Dzisiaj jest: 23 Marca 2018 Imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław Do końca roku pozostało 284 dni.
sobota 17 marca

Runda wiosenna już bez Błękitnych! Nie było ludzi do grania

in Sport

by Redakcja

17 marca wystartowała runda wiosenna rozgrywek IV ligi (grupa północna). Niestety, na wiosnę na boiskach nie zobaczymy drużyny Błękitnych Raciąż. Klub w ostatnim czasie borykał się z wieloma problemami – od organizacyjnych, przez kadrowe po finansowe, co ostatecznie doprowadziło do rozwiązania, a co za tym idzie wycofania drużyny seniorów z ligowych rozgrywek. Na początku 2018 roku zarząd Błękitnych…

569 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Antyterroryści w Płońsku: Kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Płońska kryminalni przy wsparciu policjantów SPAP-u zatrzymali trzy osoby, mogące mieć związek z zabójstwem ze stycznia 2014 roku. Wówczas to podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestniczącymi w niej mężczyznami doszło do bójki. W jej trakcie jeden z nich, 33-letni dziś Dawid W. śmiertelnie zranił kolegę. Więcej o sprawie na portalu Płońsk w Sieci. *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Salon Urody Izada

Zdrowa, lśniąca i piękna skóra, to marzenie każdego z nas. Efekt taki można uzyskać poprzez odpowiednią pielęgnację skóry. Poddając się proponowanym przez nas zabiegom…

HIGH-MASTER Krzysztof Wasiuk

Ślub to najbardziej uroczyste wydarzenie w życiu człowieka, które warte jest uwiecznienia na wielu zdjęciach i filmach. Z pewnością każda świeżo upieczona para młoda zachwyciłaby…

Warszawa, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły

Jak informowaliśmy, umowy na budowę ostatnich dwóch z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na Mazowszu zostały już podpisane. Wiemy też jakie komunikacyjne rozwiązania zaplanowano dla samego Płońska w związku z inwestycją na ,,siódemce”.

Ostatnie dwa odcinki to Strzegowo – Pieńki Rzewińskie (22 km) oraz Pieńki Rzewińskie – Płońsk (13,7 km). Podczas konferencji z udziałem sygnatariuszy mówiono m.in., iż budowie ekspresowej ,,siódemki” towarzyszyć będzie powstanie dróg serwisowych. Na terenie naszego powiatu przewidziano 9 węzłów drogowych, w tym w Pieńkach Rzewińskich i w Dłużniewie w gminie Baboszewo.

Interesowały nas również rozwiązania płońskie. Na samym piątkowym spotkaniu w Poczerninie szefostwo olsztyńskiego oddziału GDDKiA wskazywało niepewnie, że zamknięta od lat od strony ,,siódemki” ulica Grunwaldzka zostanie dopuszczona do ruchu, i że będzie można w nią wjechać do miasta z powstałej serwisówki. Szybko pojawiły się głosy, że taka koncepcja z pewnością wywołałaby niepokój wśród mieszkańców tej części miasta, tzw. ,,zielonych bloków”, vis-a-vis ogródków działkowych. Po przeanalizowaniu projektu przez pracowników GDDKiA okazało się, że jednak będzie inaczej.

Ulica Grunwaldzka od strony północnej będzie nadal zamknięta, zapowiada inwestor, czyli GDDKiA odział w Olsztynie (foto: DT)

- Nie wchodzimy z robotami w ulicę Grunwaldzką i nie zmieniamy tam istniejącej organizacji ruchu – mówi naszej redakcji Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w olsztyńskim oddziale GDDKiA.

Co ponadto zakłada projekt przedstawiający połączenie dróg lokalnych w Płońsku z drogą S7? - W ramach inwestycji zostanie wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulic Żołnierzy Wyklętych, Klonowej i drogi serwisowej obsługującej S7. Droga serwisowa będzie biegła równolegle do przyszłej drogi S7, po terenie ogródków działkowych do miejsca włączenia się w istniejący obecnie przebieg drogi krajowej nr 7, który zostanie po wybudowaniu S7 wykorzystany jako droga serwisowa – wyjaśnia Karol Głębocki. (DT)

Komentarze  

#1 +11 bej
Bardzo dobrze. Pamiętam jak zjazd był otwarty. 90% kierowców zjeżdżających z "7" nie zauważało, że z niej zjechali. 100-120 km/h na wysokości bloków było dosyć powszechnym zjawiskiem.
2018-01-18 07:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +12 Ja
A co stanie sie z dzialkami przy ul grunwaldzkiej
2018-01-18 08:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +10 Marek
Jak Grunwaldzka pozostanie ślepa, to może wrócić do pomysłu zmiany pierwszeństwa przejazdu?
Północna i Grunwaldzka od strony miasta z pierwszeństwem.
2018-01-18 10:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 +7 dkny
Dodładnie. Ci jadący od bloków powinni poruszać się OSTATNI. Tyle dzwonów było jak ktoś chciał z grunwaldzkiej od miasta w północną skręcić w lewo a blokers już dobrze napędzony jechał prosto. Działo się.
2018-01-18 19:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +8 A ja pytam
Czy włączenie nowej obwodnicy jest już zaplanowane, czy będzie tak jak ze skrzyżowaniem przy mc Donald? Robimy, budujemy a później będziemy się martwić ? Pytanie kieruje do urządu miasta. A tych którzy szanują bezpieczeństwo i publiczne pieniądze proszę o komentarz.
2018-01-18 11:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 +8 podatnik
Przecież napisali, że na obwodnicy będzie rondo, a jak poprowadzą drogę serwisową od siódemki to już zależy od gdaki i miasto ma niewiele do gadania w tej sprawie... Czego jeszcze brakuje takim malkointentom do szczęścia? Policjanta kierującego ruchem 24/7?
2018-01-18 18:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1.1 +8 A ja pytam
Zapytałem jasno o połączenie-dojazd do nowej obwodnicy zachodniej pod którą już wykupiono grunty. A nie poruszałem tematu ronda które ma być w innym miejscu i z obwodnicą nie będzie mieć nic wspólnego. Bo już tego typu braku logicznego planowania mieliśmy przykład i wielu wypadków przy mc Donald. Zrobili a później na rondo poprawiali
2018-01-18 20:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1.1.1 +8 Jcd
Na rondzie na żołnierzy wyklętych będzie kończyła się drogą serwisowa więc myślę że ma ono wiele wspólnego z obwodnicą... To co porobią na 7 to decyzja gdaki bo to ich ziemia. Miasto ma niewiele do powiedzenia na tamtym terenie.
2018-01-19 06:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +11 Anna
Przydałaby się jakaś mapka poglądowa w którym dokładnie miejscu ma być ta droga..
2018-01-18 12:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +6 w ktorym miejscu ?
Dziwie sie ludziom, ze dali sie nabrac i kupili mieszkania na osiedlu klonowe ogrody
2018-01-18 20:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1 -6 Jcd
Tanio bylo. To samo można było powiedzieć o ludziach którzy kupowali mieszkania w zielonych blokach 30 lat temu jak zjazd z siódemki był jeszcze otwarty...
2018-01-19 06:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1.1 +9 lala
Wtedy nie było wyboru i każde mieszkanie brało się z pocałowaniem ręki. Ja zamieszkałam tam w 1990 roku. Takie mieszkanie, w takim miejscu "dostałam i cieszyłam się, ze je mam. Czekałam na nie dłuuuuuugo. Ludzie, którzy tam wtedy mieszkali, byli przyjaźni i dbali o otoczenie. Dzisiaj tam nie mieszkam i cieszę się, bo to nie to samo osiedle , co kiedyś.
2018-01-19 12:29 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1.1.1 -12 ba
Typowe Poperelowskie blokowisko. Teraz jedynie żeby jakoś godnie i bezpiecznie mieszkać to na ogrodzonym strzeżonym osiedlu.
2018-01-19 13:24 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1.1.1.1 +6 Mieszkaniec
No bez przesady mieszkam tam tyle lat i te osiedle jest naprawdę spokojne...
2018-01-24 22:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1.1.1.2 +3 ab
godnie na ogrodzonym i strzeżonym osiedlu
2018-01-28 10:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1.1.1.3 +3 haha
Te osiedla przez nikogo nie są strzeżone, są tylko ogrodzone i zamykane przez mieszkańców. Z nazwy są tylko strzeżone, nikt ich przecież nie ochrania.
2018-01-28 13:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować