Dzisiaj jest: 22 Czerwca 2018 Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz Do końca roku pozostało 193 dni.

piątek 22 czerwca

Obraz zniszczeń po czwartkowej nawałnicy [FOTO]

in Wokół Płońska

by Redakcja

- Byłem świadkiem jak to wszystko szło. To dosłownie trwało kilkanaście sekund. Słychać było pękanie drzew i pełno piachu wszędzie. Widok nie do opisania – takie komentarze spływają do naszej redakcji po wczorajszej nawałnicy. Trwa usuwanie skutków i liczenie strat czwartkowego uderzenia żywiołu na nasze miasto i powiat płoński. Wszystko zaczęło się około godziny 18. Burza piaskowa, jakiej…

564 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Tragicznie na drodze w Przyborowicach Górnych: 11 czerwca na krajowej ,,siódemce", około godziny 17, na pasie w kierunku na Gdańsk doszło do zderzenia ciężarówki i osobowego opla. Nie żyje jedna osoba, mieszkaniec powiatu płockiego. Zdjęcia z wypadku i szczegóły zdarzenia w naszym materiale w dziale ,,Na sygnale". * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Pasaż handlowy

Recman

Męski Kod Ubioru

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
USŁUGI BUDOWLANE HUBAL

Firma zajmuje się budową stanów surowych wraz z wykończeniem takim jak: elewacje, posadzki mixokretem, tynki cementowo-wapienne, maszynowe tynki gipsowe. Ponadto oferuje również roboty…

Kaczorowy, mazowieckie Zobacz szczegóły
LUXKREDYT SP. Z O.O.

LUXKREDYT – PO PROSTU FINANSUJEMY MARZENIA

Sklep motoryzacyjny Auto Części Jasiówka

Specjalizujemy się w sprzedaży zarówno zamienników jak i oryginalnych części samochodowych renomowanych marek, części do naprawy i montażu instalacji LPG oraz części do naprawy i…

Płońsk, mazowieckie Zobacz szczegóły
Prywatne Gabinety Lekarskie MEDICUM

Twoje zdrowie naszym priorytetem!

KONKRET sp.z o.o.

Z nami nie zostaniesz bez grosza.

Bn Progres Sp. z o.o.

Serwis i sprzedaż motocykli oraz skuterów.

Nowy Dwór Mazowiecki, mazowieckie Zobacz szczegóły
FHU Grzegorz Siemiątkowski

BUDUJEMY PRZYSZŁOŚĆ !

Dzierzążnia, mazowieckie Zobacz szczegóły
My Travel Płońsk

Twoje marzenia w naszych rękach

Optima Pracownia Haftu Komputerowego

Haft loga reklamowego/firmowego na odzieży, naszywki oraz imienniki dla służb mundurowych oraz klas mundurowych, naszywki dla klubów sportowych, motocyklowych itd., emblematy haft…

Roguszyn, mazowieckie Zobacz szczegóły

Wiecie, na jaką łącznie kwotę w mijającym roku wystawiono mandaty w związku ze zgłoszeniami mieszkańców, dotyczącymi spalania odpadów w przydomowych piecach? W sumie mowa jest o 850 zł! To i tak więcej, aniżeli w roku 2016, bo wówczas ,,kara” dosięgnęła ledwie jednej osoby, która z portfela musiała wyjąć ...całe 100 złotych.

Samorządowcy apelują do straży miejskiej o dokładniejsze kontrole trucicieli, ta twierdzi, że ma związane ręce z powodu wadliwego prawa, gdyż nie może zabronić palenia tym, co jest powszechnie dozwolone. Miasto ma składać wnioski i szukać pieniędzy na wymianę palenisk.

Wątek problemu ze smogiem poruszyły radne Agnieszka Piekarz oraz Małgorzata Adamska-Jasińska. Przedstawiły dane, które jasno pokazują, że gros zgłoszeń mieszkańców odnośnie spalania odpadów w przydomowych piecach, nie potwierdza się w trakcie kontroli straży miejskiej. W samym mijającym roku takich zgłoszeń do grudnia było 31, z czego tylko w pięciu przypadkach interwencje okazały się potwierdzone. - Mandaty powinny być odrobinę wyższe, ponieważ trujemy się nawzajem. Sąsiad truje sąsiada. Wyższe kary zazwyczaj skutkują – mówiła podczas ostatniej sesji rady miasta radna Adamska-Jasińska.

Z czego wynikają aż takie dysproporcje między liczbą zgłoszeń a faktycznym stanem uwzględnianym przez SM? - Prowadzimy kontrole na zgłoszenia mieszkańców. Mandat maksymalnie wynosi 500 zł, a próbka badania popiołu w zależności od tego, o co wystąpimy, waha się od kilkuset do 1500 zł – wyjaśnia Bogdan Lewandowski, komendant płońskiej straży miejskiej. - Ludzie pokazują nam faktury na zakup węgla i niestety zatrute powietrze powodowane jest tylko i wyłącznie złą jakością opału, na co my niestety wpływu nie mamy – przyznaje komendant.

- Wszyscy mamy ten sam problem, że któryś z naszych sąsiadów pali węglem – dodawał burmistrz Andrzej Pietrasik, odnosząc się również do zamontowanych nie tak dawno na terenie Płońska czujników jakości powietrza. - Jeżeli będzie taka potrzeba to rozbudujemy system monitorowania zanieczyszczeń powietrza, ale pamiętajmy, że nie pokaże on, z którego budynku dymi komin. To musi zrobić człowiek - stwierdzał szef ratusza. - Od 25 lat nie tylko interesuję się zdrowym i czystym powietrzem, ale działam w tym zakresie. Zlikwidowałem 30 lokalnych kotłowni. Zmniejszyliśmy emisję dwutlenku węgla i innych gazów trujących o ok. 80 proc. - kontynuował Andrzej Pietrasik. - Problem wziął się z tego, że to co kiedyś było marginesem, teraz jest tym co najbardziej truje, czyli małe domowy kotłownie – wskazywał burmistrz, licząc na powodzenie akcji z przyłączaniem indywidualnych posesji do ciepłowni miejskiej. - Jeżeli będzie zainteresowanie to będziemy budować sieci ciepłownicze, a przyłącza chcemy montować za darmo – mówił Pietrasik.

Radny Krzysztof Tucholski stwierdzał z kolei, że mieszkańcy nie podejmą decyzji skoro nie znają jeszcze kosztów inwestycji, a potem samego ogrzewania. - Póki nie ma projektu technicznego, nie można mówić, ile, co będzie kosztowała – odpowiadał burmistrz.

Radny Marcin Kośmider wspominał o specjalnych dronach, które jego zdaniem mogłyby rozwiązać problem smogu w mieście. - Taki sprzęt podlatuje pod komin i z analizy drona można stwierdzić kto, czym pali – oceniał optymistycznie Kośmider. - Obecny system prawny dopuszcza palenie miałem węglowym złej jakości i stąd ten smród. Można stwierdzić przekroczenie normy, ale nie można w takim przypadku karać – kończył Andrzej Pietrasik. (DT)


Smog to jeden z największych problemów ekologicznych i zdrowotnych w Polsce. Aż 33 z 50 miast w Unii Europejskiej o największym stężeniu zanieczyszczeń powietrza to polskie miasta. Dlatego Aviva przygotowała kampanię społeczno-edukacyjną „Wiem, czym oddycham”. Ma zwiększyć świadomość, jaki wpływ na zdrowie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. (materiał zewnętrzny)

Komentarze  

#1 +38 Bzdura
W innych miastach mogą karać, a w Plonsku nie? W innych miastach wchodzi straż w miejsce gdzie stoi piec. Widzi ze są śmieci, to mandat i niech ewentualnie dowodzi swojej racji przed sądem ukarany. A jesli już tak bardzo straż boi się przed zbadaniem próbek wystawić mandat to niech bada w ewidentnych przypadkach a za badanie koszty pokryje ukarany, bo to wyegzekwować żaden problem od przegranego. Dupy ruszyć się nie chce a nie. Zdelegalizować leni.
2017-12-31 14:44 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.1 +35 Własnie
Takie tłumaczenie są śmieszne. Dlaczego w Wołominie mogą sobie a tym poradzić w oparciu o przepisy gospodarki odpadami a w Płońsku nie ? Tak, dupy sie ruszyć nie chce i już.
2018-01-01 12:20 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#1.2 +27 mariusz
Nie mogą cię ukarać za to że stoją śmieci w kotłowni.Bo może tam masz kosz na śmieci.Dopóki nie udowodnią winy nić nie mogą zrobić.Dopóki nie przedstawią dowodów masz prawo odmowy przyjęcia mandatu.Dopieroż jak udowodnią to można obciążyć kosztami.Mandat przyjmują osoby co ewidentnie miały reszki śmieci w piecu.
2018-01-03 08:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +35 Teresa Rutkowska
panie KUŚMIDER ŚIADAJ PAN NA DRONA
2017-12-31 17:45 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +32 powiem tak
Wszyscy ci, którzy palą złym węglem, złą techniką, śmieciami - odpalają lokomotywę w godzinach popołudniowych. Telefon Straży Miejskiej wówczas milczy i oni o tym doskonale wiedzą. Policja nie pomaga, odsyłając do Straży Miejskiej, która już nie pracuje... W internecie nawet nie można nawet znaleźć czasu pracy Straży Miejskiej. Podobno można się rano umówić, że przyjadą na kontrolę. Instytucja, która miała służyć mieszkańcom, odciążając Policję pokazuje jak bardzo ma na nas wywalone. Wzorem innych miast należy to jak najszybciej zlikwidować.
2018-01-03 13:03 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3.1 +30 STRAŻ MIEJSKA
Straż Miejska niby pracuje ale nie ma telefonów komórkowych tylko stacjonarne dlatego nie można się dodzwonić. Moim zdaniem taka sytuacja jest nienormalna i chyba ze świecą szukać w innych miastach tak zdezorganizowanej Straży Miejskiej jaka jest w Płońsku.
2018-01-04 07:36 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#4 +23 Chlor
Dziś przed 17:00 w okolicach Szkoły Muzycznej na Płockiej ktoś palił wyjątkowo kiepskim węglem o zapachu opon samochodowych i oleju silnikowego. Dymu było tyle, że nawet ślepy strażnik miejski zauważyłby komin z którego wydobywa się ten trujący smog. Trzeba oddelegować tą zbędną instytucje do pracy w godzinach popołudniowych i niech wystawiają mandaty takim zatruwaczom powietrza nawet codziennie aż do skutku. Takie bezpłciowe dyskusje można prowadzić tylko co one dają. Trzeba przejść do działania i rozliczać z tych działań strażników.
2018-01-09 23:04 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresowaćWięcej

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma Płońsk Media Group właściciel portalu internetowego „Płońsk w Sieci”, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Celem również dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie do Twoich preferencji oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje znajdują się w polityce prywatności. Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.Współpraca ta ma na celu: dopasować treści stron i ich tematykę do preferencji Użytkowników, dostosowywać wyświetlane reklamy do potrzeb i zainteresowań Użytkowników wykonywanie badań i analiz służących polepszaniu naszych usług internetowych, zapewnić bezpieczeństwo usług.Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. Agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług , Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez firmę Płońsk Media Group właściciela portalu internetowego „Płońsk w Sieci” i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polsce