Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

149 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

Coraz bardziej popularne staje się powiedzenie – jesteś tym, co zjesz. I trudno się z tym nie zgodzić, Odżywianie ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Propagowaniu zdrowego trybu życia poprzez właściwe odżywianie poświęcona była również wtorkowa konferencja organizowana przez dyrekcję płońskiego SP ZZOZ.

Aula Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku zapełniła się po brzegi. Gros stanowiła młodzież szkolna, dla której temat roli żywności i żywienia oraz aktywności fizycznej w profilaktyce chorób cywilizacyjnych powinien stać się bliski.

Prawidłowe, zdrowe żywienie jest często podstawową metodą leczenia wielu chorób, zalecaną również wówczas, kiedy konieczne jest już stosowanie leków

Spotkanie miało charakter edukacyjny, a w roli prelegentów,wystąpili: prof. dr hab. n. med. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska (na zdjęciu powyżej), kierownik Zakładu Farmacji Klinicznej i Opieki Farmaceutycznej WUM, minister Jarosław Pinkas, Pełnomocnik Rządu ds. organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności oraz lekarz Monika Rachuta - specjalista diabetolog.

Jedną z nowszych inicjatyw powiatowego szpitala jest projekt pod nazwą ,,Zadbaj o zdrowie z Doktorem Hausem”, promujący zdrową i nieprzetworzoną żywność. Pod znakiem towarowym ,,Doktor Haus" można wytwarzać metodami naturalnymi zdrowe produkty zbilansowane kalorycznie i żywieniowo. Obecnie pod wspomnianym oznaczeniem dostępna jest woda (gazowana i niegazowana) oraz pieczywo. Jakość produktów można było samemu sprawdzić podczas konferencji. Ich gama ma być systematycznie poszerzana.

Polacy coraz więcej pracują i nie mają czasu na przygotowanie odpowiednich posiłków, zadowalając się pożywieniem przetworzonym, nie zawsze zdrowym i właśnie stąd pomysł, aby pod znakiem ,,Doktor Haus” wytwarzać produkty zdrowe, zbilansowane kalorycznie i pożądane żywieniowo – mówi Paweł Obermeyer, dyrektor płońskiego szpitala.

Wkrótce szpitala ma uruchomić specjalny program opieki medycznej i żywieniowej Doktora Hausa, skierowany do pacjentów z cukrzycą, nadwagą i otyłością. (RED)

Może Cię także zainteresować