestycji – kontynuował, dodając, że jeśli chodzi o budowanie dróg to tak skutecznego pod tym względem roku, jak 2017 jeszcze nie było. Za cel stawia powstanie obwodnicy zachodniej.

O inwestycjach drogowych przypominał również starosta powiatu płońskiego, uznając na wstępie miniony rok ,,za bardzo owocny dla samorządu powiatowego”. Jako że zdrowie najważniejsze jest, Andrzej Stolpa wspomniał o złożeniu wniosków o unijne dofinansowanie na zakup sprzętu dla płońskiego szpitala. Mowa o kwocie ponad 8 milionów złotych.

Tak więc obyśmy zdrowi byli i ten rok wyborczy, w którym obietnic z pewnością nie zabraknie, najlepiej jak tylko można przeżyli. No i musiało się na koniec zrymowaćwink.

Dawid Turowiecki

Komentarze  

#1 -8 Abc
Obwodnica zachodnia - kiedy? Więcej szczegółów poproszę i ma Pan mój głos. Osobiście będę chodził i przekonywał żeby na Pana głosować. To najważniejsza inwestycja dla Plonska która wielu Płńszczanom ułatwi przemieszczanie się i rozładuje ruch na Innych ulicach. Czekam
2018-01-30 19:15 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 -7 Prt
Sadyba i Polanka przyłącza się do pytania
2018-01-30 19:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +23 dziad
Sali widowiskowej się zachciewa, a na Rutki od 30 lat brak pomysłu
2018-01-30 21:21 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +19 płońszczanka
Rutki są zdewastowane. Wycięte drzewa, ohydne asfaltowe alejki dla Moto Płońska, zamiast pięknie zagospodarowanego terenu rekreacyjnego z placami zabaw i miejską plażą. Burmistrz powinien za to ponieść odpowiedzialność i to z własnej kieszeni. Tym się nie pochwalił? A drogi budowane wszystkie naraz w roku wyborczym na kredyt? Nie da się normalnie funkcjonować. Ulica Szkolna z dołami od 3 miesięcy. Chodniki budowane zimą - za kilka lat trzeba będzie budować od nowa.
2018-01-31 08:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 +18 A ja się pytam
dlaczego dla Moto Płońska buduje się to co sobie zażyczą, a dla obywateli guzik z pętelką.
2018-01-31 19:14 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +30 Paweł
jak co roku towarzystwo wzajemnej adoracji
2018-01-31 13:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5.1 +19 Ciekawy
Ile kosztuje taka impreza. Kto płaci a kto zarabia.
2018-02-01 17:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +17 Kto buduje
chodnik między sadybą i polanką. Przeorana w poprzek w wielu miejscach ulica. W tych dołach można urwać zawieszenie. Dlaczego nie pociągnięto nikogo do odpowiedzialności.
2018-01-31 19:12 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#7 +13 Anna
...a co powiecie o Płockiej za torami ? Piaski to doły, błoto i NIE da się jeździć
2018-02-01 13:46 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#8 +17 Lipek
Warszawska jest mistrz! Załatać dziury bo flaszka w żabce się trzęsie jak tirem 70 na budziku mknie.
Trochę żwiru i ludzie mielą kołami jak źli. A majstry jak pandy:)
2018-02-01 15:25 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#9 +10 Ciekawy
Czy nie macie ochotę rzygać jak czytacie ten artykulik?
Nie bójcie się prawdziwi Płońszczanie i dawajcie swoje głosy.
2018-02-02 18:50 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#10 +13 A
No, naprawdę,, miszczów'' trzech. Żal i złość - już nigdy nie zagłosuję na tych pożal się Boże wierszokletów. Szkoda,że nie można ich odwoływać a tylko wybierać. Pamiętajcie Panowie- wójtem, burmistrzem, starostą czy innym urzędnikiem się bywa ale CZŁOWIEKIEM się jest lub nie. Pod rozwagę nam - wyborcom.
2018-02-03 17:22 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#11 +9 A
Przepraszam, nie trzech a czterech,,miszczów" .
2018-02-03 17:23 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#12 +7 A
Z innej,,beczki" przeczytajcie post trenera Adamskiego-płońska prawica w temacie płońskiego sportu- tam jest mowa o betonie,wiatrakach tzn walce młodych, aktywnych z towarzystwem wzajemnej adoracji- Po przeczytaniu postu pomyślałam,że ci ,,działacze"- emeryci powinni startować i zdobywać medale,a potem inni ,,działacze'' z tej samej koterii powinni im tak podziękować jak oni podziękowali młodym. Życzę udanych startów i wielu medali państwu emerytom. Młodym zaś proponuję utworzyć nowy klub, nie być mięsem dla pseudo działaczy. Skupcie się wokół aktywnych, dążących do zmian na lepsze,wesprą was rodzice. Mając osiągnięcia,medale inni też wam pomogą. Zostawcie ten beton klubowy.
2018-02-05 09:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować