Dzisiaj jest: 23 Marca 2018 Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław Do końca roku pozostało 284 dni.
sobota 17 marca

Runda wiosenna już bez Błękitnych! Nie było ludzi do grania

in Sport

by Redakcja

17 marca wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi (grupa północna). Niestety, na wiosnę na boiskach nie zobaczymy drużyny Błękitnych Raciąż. Klub w ostatnim czasie borykał się z wieloma problemami – od organizacyjnych, przez kadrowe po finansowe, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania, a co za tym idzie wycofania drużyny seniorów z ligowych rozgrywek. Na początku 2018 roku zarząd Błękitnych…

575 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Antyterroryści w Płońsku: Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Płońska kryminalni przy wsparciu policjantów SPAP-u zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem ze stycznia 2014 roku. Wówczas to podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestniczącymi w niej mężczyznami doszło do bójki. W jej trakcie jeden z nich, 33-letni dziś Dawid W. śmiertelnie zranił kolegę. Więcej o sprawie na portalu Płońsk w Sieci. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły

Płońszczanin Roger Liberek jest uczniem drugiej klasy technikum w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku. Ma wyjątkową pasję, nie tylko sam fotografuje, ale jest właścicielem zbioru ponad 400 sztuk zabytkowych aparatów, które znalazły miejsce w jego pokoju.

Roger, kiedy zacząłeś interesować się fotografią i dlaczego akurat fotografia?

Fotografią tak na poważnie zacząłem się interesować siedem lat temu, kiedy to pierwszy raz dostałem lustrzankę do ręki. W fotografii fajne jest to, że mamy pełną swobodę, a jedynym ogranicznikiem może być tylko nasza wyobraźnia.

Wiemy, że masz bardzo pokaźną kolekcję aparatów fotograficznych. Opowiedz coś o niej.

Całe moje kolekcjonowanie tych „staroci” rozpoczęło się w wakacje 2013 roku. Momentem rozpoczynającym tą przygodę było to, kiedy dostałem aparat analogowy od mojego dziadka. Już wtedy posiadałem kilka takich aparatów, ale służyły jako rekwizyty do zdjęć. I tak z kolejnymi miesiącami moja kolekcja zaczęła się powiększać. Na chwilę obecną w moim pokoju jest 451 sztuk tych zabytkowych aparatów.

Wiem, że nie będzie to proste, ale spróbuj wskazać ten sprzęt, który darzysz szczególnym sentymentem.

Największy sentyment mam do wcześniej wspomnianego aparatu, który powierzył mi mój dziadek. A tym aparatem jest FED 4 (na zdjęciu poniżej - red.) z lat siedemdziesiątych. Aparat jest w pełni sprawny i nawet zrobiłem nim kilka fotek.

Znasz kogoś jeszcze, kto miałby ,,na stanie” tyle sprzętu;-)?

Nie znam drugiej takiej osoby, która miałaby taką kolekcję i tak bardzo interesowała się fotografią analogową. Wydaje mi się, że tylko ja mam takiego „bzika”.

Robienie jakich zdjęć sprawia Ci szczególną przyjemność? Czy są to może fotki z okolicznościowych imprez, portrety, czy może fotografowanie przyrody z dala od miejskiego zgiełku?

Nie mam sprecyzowanego charakteru wykonywanych przez siebie zdjęć. Myślę, że w każdej sytuacji można zrobić ciekawe zdjęcie. Niezależnie od tego czy to imprezy, portrety, czy martwa natura.

Masz swoje ulubione zdjęcie, jeśli tak, co ono przedstawia?

Moim ulubionym zdjęciem jest fotka zrobiona w okolicy Stadionu Narodowego. Przedstawia samochód sportowy późną porą na tle tego stadionu.

Jesteś jeszcze młodym facetem, ale czy z fotografią wiążesz swoją dalszą przyszłość?

Tak, oczywiście. Dla mnie fotografowanie to całe życie. Po szkole średniej zamierzam studiować w tym kierunku. Obecnie traktuję to jako fajną przygodę, która pozwala realizować moje zainteresowania. Zapraszam na moją stronę na facebook'u: https://www.facebook.com/mojeaparatywobiektywie/

Pracujesz razem z tatą. Jak to jest działać zawodowo razem z rodzicem. Jest surowym szefem, czy akurat dla Ciebie jest wyrozumiały?

Dla mnie praca z tatą jest rewelacyjna. Traktujemy siebie nawzajem jak kumple. W pracy zawsze mi pomaga, ale też jako szef jest wymagający.

Dziękujemy Ci za tę krótką rozmowę.

Również bardzo dziękuję:-)

Może Cię także zainteresować