Dzisiaj jest: 19 Czerwca 2018 Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna Do końca roku pozostało 196 dni.

poniedziałek 18 czerwca

Policja podaje jak doszło do poważnego wypadku w Skarżynie

in Na Sygnale

by Redakcja

Około godziny 15:20 doszło do zderzenia czterech pojazdów w miejscowości Skarżyn. - W miejscu gdzie odbywają się roboty drogowe, na polecenie kierującego ruchem zatrzymał się samochód ciężarowy jadący w kierunku Płońska, zaraz za nim dwa busy, a jadąca za nimi ciężarówka nie wyhamowała i uderzyła w poprzedzające je pojazdy - opisuje przebieg zdarzenia mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska z…

2361 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Tragicznie na drodze w Przyborowicach Górnych: 11 czerwca na krajowej ,,siódemce", około godziny 17, na pasie w kierunku na Gdańsk doszło do zderzenia ciężarówki i osobowego opla. Nie żyje jedna osoba, mieszkaniec powiatu płockiego. Zdjęcia z wypadku i szczegóły zdarzenia w naszym materiale w dziale ,,Na sygnale". * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły

Poznaliśmy wyniki XX Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018. Edukacyjny miesięcznik przyzwyczaił już nas do corocznego tworzenia ogólnopolskiego zestawienia najlepszych szkół średnich, odrębnego dla liceum i technikum. W rankingu widnieją dwie płońskie placówki, które zanotowały jednak spadek w porównaniu z latami ubiegłymi.

Przypomnijmy, że najnowszy ranking wymagał analizy osiągnięć ponad dwóch tysięcy liceów ogólnokształcących i blisko 1800 techników. Pod uwagę brane były wyniki maturalne, sukcesy w olimpiadach przedmiotowych i zawodowych oraz – w technikach – efekty egzaminów zawodowych. O północy z 9 na 10 stycznia ogłoszono topowe licea, których sklasyfikowano 500 oraz technika w liczbie 300.

I tak, I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Płońsku uplasowało się na 245. miejscu. W 2015 r. była to pozycja 117., w 2016 – 209, a w roku ubiegłym 218. Na liście wojewódzkiej ,,Płocka” zajęła 63. lokatę. Rok temu I LO było 51. na Mazowszu. Nasze liceum wprawdzie zachowało tytuł ,,Srebrnej Szkoły 2018”, przysługujący placówkom z pozycji 101-300, ale systematyczny spadek w rankingu nie napawa optymizmem. Dyrektor I LO widzi możliwości poprawy, i jak przyznaje, będzie dążyć wspólnie z nauczycielami, aby tak się stało.

- Za całą pewnością widzimy, że musimy poprawić wyniki z grupy przedmiotów przyrodniczych. Mniej też mamy olimpijczyków – bywały lata, że było ich pięciu lub sześciu – szuka przyczyn rankingowego spadku dyrektor Ryszard Buczyński. - Wciąż jesteśmy w kilkunastu procentach tych wyróżnionych szkół w Polsce, a to nie jest tak, że z roku na rok można falować poziomem. To zależy od wielu czynników. Są lata, że wyniki będą nieco lepsze i nieco gorsze. Utrzymujemy się w pewnym przedziale, ale niestety w gorszym miejscu tego przedziału – ocenia. - Jest to możliwe, abyśmy byli wyżej w tym rankingu i do tego będziemy dążyli. Co do samego rankingu to nie należy go zbytnio demonizować. Stanowi on pewne wytyczne – przyznaje Ryszard Buczyński. - Młodzież bardzo często kieruje się nie rankingiem, ale przekonaniem o wartości konkretnego nauczyciela w danej placówce i często to właśnie determinuje ich wybory – kończy dyrektor płońskiego ogólniaka.

Fundacja Edukacyjna ,,Perspektywy" ogłosiła wyniki jubileuszowego, 20. rankingu techników i liceów w Polsce. Technikum przy ZS nr 2 pozostało w gronie wyróżnionych szkół. Na Mazowszu plasuje się na pozycji 33. na 35. sklasyfikowanych w rankingu techników w naszym województwie (foto: redakcja/archiwum)  

W grupie techników na 281. pozycji w kraju znalazło się Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. L. Rutkowskiego w Płońsku. Rok temu było to miejsce 231. Liceum z ,,Rutek” nie udało się wskoczyć do finałowej pięćsetki. Figuruje za to na liście wojewódzkiej, na pozycji 150. na Mazowszu. To również obniżenie lotów w porównaniu do 2017 roku, kiedy tamtejsze LO zajmowało 137. miejsce.

Niższych pozycji spodziewała się dyrekcja ZS nr 2. Wiesława Junczak (na zdjęciu powyżej - red.) przyznaje, że spadek spowodowany jest gorszymi wynikami ze strony uczniów, którzy mieli nauczanie indywidualne. - Do naszej szkoły trafiają osoby z trudnymi przypadkami chorobowymi. Wobec niepełnosprawnych prowadziliśmy edukację indywidualną, niestety z małą regularnością, bo ci uczniowie bardzo dużo chorowali. Staramy się, ale nie zawsze wszystko wychodzi i ci uczniowie nie zdają – tłumaczy Wiesława Junczak, dodając, że znalezienie się w gronie 300 najlepszych techników w Polsce to i tak spory sukces. - Chciałoby się cały czas wędrować do przodu, a nie się cofać. To drobne potknięcie w aktualnym rankingu pozwoli nam wyciągnąć wnioski do pracy na przyszłość. Problemy zdrowotne zrobiły swoje. Prowadzenie nauczania indywidualnego to jest coś do naprawy. Mimo wszystko, cieszymy się, że ciągle możemy pochwalić się tytułem ,,Brązowej Szkoły 2018” - przyznaje dyrektor Junczak. (DT)

Komentarze  

#1 +9 ja
Czy wszyscy muszą kończyć licea? Czy wszyscy muszą "mieć" maturę? Przecież nie wszyscy są tak samo zdolni. Czy pani krawcowa musi mieć zdaną maturę, żeby być dobrą w swoim fachu? Może więc przyjmować mniejszą liczbę uczniów, ale zdolniejszych i bardziej pracowitych, co pozwoli trzymać poziom. Do tego zastanowić się ,czy wszyscy nauczyciele gwarantują odpowiedni poziom pracy. Może trzeba umiejętności tych , którzy kończyli płatne sorbony w jakichś tam okolicznych Pcimiach. Jakoś nie mam przekonania do takich szkół...
2018-01-10 20:28 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +6 ja
Chciałam napisać "Może trzeba sprawdzić umiejętności tych , którzy kończyli płatne sorbony w jakichś tam okolicznych Pcimiach".
2018-01-10 20:29 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +10 Idą na ilość
Prawda jest taka, że z roku na rok, sposób rekrutacji do LO w Płońsku determinowany jest kasą. Starostwu powiatowemu nie zależy na wynikach a na subwencji i ilości uczniów. A więc z roku na rok, próg wejścia do tej szkoły jest obniżany. Takie są fakty i brutalna rzeczywistość.
2018-01-10 21:09 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +6 kwiatek
O konkursie "kuratoryjnym" z biologii nauczyciel nawet nie poinformował...
2018-01-11 08:57 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce