Dzisiaj jest: 19 Stycznia 2018 Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz Do końca roku pozostało 347 dni.
czwartek 18 stycznia

Płoński areszt do likwidacji. Jednostka oddziałem zewnętrznym

in Puls Miasta

by Redakcja

Od początku funkcjonowania płońskiego aresztu, czyli od 120 lat był on zawsze jednostką samodzielną. Z dniem 31 marca tego roku Areszt Śledczy w Płońsku, zarządzeniem ministra sprawiedliwości, zostanie zniesiony i będzie częścią innej jednostki – zakładu karnego w Płocku. Od 1 kwietnia na ścianie budynku miejscowej placówki penitencjarnej przy ulicy Warszawskiej zawiśnie tabliczka z napisem ,,Oddział Zewnętrzny w…

1554 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
W 2017 ponad półtora miliona odsłon PwS: Miniony rok był rekordowy pod względem odsłon naszego portalu. Od 1 stycznia do 31 grudnia, według statystyk Google Anlytics, nasi czytelnicy odsłonili nas 1 514 184 razy! Dziękujemy za to, że tak często odwiedzacie nasz serwis. Szczęśliwego Nowego Roku! *  Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Stopniowo, krok po kroku dobiega końca budowa nowej strażnicy dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku. Prace w związku z brakiem pieniędzy na inwestycje w pewnym momencie stanęły w martwym punkcie, ale to już przeszłość. Wspólnymi siłami samorządów udało się zebrać kolejne sumy pieniędzy.

Z każdym dniem przybliża się Przeprowadzka naszych strażaków. Tempa nabrały prace na zewnątrz budynku, ale w trakcie roku wykonano również wiele robót wykończeniowych wewnątrz strażnicy.

- W ostatnich tygodniach powstała elewacja oraz prace drogowe polegające na położeniu kostki przed komendą, a także przygotowaniu parkingu dla osób załatwiających sprawy w komendzie oraz utworzeniu wyjazdu dla sił ratowniczo-gaśniczych – wymienia st. bryg. Paweł Jakubowski, komendant płońskiej straży pożarnej.- Prace przebiegały również wzdłuż ulicy Żołnierzy Wyklętych, gdzie znajdować się będzie alternatywna trasa wyjazdu jednostek biorących udział w akcjach. Trzeba przyznać, że ostatni rok był świetny, przełomowy. Otrzymaliśmy w sumie niesamowite blisko 5 mln zł, co od razu widać po postępach prac - dodaje.

Przypomnijmy, że projekt powstał już w 2008 roku. Cztery lata później wbito pierwsze łopaty. Aktualnie do dokończenia prac potrzebnych jest jeszcze około 3 mln zł. Do 30 listopada 2018 r. inwestycja powinna być ostatecznie zakończona, tym bardziej że straż ma zagwarantowaną dotację rządową w kwocie 1,5 mln zł. Łączny koszt wyniesie ok. 11,5 mln zł.

- Oczywiście wszystko zależy od środków finansowych. Wstęgę planujemy przeciąć na koniec przyszłego roku, ale jak to się mówi:ludzie planują, a pan Bóg wie co i jak zrobić. Jeśli pieniądze zostaną nam przyznane wszystko uda się zrealizować zgodnie z planem. Jesteśmy dobrej myśli, ale do wszystkich wydatków podchodzimy rozsądnie – uważa komendant Paweł Jakubowski. (DRED)

Może Cię także zainteresować