Dzisiaj jest: 25 Lutego 2018 Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd Do końca roku pozostało 310 dni.
sobota 24 lutego

Rolnik zapłaci składki za pracownika sezonowego [FOTORELACJA]

in Wokół Płońska

by Redakcja

Gmina Czerwińsk nad Wisłą to największy producent truskawki na Mazowszu, jak nie w całym kraju, stąd piątkowa konferencja poświęcona nowym przepisom zatrudniania cudzoziemców, głównie obywateli Ukrainy, do prac sezonowych w 2018 roku spotkała się z ogromnym zainteresowaniem środowiska rolniczego z kilku ościennych powiatów. Na terenie czerwińskiej gminy jest blisko 15 tys. hektarów użytków rolnych, z czego ponad 9…

982 hits

PŁOŃSK W SIECI NEWS
Dobre wieści dla mieszkańców gminy i miasta Raciąż: 23 lutego w Starostwie Powiatowym w Płońsku podpisano umowę między powiatem a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanego przez marszałka Adama Struzika, na dofinansowanie z wojewódzkiego budżetu realizacji zadania przebudowy drogi Zawidz - Osiek - Włostybory - Koziebrody - Raciąż. Więcej info na ten temat w naszym serwisie. * Płońsk w sieci : Twoje źródło informacji 

(…) Jesteśmy tu, jesteśmy teraz, nasz wspólny dzień, wspólny los rozświetla życia sens (…) - to słowa refrenu piosenki, którą dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego rozpoczęli w Płońsku szóste obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Hasło tegorocznego święta niepełnosprawnych – ,,Tu jesteśmy” - ma na celu zwrócenie uwagi na codzienne problemy osób z dysfunkcjami oraz zbliżenie ich do reszty społeczeństwa. Od niemal 50 lat płoński SOS-W pracuje z uczniami, którzy zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami i pokonywaniem wszelkich życiowych barier.

- Niepełnosprawni są wśród nas. Choroba może dotknąć każdego. Uczmy więc sami siebie i dzieci akceptacji, zrozumienia i życzliwości dla drugiego człowieka – mówił w Sali Teatralnej im. ks. kan. Mirosława Tabaki w parafii pw. św. M. Kolbego Jacek Kostrzewa, dyrektor płońskiej placówki. - Osoby niepełnosprawne nie różnią się niczym od ludzi zdrowych w zakresie potrzeb. Przecież każdy człowiek ma podobne pragnienia, uczucia, ambicje zawodowe, potrzebuje towarzystwa i bliskości innych – kontynuował. - Te potrzeby można zaspokoić, ale musi być to wsparcie drugiego człowieka. Dla osób niepełnosprawnych można dziś wiele zrobić, ale muszą stać za tym przede wszystkim chęci. Umiejętność pochylenia się nad drugą osobą to ważne zadanie dla nas wszystkich – przyznawał dyrektor. - Jak świat światem niepełnosprawni byli i będą wśród nas – taka jest konstrukcja natury i nie zmienimy tego. Pamiętajmy jednak, że nie ma dwóch światów, jest jeden wspólny. Świat jest piękny, ale życie często przynosi dramatyczne chwile. Od nas zależy, czy po ziemi będzie chodzić niebo, czy piekło, czy będzie ciemno, czy jasno – nawiązywał do słów aktorki Anny Dymnej, która swoje życie poświęciła pomocy osobom potrzebującym.

- Życzę, by na trudnej drodze rehabilitacji i odzyskiwania samodzielności nie opuszczało was przekonanie, że niepełnosprawność nie powinna stać na przeszkodzie w dążeniu do realizacji ludzkich pragnień i marzeń – zwracał się do swoich podopiecznych Jacek Kostrzewa.

Wicestarosta powiatu płońskiego wskazywała, że zarówno ludzie zdrowi, jak i ci niepełnosprawni są sobie nawzajem potrzebni. - Uczymy się od was cierpliwości, wytrwałości, siły i determinacji. Natomiast my jesteśmy zobowiązani zapewnić wam jak najlepsze warunki, abyście mogli jak najbardziej komfortowo funkcjonować we współczesnym świecie i rozwijać swoje pasje – podkreślała Anna Dumińska-Kierska, dedykując głównym bohaterom dnia słowa św. Jana Pawła II: ,,Nie ma miłości bez krzyża i żadnego krzyża nie da się udźwignąć bez miłości”.

Uczniowie za szczere życzenia odwdzięczyli się występami scenicznymi, które raz jeszcze pokazały tylko, że wszyscy jesteśmy tacy sami... (DT)

Może Cię także zainteresować