Dzisiaj jest: 22 Czerwca 2018 Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz Do końca roku pozostało 193 dni.

piątek 22 czerwca

Obraz zniszczeń po czwartkowej nawałnicy [FOTO]

in Wokół Płońska

by Redakcja

- Byłem świadkiem jak to wszystko szło. To dosłownie trwało kilkanaście sekund. Słychać było pękanie drzew i pełno piachu wszędzie. Widok nie do opisania – takie komentarze spływają do naszej redakcji po wczorajszej nawałnicy. Trwa usuwanie skutków i liczenie strat czwartkowego uderzenia żywiołu na nasze miasto i powiat płoński. Wszystko zaczęło się około godziny 18. Burza piaskowa, jakiej…

578 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Tragicznie na drodze w Przyborowicach Górnych: 11 czerwca na krajowej ,,siódemce", około godziny 17, na pasie w kierunku na Gdańsk doszło do zderzenia ciężarówki i osobowego opla. Nie żyje jedna osoba, mieszkaniec powiatu płockiego. Zdjęcia z wypadku i szczegóły zdarzenia w naszym materiale w dziale ,,Na sygnale". * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Jak informowaliśmy, umowy na budowę ostatnich dwóch z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na Mazowszu zostały już podpisane. Wiemy też jakie komunikacyjne rozwiązania zaplanowano dla samego Płońska w związku z inwestycją na ,,siódemce”.

Ostatnie dwa odcinki to Strzegowo – Pieńki Rzewińskie (22 km) oraz Pieńki Rzewińskie – Płońsk (13,7 km). Podczas konferencji z udziałem sygnatariuszy mówiono m.in., iż budowie ekspresowej ,,siódemki” towarzyszyć będzie powstanie dróg serwisowych. Na terenie naszego powiatu przewidziano 9 węzłów drogowych, w tym w Pieńkach Rzewińskich i w Dłużniewie w gminie Baboszewo.

Interesowały nas również rozwiązania płońskie. Na samym piątkowym spotkaniu w Poczerninie szefostwo olsztyńskiego oddziału GDDKiA wskazywało niepewnie, że zamknięta od lat od strony ,,siódemki” ulica Grunwaldzka zostanie dopuszczona do ruchu, i że będzie można w nią wjechać do miasta z powstałej serwisówki. Szybko pojawiły się głosy, że taka koncepcja z pewnością wywołałaby niepokój wśród mieszkańców tej części miasta, tzw. ,,zielonych bloków”, vis-a-vis ogródków działkowych. Po przeanalizowaniu projektu przez pracowników GDDKiA okazało się, że jednak będzie inaczej.

Ulica Grunwaldzka od strony północnej będzie nadal zamknięta, zapowiada inwestor, czyli GDDKiA odział w Olsztynie (foto: DT)

- Nie wchodzimy z robotami w ulicę Grunwaldzką i nie zmieniamy tam istniejącej organizacji ruchu – mówi naszej redakcji Karol Głębocki, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w olsztyńskim oddziale GDDKiA.

Co ponadto zakłada projekt przedstawiający połączenie dróg lokalnych w Płońsku z drogą S7? - W ramach inwestycji zostanie wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulic Żołnierzy Wyklętych, Klonowej i drogi serwisowej obsługującej S7. Droga serwisowa będzie biegła równolegle do przyszłej drogi S7, po terenie ogródków działkowych do miejsca włączenia się w istniejący obecnie przebieg drogi krajowej nr 7, który zostanie po wybudowaniu S7 wykorzystany jako droga serwisowa – wyjaśnia Karol Głębocki. (DT)

Komentarze  

#1 +11 bej
Bardzo dobrze. Pamiętam jak zjazd był otwarty. 90% kierowców zjeżdżających z "7" nie zauważało, że z niej zjechali. 100-120 km/h na wysokości bloków było dosyć powszechnym zjawiskiem.
2018-01-18 07:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +12 Ja
A co stanie sie z dzialkami przy ul grunwaldzkiej
2018-01-18 08:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +10 Marek
Jak Grunwaldzka pozostanie ślepa, to może wrócić do pomysłu zmiany pierwszeństwa przejazdu?
Północna i Grunwaldzka od strony miasta z pierwszeństwem.
2018-01-18 10:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 +7 dkny
Dodładnie. Ci jadący od bloków powinni poruszać się OSTATNI. Tyle dzwonów było jak ktoś chciał z grunwaldzkiej od miasta w północną skręcić w lewo a blokers już dobrze napędzony jechał prosto. Działo się.
2018-01-18 19:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +8 A ja pytam
Czy włączenie nowej obwodnicy jest już zaplanowane, czy będzie tak jak ze skrzyżowaniem przy mc Donald? Robimy, budujemy a później będziemy się martwić ? Pytanie kieruje do urządu miasta. A tych którzy szanują bezpieczeństwo i publiczne pieniądze proszę o komentarz.
2018-01-18 11:55 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1 +8 podatnik
Przecież napisali, że na obwodnicy będzie rondo, a jak poprowadzą drogę serwisową od siódemki to już zależy od gdaki i miasto ma niewiele do gadania w tej sprawie... Czego jeszcze brakuje takim malkointentom do szczęścia? Policjanta kierującego ruchem 24/7?
2018-01-18 18:58 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1.1 +8 A ja pytam
Zapytałem jasno o połączenie-dojazd do nowej obwodnicy zachodniej pod którą już wykupiono grunty. A nie poruszałem tematu ronda które ma być w innym miejscu i z obwodnicą nie będzie mieć nic wspólnego. Bo już tego typu braku logicznego planowania mieliśmy przykład i wielu wypadków przy mc Donald. Zrobili a później na rondo poprawiali
2018-01-18 20:02 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4.1.1.1 +8 Jcd
Na rondzie na żołnierzy wyklętych będzie kończyła się drogą serwisowa więc myślę że ma ono wiele wspólnego z obwodnicą... To co porobią na 7 to decyzja gdaki bo to ich ziemia. Miasto ma niewiele do powiedzenia na tamtym terenie.
2018-01-19 06:10 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#5 +11 Anna
Przydałaby się jakaś mapka poglądowa w którym dokładnie miejscu ma być ta droga..
2018-01-18 12:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6 +6 w ktorym miejscu ?
Dziwie sie ludziom, ze dali sie nabrac i kupili mieszkania na osiedlu klonowe ogrody
2018-01-18 20:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1 -6 Jcd
Tanio bylo. To samo można było powiedzieć o ludziach którzy kupowali mieszkania w zielonych blokach 30 lat temu jak zjazd z siódemki był jeszcze otwarty...
2018-01-19 06:08 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1.1 +9 lala
Wtedy nie było wyboru i każde mieszkanie brało się z pocałowaniem ręki. Ja zamieszkałam tam w 1990 roku. Takie mieszkanie, w takim miejscu "dostałam i cieszyłam się, ze je mam. Czekałam na nie dłuuuuuugo. Ludzie, którzy tam wtedy mieszkali, byli przyjaźni i dbali o otoczenie. Dzisiaj tam nie mieszkam i cieszę się, bo to nie to samo osiedle , co kiedyś.
2018-01-19 12:29 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1.1.1 -12 ba
Typowe Poperelowskie blokowisko. Teraz jedynie żeby jakoś godnie i bezpiecznie mieszkać to na ogrodzonym strzeżonym osiedlu.
2018-01-19 13:24 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1.1.1.1 +6 Mieszkaniec
No bez przesady mieszkam tam tyle lat i te osiedle jest naprawdę spokojne...
2018-01-24 22:37 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1.1.1.2 +3 ab
godnie na ogrodzonym i strzeżonym osiedlu
2018-01-28 10:47 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#6.1.1.1.3 +3 haha
Te osiedla przez nikogo nie są strzeżone, są tylko ogrodzone i zamykane przez mieszkańców. Z nazwy są tylko strzeżone, nikt ich przecież nie ochrania.
2018-01-28 13:27 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce