Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1508 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Gościem ostatniego wykładu w tym roku dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Płońsku był Michał Kłosek, fizjoterapeuta i osteopata. Prelekcja przebiegła pod hasłem ,,Fizjoterapeuta. Rehabilitacja. Fizykoterapia – Co to jest? Fakty i mity’’.

Spotkanie ze słuchaczami UTW w sali kina było okazją do przybliżenia problematyki związanej z zawodem fizjoterapeuty, a w szczególności poświęcono je odpowiedzi na pytanie, czym jest współczesna fizjoterapia.

W pierwszej części wykładu Michał Kłosek, jako członek Komitetu organizacyjnego samorządu fizjoterapeutów i zasiadający w składzie Wyższego Sądu Dyscyplinarnego, opowiedział o historii walki o Ustawę o Zawodzie Fizjoterapeuty, która po latach starań została przyjęta przez Sejm poprzedniej kadencji, została podpisana przez prezydenta Dudę i weszła w życie w maju 2016 roku. Ten wyczekiwany akt prawny określa kto jest wykwalifikowanym fizjoterapeutą, po jakiej szkole i jakie kompetencje zawodowe posiada. Nowo powstałe władze samorządu fizjoterapeutów wydają dokument prawa wykonywania zawodu oraz tworzą Krajowy Rejestr Fizjoterapeutów, który będzie otwartą i ogólnodostępną bazą informacyjną.

W dalszej części prelekcji specjalista poruszył tematy związane z dysfunkcjami aparatu ruchu, temu jak i kiedy fizjoterapeuta może pomóc w dolegliwościach.

Prywatne Gabinety Lekarskie ,,Medicum", gdzie przyjmuje pacjentów Michał Kłosek, które były współorganizatorem wydarzenia, dziękują słuchaczom za liczne przybycie, organizatorom za pomysł i zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu. (materiał zewnętrzny)

Może Cię także zainteresować