Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1500 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Tegoroczni maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku mają już za sobą studniówkowy bal. Dostojny polonez, humorystyczna scenka z wychowawcami w roli ,,oskarżonych” oraz taneczne szaleństwo na parkiecie do białego rana, tak imprezowali uczniowie sześciu klas trzecich ogólniaka z Płockiej. Kiedy już się wyśpicie, zapraszamy Was do naszej fotogaleriiwink.

Za przysłowiowe sto dni ponad 200 maturzystów I LO przystąpi do najważniejszego egzaminu w swoim dotychczasowym życiu. Troski i zmartwienia tego dnia i tej ostatniej nocy poszły jednak na bok, a młodzież oddała się długo wyczekiwanej zabawie studniówkowej, którą zorganizowano w szkolnej hali sportowej.

- Murom tej szkoły zawdzięczamy wiele wspomnień, przygód i emocji. W murach tych nawiązały się znajomości i przyjaźnie na tyle istotne, że być może przetrwają całe nasze życie. Mury tej szkoły były dla nas pewnego rodzaju przełomem w edukacji – mówili uczestnicy studniówki, którą tradycyjnie otworzył dyrektor liceum Ryszard Buczyński.

Poloneza maturzyści odtańczyli w trzech turach (foto: DT)

- Niezmiennie przeżywam szok, bo jeszcze wczoraj widziałem uczniów, a dziś widzę piękne, młode kobiety i przystojnych mężczyzn, którzy niedługo ruszą w świat, aby go podbić – mówił dyrektor Buczyński, życząc maturzystom kapitalnej zabawy, a w przyszłości takich wyników w nauce, które usatysfakcjonują ich samych.

Starosta Andrzej Stolpa w tak uroczystej chwili życzył bohaterom dnia, jak najlepszych osiągnięć na maturze. - Niech wszystkie uczelnie staną przed wami otworem. Dobrych wyborów w życiu zawodowym i prywatnym. Bądźcie szczęśliwi i bawcie się dziś tak, abyście mieli co wspominać – zwracał się do uczniów starosta powoatu płońskiego. Głos zabrała również wiceburmistrz Teresa Kozera oraz Anna Wojciechowska, przewodnicząca komitetu studniówkowego. Stałym bywalcem balów maturzystów jest ks. kan. Edmund Makowski, którego próbkę wokalnych możliwości zdążyliśmy już poznać. Jeśli ktoś jeszcze nie słyszał, załączamy filmik z cyklu ,,The Show Must Go On”;-)

Jak przyznawali uczestnicy balu, motywem przewodnim tegorocznej studniówki w I LO stał się symbolicznie fantastyczny i wykreowany świat z powieści fantasy Lewisa ,,Opowieści z Narnii”.

Trzecioklasiści pamiętali też oczywiście o swoich wychowawcach. Zaprezentowali ich w sposób niecodzienny, ale jakże pomysłowy i zabawny. Na ławie ,,oskarżonych” zasiedli: Anna Biernacka, Anna Janiszewska, Barbara Sawczuk-Gołaszewska, Iwona Lewandowska, Marta Domańska oraz Marcin Socik.

Żarty się skończyły, a może dopiero zaczęły;-)

Uczniowie wcieli się w rolę sędziego, prokuratora i obrony. Wychowawcom założono kajdanki, ale strach był niepotrzebny, bowiem szybko, z dużą dozą humory, przedstawiono ich w jak najlepszym świetle, jako osoby opiekuńcze, pomocne i świetnie przygotowujące swoich podopiecznych do egzaminu dojrzałości. Werdykt mógł być tylko jeden – wychowawcy zostali skazani na dalszą współpracę ze swoimi klasami.

Maturzystom pozostaje życzyć połamania piór w maju, a poniżej zapowiadana już fotorelacja w częściach z hucznego wydarzenia w płońskim LO. (DT)

Komentarze  

#1 +3 Anna
Ksiądz Makowski śpiewał tez na mojej studniówce 15 lat temu i ma ten sam przepity głos ..... moja droga ja Cię kocham lalalalala
2018-01-14 14:54 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +12 ja
Drogie Uczestniczki balu, starsze i młodsze. Przykro to pisać ,ale przerażający jest wygląd większości z Was. Nie, nie chodzi o urodę, ale o strój i makijaż. Te sztuczne rzęsy, kilogramy pudru, źle dobrane kolory pomadek. Włosy a la pasterka, a zmalowane oko i pół kilograma pudru na twarzy. Wiele ładnych dziewczyn zrobiło z siebie 30-letnie kobiety.
2018-01-15 14:26 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować