Dzisiaj jest: 24 Lutego 2018 Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest Do końca roku pozostało 311 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

623 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Już po raz trzeci płońscy motomikołaje zadbali o to, aby 6 grudnia był miło wspominany przez wychowanków domu dziecka.

Główny organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji ,,Moto-Płońsk powiedzenie ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obraca w czyn i spełnia dziecięce marzenia. Nie inaczej było i tego wieczoru. Mimo że aura poskąpiła białego puchu dając w zamian wiatr i deszcz, to atmosfera mikołajkowego spotkania i tak była gorąca ku uciesze uczestników tego dobroczynnego przedsięwzięcia.

Mikołaje na stalowych reniferach ruszyły z rynku, podążając za moto-saniami. Po honorowej rundzie ulicami miasta, zaparkowali przed Szkołą Podstawową nr 1, która włączyła się aktywnie w całą akcję. Zorganizowano m.in. bieg Św. Mikołaja ze słodką niespodzianką, mikołajkowe karaoke, konkurs na świąteczne przebranie, czy też polową grochówkę. Nie mogło zabraknąć tego dnia wspólnego ubierania choinki.

Podczas tegorocznej akcji udało się zebrać od darczyńców blisko 16 tys. zł(!), za które elfy motomikołajów przygotowały podarunki zgodnie z listą przedświątecznych życzeń podopiecznych płońskiego domu dziecka. W ogromnych workach motomikołajów znalazło się cały mnóstwo różnorakich prezentów: począwszy od fantastycznych zabawek, przez obracane fotele, laptopy, drukarki aż do przyborów szkolnych, czy też innych rzeczy codziennego użytku. (DRED)

Komentarze  

#1 +2 Józio
Bo motocykliści to nie dawcy tylko fajny, empatyczni ludzie. Brawo!
2017-12-07 08:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +3 A
Super,brawo. Może rozszerzyć akcję na inne dzieci, nie tylko z domu dziecka.
2017-12-07 12:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +1 serce
JEST MOC :)
2017-12-07 15:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować