Dzisiaj jest: 11 Grudnia 2017 Imieniny: Waldemar, Damazy Do końca roku pozostało 21 dni.

poniedziałek 11 grudnia

Łzy wzruszenia, radość, szczęście - jedyny taki weekend w roku!

in Wokół Płońska

by Redakcja

Zwykło się mówić, że ten grudniowy weekend jest ,,weekendem cudów” i coś w tym jest. Kiedy chociaż na chwilę odwiedzi się lokalny sztab Szlachetnej Paczki, można szybko odkryć na czym polega jej magia i fenomen, a wyjście z ,,magazynu” już nie będzie takie proste. W niedzielę zakończył się XVII Finał Szlachetnej Paczki. W Płońsku organizowany był już po…

153 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Zmarł radny powiatu płońskiego: W wieku 72 lat zmarł w warszawskim szpitalu wieloletni radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości i były burmistrz Raciąża, Henryk Kozakiewicz. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek o godzinie 14 w kościele parafialnym w Raciążu. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

(…) Jesteśmy tu, jesteśmy teraz, nasz wspólny dzień, wspólny los rozświetla życia sens (…) - to słowa refrenu piosenki, którą dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego rozpoczęli w Płońsku szóste obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Hasło tegorocznego święta niepełnosprawnych – ,,Tu jesteśmy” - ma na celu zwrócenie uwagi na codzienne problemy osób z dysfunkcjami oraz zbliżenie ich do reszty społeczeństwa. Od niemal 50 lat płoński SOS-W pracuje z uczniami, którzy zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami i pokonywaniem wszelkich życiowych barier.

- Niepełnosprawni są wśród nas. Choroba może dotknąć każdego. Uczmy więc sami siebie i dzieci akceptacji, zrozumienia i życzliwości dla drugiego człowieka – mówił w Sali Teatralnej im. ks. kan. Mirosława Tabaki w parafii pw. św. M. Kolbego Jacek Kostrzewa, dyrektor płońskiej placówki. - Osoby niepełnosprawne nie różnią się niczym od ludzi zdrowych w zakresie potrzeb. Przecież każdy człowiek ma podobne pragnienia, uczucia, ambicje zawodowe, potrzebuje towarzystwa i bliskości innych – kontynuował. - Te potrzeby można zaspokoić, ale musi być to wsparcie drugiego człowieka. Dla osób niepełnosprawnych można dziś wiele zrobić, ale muszą stać za tym przede wszystkim chęci. Umiejętność pochylenia się nad drugą osobą to ważne zadanie dla nas wszystkich – przyznawał dyrektor. - Jak świat światem niepełnosprawni byli i będą wśród nas – taka jest konstrukcja natury i nie zmienimy tego. Pamiętajmy jednak, że nie ma dwóch światów, jest jeden wspólny. Świat jest piękny, ale życie często przynosi dramatyczne chwile. Od nas zależy, czy po ziemi będzie chodzić niebo, czy piekło, czy będzie ciemno, czy jasno – nawiązywał do słów aktorki Anny Dymnej, która swoje życie poświęciła pomocy osobom potrzebującym.

- Życzę, by na trudnej drodze rehabilitacji i odzyskiwania samodzielności nie opuszczało was przekonanie, że niepełnosprawność nie powinna stać na przeszkodzie w dążeniu do realizacji ludzkich pragnień i marzeń – zwracał się do swoich podopiecznych Jacek Kostrzewa.

Wicestarosta powiatu płońskiego wskazywała, że zarówno ludzie zdrowi, jak i ci niepełnosprawni są sobie nawzajem potrzebni. - Uczymy się od was cierpliwości, wytrwałości, siły i determinacji. Natomiast my jesteśmy zobowiązani zapewnić wam jak najlepsze warunki, abyście mogli jak najbardziej komfortowo funkcjonować we współczesnym świecie i rozwijać swoje pasje – podkreślała Anna Dumińska-Kierska, dedykując głównym bohaterom dnia słowa św. Jana Pawła II: ,,Nie ma miłości bez krzyża i żadnego krzyża nie da się udźwignąć bez miłości”.

Uczniowie za szczere życzenia odwdzięczyli się występami scenicznymi, które raz jeszcze pokazały tylko, że wszyscy jesteśmy tacy sami... (DT)

Może Cię także zainteresować