Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

170 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Już po raz trzeci płońscy motomikołaje zadbali o to, aby 6 grudnia był miło wspominany przez wychowanków domu dziecka.

Główny organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji ,,Moto-Płońsk powiedzenie ,,I ty możesz zostać Świętym Mikołajem” obraca w czyn i spełnia dziecięce marzenia. Nie inaczej było i tego wieczoru. Mimo że aura poskąpiła białego puchu dając w zamian wiatr i deszcz, to atmosfera mikołajkowego spotkania i tak była gorąca ku uciesze uczestników tego dobroczynnego przedsięwzięcia.

Mikołaje na stalowych reniferach ruszyły z rynku, podążając za moto-saniami. Po honorowej rundzie ulicami miasta, zaparkowali przed Szkołą Podstawową nr 1, która włączyła się aktywnie w całą akcję. Zorganizowano m.in. bieg Św. Mikołaja ze słodką niespodzianką, mikołajkowe karaoke, konkurs na świąteczne przebranie, czy też polową grochówkę. Nie mogło zabraknąć tego dnia wspólnego ubierania choinki.

Podczas tegorocznej akcji udało się zebrać od darczyńców blisko 16 tys. zł(!), za które elfy motomikołajów przygotowały podarunki zgodnie z listą przedświątecznych życzeń podopiecznych płońskiego domu dziecka. W ogromnych workach motomikołajów znalazło się cały mnóstwo różnorakich prezentów: począwszy od fantastycznych zabawek, przez obracane fotele, laptopy, drukarki aż do przyborów szkolnych, czy też innych rzeczy codziennego użytku. (DRED)

Komentarze  

#1 +2 Józio
Bo motocykliści to nie dawcy tylko fajny, empatyczni ludzie. Brawo!
2017-12-07 08:00 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#2 +3 A
Super,brawo. Może rozszerzyć akcję na inne dzieci, nie tylko z domu dziecka.
2017-12-07 12:18 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj
#3 +1 serce
JEST MOC :)
2017-12-07 15:16 Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj

Może Cię także zainteresować